POPLAR PARK (1)POPLAR PARK (1)

POPLAR PARK (BEV)

Location

Poplar Park Equestrian Centre, Woodbridge, Hollesley, Suffolk, United Kingdom, IP12 3NA

Date

Saturday 30 to Sunday 31 October 2021

Organisers and Secretaries

Entries Secretary - Mrs Sarah Robinson
Contact Mrs Sarah Robinson
Phone: 01438 940790 (before 10am or after 8pm)
Mobile: WhatsApp: +61431 333797

Event Organiser - Mr James & Miss Bo Hardwick

Phone: 01394 411238
Mobile: 07767 887815

Event Organiser - Mr James & Miss Bo Hardwick

Phone: 01394 411238
Mobile: 07767 887815

Course description

Poplar Park courses are run over undulating grassland and semi heath, and the light sandy soil gives fantastic going in all weathers.
All courses comprise solidly built, inviting fences making good use of the natural terrain and each course has two natural water obstacles. Further groundwork improvements have been carried out to ensure the best possible going as well as alterations to all courses.
Both the show jumping and dressage arenas are on good free draining grassland. To view examples of fences on the course click here to visit Poplar Park website.
 

Rider Reviews

Poplar Park (1) rider comments

Download

 

Event schedule

Entries open

1 August 2021

Ballot date

5 October 2021 12:00 noon

Ballot period

October

Late entry surcharge

6 October 2021

Event Team

Mrs Sarah Robinson

Entries Secretary

C/o 116 The Street, Hadleigh, Suffolk, IP9 2EH

Contact Details
Mrs Smith

Tradestand Secretary

6 Coopers Close, Woodbridge, Suffolk, IP13 9FR

Contact Details
Mrs Smith

Sponsorship Secretary

Sue Peasley

SJ Course Designer

Mr James & Miss Bo Hardwick

Event Organiser

Poplar Park, Woodbridge, Suffolk, IP12 3NA

Contact Details
  • Phone: 01394 411238
  • Mobile: 07767 887815
Bo Hardwick

Stabling Secretary

Poplar Park, Woodbridge, Suffolk, IP12 3NA

Contact Details
Mr James & Miss Bo Hardwick

Event Organiser

Poplar Park, Woodbridge, Suffolk, IP12 3NA

Contact Details
  • Phone: 01394 411238
  • Mobile: 07767 887815
Mr Philip Surl

Regional Coordinator

7 Midland Cottages, Kettering, Northamptonshire, NN14 1RJ

Contact Details

Entries Information

Entry Fees
Include VAT. VAT Reg No 676 702 216.
If paper entry, make cheques payable to Poplar Park Horse Trials.
Please arrange and pay for stabling separately through the Stabling Manager.

Refund Policy
100% refund will be given for withdrawals before ballot date. 50% refund for withdrawals after ballot date but before late entry surcharge date, unless replaced - see rule 4.11.
A waitlist will be kept if required.

Entry Amendments
by 03/03/2020 by emailing the Entries Secretary (best time to call before 10am or after 8pm).

Starting Times 
Available on the website from 05/03/2020 and also by contacting the Entries Secretary between 6pm and 8pm on the start times date.

Stabling

Permanent on site stabling is available at £30.00 per night.
If you require shavings please bring your own and indicate on your stabling form. Please arrange for and pay for stabling separately at the time of entry through the Stabling Manager (preferably contact via email poplarpark@googlemail.com).

Stables include straw.
If the event is cancelled stabling costs will be refunded. If you withdraw then stabling will be refunded if another person can be found to use the stable.

 

Special Notices

In case of abandonment please phone 01394 411023 (Equestrian Centre) or 07879 063822 (Hardwick).

Contact number during event - 07767 887815

All Terrain Vehicles/Motorcycles will not be permitted.

Entrance Policy
Each car displaying a current BE membership card will be admitted free unless there are non member passengers when the charge will be £5 per car.
Cars not displaying a current BE membership card will be charged £15.

Accommodation and Catering

Accommodation within 10 miles of Poplar Park;
Sandlings (self catering) - 01394 411422
Mrs Hall B&B - 01394 460635
Richmond Hill B&B - 01394 411758
Crown & Castle Hotel - 01394 450205
Seckford Hall Hotel - 01394 385678
Ufford Park - 01394 383555
Butley Priory - 01394 450046
Grove House Hotel - 01394 382202

Hot and cold food available on site throughout the event.

Classes table

Class Days Dressage Test Entry Fee AIP Total Late Fee Start Fee
BE90Open Saturday BE95 (2012) £63.23 £9.36 £72.59 £10.00 £17.00
I Sunday I115 (2011) £99.80 £14.77 £114.57 £10.00 £20.00
N Sunday N110 (2012) £72.90 £10.79 £83.69 £10.00 £20.00
OI Sunday I115 (2011) £99.80 £14.77 £114.57 £10.00 £20.00
ON Sunday N110 (2012) £72.90 £10.79 £83.69 £10.00 £20.00
BC BE100 Sunday BE101 (2009) £63.23 £9.36 £72.59 £10.00 £17.00
BC BE100Open Sunday BE101 (2009) £63.23 £9.36 £72.59 £10.00 £17.00
BE80(T) Saturday BE95 (2012) £59.79 £8.85 £68.64 £10.00 £17.00
BE90 Saturday BE95 (2012) £63.23 £9.36 £72.59 £10.00 £17.00
BE100Ou18 Sunday BE101 (2009) £63.23 £9.36 £72.59 £10.00 £17.00
BE90Ou18 Saturday BE95 (2012) £63.23 £9.36 £72.59 £10.00 £17.00
ONu18 Sunday N114 u18 (2016) £72.90 £10.79 £83.69 £10.00 £20.00

Key:

AIP = Abandonment Insurance Premium
Late Fee = Late Entry Surcharge Fee
Start Fee = Payable at time of entry
Days - D = Dressage, S = Show Jumping, X = Cross Country

Classes and fees

Advanced Intermediate will only run if there are at least 12 entries otherwise your entry will be moved to the OI class.
Some dressage and show jumping may take place the day before - please state if you are able to do so in 'Special Requests'.

BE100 will run mainly on Sunday but a section may also run on Saturday. Competitors should indicate their preference on the entry form (this cannot be guaranteed).

Cash preferred for Start Fees.

Qualifiers and special classes

The British Intermediate Championship Qualifier.

Prizes

Novice: Upper Limit
Intermediate: Upper Limit
Advanced Intermediate: Upper limit

BE100: Lower Limit
BE90: Prizes in Kind
BE80: Prizes in Kind

Timetables

Saturday

BE90 - A BE90 - B BE90 - C BE90Open - D BE90Ou18 - E BE80(T) - F BE80(T) - G BE80(T) - H
Dr 08:00 08:00 08:00 08:00 09:30 11:30 11:30 11:30
SJ 08:50 08:50 08:50 08:50 12:32 13:41 13:41 13:41
XC 09:40 09:40 09:40 09:40 13:10 14:22 14:22 14:22
No 1-33 51-402 101-132 151-160 201-229 251-279 301-329 351-379

Sunday

BC BE100 - I BC BE100 - J BC BE100Open - K BE100Ou18 - L OI - M I - N ONu18 - O N - P ON - Q
Dr 08:00 08:00 08:00 08:00 09:30 10:30 11:30 11:15 13:00
SJ 08:45 08:45 08:45 08:45 12:15 12:15 13:40 14:26 14:26
XC 09:30 09:30 09:30 09:30 12:54 12:54 14:30 15:10 15:10
No 401-425 80-475 501-568 417-706 601-622 651-663 701-721 751-785 801-822

Times and Timetable

BE90

Entry No Section Horse Rider DR Day DR Time SJ Day SJ Time XC Day XC Time
1 A SHERKIN ISLAND Georgie Featherstone Sat 08:00 Sat 08:50 Sat 09:46
2 A YOUNG GUNS Rose Kimberley Sat 08:05 Sat 08:58 Sat 09:48
3 A PRIMITIVE NIGHT Stacey L Shimmons Sat 08:11 Sat 09:06 Sat 09:40
4 A ADOLPHIUS Alexandra Cotton Sat 08:17 Sat 09:14 Sat 10:04
5 A MIDNIGHT MIST III Ella Howard Sat 08:23 Sat 11:34 Sat 12:07
6 A AULD FLAME Abi Jacobs Sat 08:28 Sat 09:30 Sat 10:20
7 A KINGSMAN GREY Amanda Ainsworth Sat 08:34 Sat 09:38 Sat 10:28
8 A TOSSEY GINGER Lottie Benbow Sat 08:40 Sat 09:46 Sat 10:36
9 A GRANNUS TOP DOLLAR Toby Bancroft Sat 08:46 Sat 09:54 Sat 10:44
10 A KELLS DIAMOND LAD Albert Holland Sat 08:51 Sat 10:02 Sat 10:52
12 A COCO BEAN II Ellen Attrill Sat 09:44 Sat 10:52 Sat 11:36
13 A FAVORIT VON ROCHERATH Hayley Cooper Sat 09:09 Sat 10:22 Sat 11:12
14 A RIVER HOUSE LASS Kira Richer Sat 09:14 Sat 10:28 Sat 11:18
15 A BOSTON STORM Zoe Sims Sat 09:20 Sat 10:34 Sat 11:24
16 A GET A WIGGLE ON Scarlett Lloyd Sat 09:26 Sat 10:08 Sat 11:54
17 A CASSIOPEIA Polly M Taylor Sat 11:10 Sat 12:22 Sat 13:06
18 A CHARLIE SADLER Simon Martin Sat 09:49 Sat 10:58 Sat 11:42
19 A ESCAPE ARTIST Olivia Howard Sat 09:55 Sat 11:04 Sat 11:48
21 A COOLMOUNTAIN APOLLO Ben Gower Sat 10:07 Sat 11:16 Sat 12:00
22 A KNOCKASH BENJI Willa Peel Sat 10:12 Sat 11:22 Sat 12:06
23 A DOULTONS CRUISE Daisy Brucki Sat 10:18 Sat 11:28 Sat 12:12
24 A CURRAGHKYLE SILVER BRUMBY Jordana Marston Sat 10:01 Sat 11:32 Sat 12:18
25 A RHOMANTIC Suzanne Ashwell Sat 10:30 Sat 11:31 Sat 12:24
26 A MBF SWATCH Sophie Hyde Sat 10:35 Sat 11:46 Sat 12:30
27 A HERBERTS WAY Eleanor Simes Sat 10:41 Sat 11:52 Sat 12:36
28 A TOPWOOD MERLIN Julie Horton Sat 10:47 Sat 11:58 Sat 12:42
29 A SPRING VAYU Jayne Cummins Sat 10:53 Sat 12:04 Sat 12:48
30 A DEREEN FLYER Rachel Wilkinson Sat 10:58 Sat 12:10 Sat 12:54
31 A CORGARY CREST Aly Dower Sat 11:04 Sat 11:41 Sat 13:06
32 A FORTUNATE SON Leilia Paske Sat 09:03 Sat 10:16 Sat 11:06
51 B CAPTAIN NEMO IV Ted Featherstone Sat 08:00 Sat 08:52 Sat 09:42
52 B IBANTOS Susanna Lye Sat 08:05 Sat 09:00 Sat 09:50
53 B QUITE A COMPLIMENT Isabella Stagg Sat 08:11 Sat 09:08 Sat 09:58
54 B WUNDA C Natalie Rampling Sat 08:17 Sat 09:16 Sat 10:06
55 B AHALTIVE SURPRISE Grace Hull Sat 08:23 Sat 09:24 Sat 10:14
56 B KILCONLY COVE Poppy Watson Sat 08:28 Sat 09:32 Sat 10:22
57 B GABBANA II Maria Veale Sat 08:34 Sat 09:40 Sat 10:30
58 B TALOS DAZZLER Caroline Day Sat 08:40 Sat 09:48 Sat 10:38
59 B ST GEORGES DAY Kizzy Smith Sat 08:46 Sat 10:56 Sat 11:28
60 B NONSTOP LIGHTNING UK Z Sydney Hockney Sat 08:51 Sat 10:04 Sat 10:54
61 B WEXFORD OF BELLHOUSE Olivia Leigh Stafford Sat 08:57 Sat 10:12 Sat 11:02
62 B EDENTRILLICK RUBY TUESDAY Franchessca Jackson Sat 09:03 Sat 10:18 Sat 11:08
63 B CHARLIE BOY III Pami Nixon Sat 09:09 Sat 10:25 Sat 11:14
64 B BALLINAMURRA JOE Nicola Power Sat 09:14 Sat 10:30 Sat 11:20
65 B COLEMANSTOWN ROCKET Ella Howard Sat 09:20 Sat 11:02 Sat 12:39
66 B CHILHAM TEMPLE BAR Joanne Watts Sat 09:26 Sat 10:06 Sat 11:32
67 B LITTLETONS DEFINATE VICTORY Sally Munt Sat 09:44 Sat 10:54 Sat 11:38
68 B CHURCHSIDE GARNET Daisy Murray Sat 09:49 Sat 11:00 Sat 11:44
71 B DWYFACH SEREN Millie Plumb Sat 10:07 Sat 11:18 Sat 12:02
72 B AUBANE SHEILA Charlotte Pettitt Sat 10:12 Sat 11:24 Sat 12:08
73 B ELOUNTA Ashleigh Jepheart Sat 10:18 Sat 11:30 Sat 12:14
74 B CHELVESTON LASS Helen Hurford-dawson Sat 10:24 Sat 11:36 Sat 12:20
75 B ROCKY MOUNTAIN HIGH Helen Gale Sat 10:30 Sat 11:42 Sat 12:26
76 B RED ROOF MARTHA Lucinda Webb Sat 10:35 Sat 11:48 Sat 12:32
77 B ZIP CODE Z Liz Brown Sat 10:41 Sat 11:54 Sat 12:38
78 B G STAR MUSTERD Sarah Gairdner Sat 10:47 Sat 12:00 Sat 12:44
79 B BALIQUIN Stacey L Shimmons Sat 10:53 Sat 12:06 Sat 12:50
101 C ENDEAVOUR VI Kelly Gorman Sat 08:00 Sat 08:54 Sat 09:44
102 C MINORTRANSGRESSION Anna Martin Sat 08:05 Sat 09:02 Sat 09:52
103 C GINIO Amy Brownlee Sat 08:11 Sat 09:10 Sat 10:00
104 C SUNDERS ARTIST Robert Parker Sat 08:17 Sat 09:18 Sat 10:12
105 C DAYDREAMER II Garry Russell Sat 08:23 Sat 09:22 Sat 10:16
106 C SHINGLETONS CUTHBERT Georgina Webster Sat 08:28 Sat 09:34 Sat 10:42
107 C HEROLD DD Jenny James Sat 08:34 Sat 09:42 Sat 10:32
108 C CAPE CRUISER Emily Bradshaw Sat 08:40 Sat 09:50 Sat 10:40
109 C TINNAKILL GOLDEN STAR Fiona Gordon-clarke Sat 08:46 Sat 09:58 Sat 10:48
110 C BALLYGRIFFIN BUDDY Sophie Reason Sat 08:51 Sat 10:00 Sat 10:56
111 C CHIEF OF COMMAND Jo Williams Sat 08:57 Sat 10:14 Sat 11:04
112 C RHUBAN PRINCE Lucy Hinde Sat 09:03 Sat 10:20 Sat 11:10
113 C BERTIE BASSETT II Sophie Hilliard Sat 09:09 Sat 10:26 Sat 11:16
114 C PUT THE KETTLE ON Poppy Mcdonald Sat 09:14 Sat 10:32 Sat 11:22
115 C LARAGHLEE Lucy Robinson Sat 09:20 Sat 10:44 Sat 11:26
116 C COPSHAWHOLM ALPINE WIZARD Molly Whiteford Sat 09:26 Sat 10:50 Sat 11:34
117 C BRISTOL DE BREVE Kizzy Smith Sat 09:44 Sat 10:24 Sat 11:58
118 C BERT II Teresa Jones Sat 09:49 Sat 10:48 Sat 11:46
119 C ISNT IT SPECIAL Tamsin Drew Sat 09:55 Sat 11:08 Sat 11:52
120 C GHAREEB'S DIAMOND Shannon Garner Sat 10:01 Sat 11:14 Sat 11:50
121 C ITHAKA W Rhiannon Trenton Sat 10:07 Sat 11:20 Sat 12:04
122 C H TWISTER JORIS Lucy Prior Sat 10:12 Sat 11:26 Sat 12:10
123 C THE CONQUISTADOR Aly Dower Sat 10:18 Sat 12:05 Sat 12:34
124 C CHIN CHICO B Sally Hayes Sat 10:24 Sat 11:38 Sat 12:22
125 C RUPERT BEAR Jamie Hubbard Sat 10:58 Sat 12:16 Sat 12:58
126 C KIOWAS ACES HIGH Imogen Simper - Lewis Sat 10:36 Sat 12:08 Sat 12:58
127 C DWIEN Lee Wright Sat 10:41 Sat 11:56 Sat 12:40
128 C GRANTSTOWN GOLDFINGER Joe Norman Sat 10:47 Sat 12:02 Sat 12:46
129 C DARC LEGEND Joanne Watts Sat 10:53 Sat 12:18 Sat 12:52
131 C CLYDE CHEEKY CHARLIE Sarah-jane Rouse Sat 11:04 Sat 12:20 Sat 13:04
132 C EARNSHAWS COUNTRY ECLIPSE Patricia Goodwin Sat 11:10 Sat 12:24 Sat 13:08
402 B CORNASCRIEBE IM THE MAN Virginia Wells Sat 10:59 Sat 11:40 Sat 13:02

BC BE100

Entry No Section Horse Rider DR Day DR Time SJ Day SJ Time XC Day XC Time
80 J BILLY BULA Laura Erith Sun 09:06 Sun 09:46 Sun 12:15
403 I HOLLYPARK SYRIUS Vicki-May Northover Sun 08:12 Sun 08:59 Sun 09:44
404 I JERPOINT ECLIPSE Max Gordon Sun 08:18 Sun 09:07 Sun 09:52
405 I REARCROSS QUALITY TIME Lucy Haycock Sun 08:24 Sun 09:14 Sun 09:59
406 I GLENKEERAN RUBY CRUZ Alicia Wilkinson Sun 08:30 Sun 10:32 Sun 11:03
407 I GREENLANES HERMIONE Georgina Wood Sun 10:12 Sun 11:17 Sun 11:56
408 I CAMEO Z Gaby Consterdine Sun 08:42 Sun 09:36 Sun 10:21
409 I HOLLYPARK APACHE Georgina Bray Sun 08:48 Sun 09:43 Sun 10:28
410 I KILLALOE QUALITY LAD Anthony Clark Sun 08:36 Sun 09:13 Sun 12:01
411 I DURANGO Casey Mckenna Sun 09:00 Sun 11:05 Sun 11:36
412 I LISARAGH ON A WHIM Jo Williams Sun 09:06 Sun 11:11 Sun 11:43
413 I LISSAVORRA DOC Franki Jarvis Sun 09:12 Sun 10:13 Sun 10:58
414 I TOBY O TULLY Suzy Berry Sun 08:54 Sun 09:51 Sun 11:10
416 I SECOND VISION Claire Dodson Sun 09:42 Sun 10:55 Sun 11:20
418 I QUIZICAL Z Alice Hallows Sun 09:54 Sun 10:36 Sun 12:19
419 I CANDY Caroline Day Sun 10:00 Sun 10:45 Sun 12:25
420 I OVATION William Morton Sun 10:06 Sun 11:10 Sun 11:49
421 I BRATTIN PRINCE Hannah Bradley Sun 09:48 Sun 10:48 Sun 11:27
422 I CARIEL MORE BOUNCER Georgina Smart Sun 10:18 Sun 11:25 Sun 12:04
423 I MILCHEM MOCKINGJAY Sally Corrigan Sun 10:24 Sun 11:32 Sun 12:10
424 I A LITTLE UNBELIEVABLE Nathalie George Sun 10:30 Sun 11:39 Sun 12:18
425 I COOLEY AS ICE Bubby Upton Sun 10:36 Sun 11:51 Sun 12:12
451 J KINGSLEYPARK PEARL Charlotte Cutler Sun 08:00 Sun 08:46 Sun 09:37
452 J SWELL TOUCHDUN Anthony Clark Sun 08:06 Sun 08:54 Sun 11:41
453 J JUNCTION PRINCESS Mary Edmundson Sun 08:12 Sun 09:01 Sun 09:39
456 J BROADSTONE PRIMROSE Ian Foster Sun 08:30 Sun 09:23 Sun 10:08
457 J COURT CONTESSA Louise Clover Sun 08:36 Sun 09:30 Sun 10:15
458 J DIAMOND JUBILEE III II Grace Gerry Sun 08:24 Sun 09:38 Sun 10:23
460 J LURGOE BOY Lucy Brett Sun 08:48 Sun 09:45 Sun 10:30
462 J MONEYLAGAN GOLD Emily Clover Sun 09:00 Sun 10:00 Sun 10:45
463 J TYDDYNCOCHYN KAAN Rhiannon Trenton Sun 08:42 Sun 10:07 Sun 10:52
464 J INCOGNITO Alicia Wilkinson Sun 09:24 Sun 10:01 Sun 11:35
465 J MAGGIES HOPE Kate Low Sun 09:30 Sun 10:31 Sun 12:30
466 J DASH FOR CASH II Daisy Murray Sun 09:36 Sun 10:37 Sun 11:16
467 J PEBBLY GRAND AFFAIR Alyson Parker Sun 09:42 Sun 10:42 Sun 11:21
468 J MAYS LANE Martin Wright Sun 09:48 Sun 10:50 Sun 11:29
469 J MCCARTHY MOR Casey Mckenna Sun 09:54 Sun 10:33 Sun 12:06
470 J CAPTAIN JONES II Jo Williams Sun 10:00 Sun 10:41 Sun 12:21
471 J DPS REVELRY Leilia Paske Sun 10:06 Sun 11:12 Sun 11:51
472 J OKI DOKI VAN DE DURMSTEDE Eleanor Callaghan Sun 10:12 Sun 11:19 Sun 11:58
473 J DIAMONDIK Lorna Young Sun 10:18 Sun 11:26 Sun 12:05
474 J QUBA Sarah Emily Howlett Sun 10:24 Sun 11:34 Sun 12:14
475 J CHICHA II Nicole Cruse Sun 10:30 Sun 11:40 Sun 12:13

BE90Open

Entry No Section Horse Rider DR Day DR Time SJ Day SJ Time XC Day XC Time
151 D SHADOW HOME BIRD Virginia Wells Sat 08:00 Sat 09:47 Sat 10:08
152 D CASSIMO Caroline March Sat 08:06 Sat 09:04 Sat 09:54
153 D SALSA VALENTINA Lucy Duffy Sat 08:12 Sat 09:12 Sat 10:02
154 D EMMAS JOY George Hull Sat 08:18 Sat 09:20 Sat 10:10
156 D MONZA Charlotte Reader Sat 08:36 Sat 09:36 Sat 10:26
158 D THE LILLY MILL Kitty Marlow Sat 08:42 Sat 09:52 Sat 10:24
159 D CULLINTRA QUATICO Virginia Wells Sat 08:48 Sat 09:26 Sat 12:01
160 D GILLSWAY A TOUCH OF CLASS Laura Jayne Meadows Sat 08:54 Sat 09:56 Sat 10:58

BE90Ou18

Entry No Section Horse Rider DR Day DR Time SJ Day SJ Time XC Day XC Time
201 E FERRARI VDL Florrie Grigg-pettitt Sat 09:30 Sat 12:41 Sat 13:19
202 E JOOLES Violet Congdon Sat 09:36 Sat 12:33 Sat 13:11
203 E QUEEN MAEVE Molly Mead Sat 09:42 Sat 12:35 Sat 13:13
204 E EMS FRITZ Isobelle Cotton Sat 09:48 Sat 12:37 Sat 13:15
205 E DIAMONDS FLAME Martha Maguire Sat 09:54 Sat 12:39 Sat 13:17
206 E MISS LISBROGEN Alexandra Ryder-Davies Sat 10:00 Sat 12:54 Sat 13:26
207 E CHOCOLATE CHIP El Harris Sat 10:06 Sat 12:43 Sat 13:21
208 E FREDDY X Zara Barber Sat 10:12 Sat 12:44 Sat 13:22
209 E FORTH MOUNTAIN Meg Adams Sat 10:18 Sat 12:46 Sat 13:24
210 E GARVAGH FIONN Ella Howard Sat 10:24 Sat 13:51 Sat 14:30
211 E MIDNIGHT WARRIOR Abbie Brucki Sat 10:30 Sat 12:50 Sat 13:28
213 E RODNEY Scarlett Lloyd Sat 11:12 Sat 12:52 Sat 13:30
214 E TINY TOM Alexandra Ryder-Davies Sat 11:06 Sat 12:32 Sat 13:56
216 E GOLLY GOSH Charlotte Uden Sat 10:42 Sat 12:48 Sat 13:10
217 E SEAPATRICK DARK CRUISE Tabitha Case Sat 11:54 Sat 12:59 Sat 13:37
218 E D.F. PAUL Holly Maudlin Sat 10:36 Sat 13:01 Sat 13:39
219 E MODERN SOCIETY Katie Reid Sat 11:24 Sat 13:03 Sat 13:41
220 E BALLYLYNCH BRIAN BORU Perdi Ludgrove Sat 11:30 Sat 13:05 Sat 13:43
221 E UNCLE MONTY Emma Shaw Sat 11:36 Sat 13:06 Sat 13:44
222 E CALLA GWENNIC Cian Murphy Sat 11:18 Sat 13:08 Sat 13:46
223 E CASSINO VALEROYALE Kitty Marlow Sat 11:48 Sat 13:10 Sat 13:48
224 E KIPPURE BUCCANEER Zoe Sollis Sat 12:06 Sat 13:12 Sat 13:50
225 E RHONAS BOY Abi Harris Sat 12:00 Sat 13:14 Sat 13:52
227 E LOUGHNATOUSA JOEY Iona Woods Sat 12:12 Sat 13:16 Sat 13:54
228 E MOORLAND MAYFLOWER Summer Williams Sat 11:42 Sat 12:36 Sat 13:20
229 E STAMBROOK MISS D MENA Darcy Rook Sat 10:48 Sat 12:56 Sat 13:57

BE80(T)

Entry No Section Horse Rider DR Day DR Time SJ Day SJ Time XC Day XC Time
251 F MORRIGAN EIRA MAI Charlotte Cutler Sat 11:30 Sat 13:41 Sat 14:46
252 F ITS HIMSELF THE ELF II Janet Hyde Sat 11:36 Sat 13:47 Sat 14:28
253 F MISTER JASPER Georgie Blackman Sat 11:42 Sat 13:52 Sat 14:33
254 F NBE HARLEM Emma Young Sat 11:48 Sat 13:58 Sat 14:39
255 F KILDAVIN DINKY Sophie Welbourne Sat 11:54 Sat 14:03 Sat 14:44
256 F GLENCRAIG Jennifer Pitman Sat 12:12 Sat 14:09 Sat 14:50
257 F ALL DUNN NOW Lois Mansel-Thomas Sat 12:06 Sat 14:14 Sat 14:55
258 F BANAGHER BILLY Grace Littmoden Sat 12:00 Sat 14:20 Sat 15:01
259 F BECKS GREEN FOXTROT Nicole Cruse Sat 12:18 Sat 14:25 Sat 15:06
260 F QUEENS SHILLING Samantha Gray Sat 12:24 Sat 14:31 Sat 15:12
261 F RYANS CONKER Kirsty Watts Sat 12:30 Sat 14:36 Sat 15:17
262 F WHODARESWINS Mabel Salter Sat 12:36 Sat 14:42 Sat 15:23
263 F THE FOOTMAN Sue Westmore Sat 12:42 Sat 14:47 Sat 15:28
264 F MBF CAPPAQUIN Jacqueline Lawson Sat 12:48 Sat 14:53 Sat 15:34
265 F INES JS Lauren Cass Sat 12:54 Sat 14:58 Sat 15:39
266 F TEFFIA Kizzy Smith Sat 14:00 Sat 15:10 Sat 15:45
267 F OPPOSITION FRACAS Eleanor Simes Sat 14:06 Sat 15:15 Sat 15:50
268 F MY GLENEVEN Anita Lenton Sat 14:12 Sat 15:21 Sat 15:56
269 F HEARNSBROOK CYGNUS Martha Hall Sat 14:18 Sat 15:26 Sat 16:01
270 F TRESAISON HAWKSBAY Claire Gough Sat 14:24 Sat 15:32 Sat 16:07
271 F ALMUDER Amelia James Sat 14:30 Sat 15:37 Sat 16:12
272 F PERCY IX Helene Kontofrios Sat 14:36 Sat 15:43 Sat 16:18
273 F DAWN CHORUS V Hannah Griggs Sat 14:42 Sat 15:48 Sat 16:23
274 F KILCONIERON RUAN Kellyanne Rock Sat 14:48 Sat 15:54 Sat 16:29
275 F WILLOW WESZERO Thomas Gower Sat 14:54 Sat 15:59 Sat 16:34
276 F TEMPLE LASCAR John Spear Sat 15:00 Sat 16:05 Sat 16:40
277 F INTERSTAT Nancy North Sat 15:06 Sat 16:10 Sat 16:45
278 F GENERAL TIBERIUS Victoria Newitt Sat 15:12 Sat 16:16 Sat 16:51
279 F QUEEN FLOREEN Francesca Shaw Sat 15:18 Sat 16:21 Sat 16:56
301 G FOR A BRAVO Caroline Oakes Sat 11:30 Sat 13:43 Sat 14:24
302 G LNE FLEUR DE LYS Georgina Moody Sat 11:36 Sat 13:48 Sat 14:29
303 G HOFFMAN Evie Lake Sat 11:42 Sat 13:54 Sat 14:35
304 G MORE THAN MAGIC Ruby Morris Sat 11:48 Sat 13:59 Sat 14:40
305 G LETTERLOUGH KING HECTOR Sarah Bellamy Sat 12:00 Sat 14:05 Sat 14:41
306 G BRIDGEFOOT BETTY Marie-Claire Sterling Sat 11:54 Sat 14:10 Sat 14:51
307 G FOUND IN KILTORMER Cassidy Sargent Sat 12:06 Sat 14:16 Sat 14:57
308 G KODA DAKOTA Grace Whiteford Sat 12:12 Sat 14:21 Sat 15:02
309 G GEW GRANIT ROSE Jo Williams Sat 12:18 Sat 14:27 Sat 15:08
310 G GOLDEM BOY IV Emily Aves Sat 12:24 Sat 14:32 Sat 15:13
311 G DONS DAKOTA Charlotte Cutler Sat 12:30 Sat 14:15 Sat 15:19
312 G ILLUSTRIOUS ILLUSION Grace Gerry Sat 14:00 Sat 14:43 Sat 15:24
314 G FERRERO ROCHER Wendy Neath Sat 12:36 Sat 14:54 Sat 15:35
315 G CHINA DREAM Lisa Clarke-Spence Sat 12:48 Sat 15:17 Sat 15:48
317 G BURJ HATTA Rachel Casbon Sat 14:06 Sat 15:11 Sat 15:46
319 G ABBOTTS VALE REMUS Jenna Davies Sat 14:12 Sat 15:22 Sat 15:57
320 G FRISKO FERRERO Fredrika Anderson Sat 14:18 Sat 15:28 Sat 16:03
321 G TYNAGH BOBBY Elizabeth Mallett Sat 14:24 Sat 15:33 Sat 16:08
322 G MALIN SPIKE Lily Myers Sat 14:30 Sat 15:39 Sat 16:14
323 G NIGHTS ECHO Julie Warmington Sat 14:36 Sat 15:44 Sat 16:19
324 G ZIROCCO GIRL Abi Jacobs Sat 14:42 Sat 15:50 Sat 16:25
325 G LUA ESCURA Melanie Hall Sat 14:48 Sat 15:55 Sat 16:30
326 G SOPHISTICATED HEIR Vicky Watts Sat 14:54 Sat 16:01 Sat 16:36
327 G RUSSBOROUGH Claire Harris Sat 15:00 Sat 16:06 Sat 16:41
328 G PELIKAN Georgia Youngs Sat 15:06 Sat 16:12 Sat 16:47
329 G ARCTIC FOX Elliee Stunt Sat 15:12 Sat 16:17 Sat 16:52
351 H NARLA THE GREY Susi Stacey Sat 11:30 Sat 13:45 Sat 14:26
352 H STAMFORDS DUN AND DUSTED Laura Steele Sat 11:36 Sat 13:50 Sat 14:31
353 H BENJAMIN BUTTON Louise Nevard Sat 12:06 Sat 13:56 Sat 14:37
354 H KILLEENYARDA CHARLIE Carol Bardwell Sat 11:48 Sat 14:01 Sat 14:42
355 H KINGSTON 9 Caroline Day Sat 11:54 Sat 14:07 Sat 14:48
356 H LADY HEATHER BREEZE Mathilda Notley Sat 12:00 Sat 14:12 Sat 14:53
357 H LORDSHIPS ALROY Islay MacLaren Sat 12:12 Sat 14:18 Sat 14:59
358 H THE ROYAL GUEST Charlotte Uden Sat 11:42 Sat 14:23 Sat 15:04
359 H PAVLUSHKA Adelle Madgwick Sat 12:18 Sat 14:29 Sat 15:10
360 H BATHLEYHILLS BURGLAR BILL MAR Lily Spruce Sat 12:24 Sat 14:34 Sat 15:15
361 H DOT 2 DOT III Daisy Watson Sat 12:30 Sat 14:40 Sat 15:21
363 H ROCKET MENLO Lucy Frost Sat 12:42 Sat 14:51 Sat 15:32
364 H CREMOYLE FERRA LADY Clare Anderson Sat 12:48 Sat 14:56 Sat 15:37
365 H FIRST DATE II Roxanne Carter Sat 12:54 Sat 15:08 Sat 15:41
366 H BOKETTO Lisa Clarke-Spence Sat 14:00 Sat 14:45 Sat 16:20
367 H PUZZLES DELIGHT II Sally Hayes Sat 14:06 Sat 15:19 Sat 15:54
368 H RED AFFLECK Kitty Delicata Sat 14:12 Sat 15:24 Sat 15:59
369 H RI COOPER Francesca Davis Sat 14:18 Sat 15:30 Sat 16:05
370 H FLORENCE COURT Rachel Elliott Sat 14:24 Sat 15:35 Sat 16:10
371 H ROYAL GOLD Helen Kemp Sat 14:30 Sat 15:41 Sat 16:16
372 H CONG BEAUTY II Izzy Openshaw Sat 14:36 Sat 15:46 Sat 16:21
373 H ALBECYN VICE VERSA Beth Mann Sat 14:42 Sat 15:52 Sat 16:27
374 H WEEK ORCHARD FABIANNA Michelle Lowe Sat 14:48 Sat 15:57 Sat 16:32
375 H VANCOUVERITE Emily Simpson Sat 14:54 Sat 16:03 Sat 16:38
376 H MR REE Eve Marson Sat 15:00 Sat 16:08 Sat 16:43
377 H COUSHLA Catherine Hanlon Sat 15:06 Sat 16:14 Sat 16:49
378 H RASPUTIN VI Kelly Brown Sat 15:12 Sat 16:19 Sat 16:54
379 H MILO X Sarah-jane Rouse Sat 15:18 Sat 16:23 Sat 16:58

BE100Ou18

Entry No Section Horse Rider DR Day DR Time SJ Day SJ Time XC Day XC Time
417 L HEARNESBROOK NEW MOON Ella Dalton Sun 09:30 Sun 10:30 Sun 11:09
551 L LAYLAS LAD Anna Wootton Sun 08:00 Sun 08:50 Sun 09:35
552 L MOSSTOWN TOBY Emma d'Angibau Sun 08:06 Sun 08:57 Sun 09:33
553 L CARRA BLACK KNIGHT Joseph Barber Sun 10:54 Sun 11:50 Sun 12:29
554 L HUMBUG IV Charlie Webb Sun 08:18 Sun 09:12 Sun 09:57
555 L KILLEEN OISIN Alexia Mackley Sun 08:24 Sun 09:19 Sun 10:05
556 L DRUMACLAN DIAMOND D Isabelle Lane Sun 08:30 Sun 09:27 Sun 10:12
557 L NARRAMORE OLIVER Hettie Meadows Sun 08:12 Sun 09:05 Sun 09:50
558 L GRANDIOOS Amelia August Sun 08:42 Sun 09:41 Sun 10:26
559 L ALVESCOT WINDRUSH Sophie Runnacles Sun 08:48 Sun 09:49 Sun 10:34
560 L MISERDEN RAVELLO Sally Hancock Sun 08:54 Sun 09:56 Sun 10:41
561 L LOUGHAN SILVER SHADOW Annabel Finston Sun 09:00 Sun 11:08 Sun 11:47
562 L SMOKEY DIAMOND Ivy Fisher Sun 08:36 Sun 09:34 Sun 10:19
564 L MONBEG MAXIMUS Tara Murphy Sun 09:18 Sun 10:22 Sun 11:01
565 L ARTHURIAN LEGEND Zara Clark-Jones Sun 09:24 Sun 10:28 Sun 11:07
566 L WR MCGREGOR Daisy Dollar Sun 09:42 Sun 10:46 Sun 11:25
567 L RATHNAGEERA CASINO ROYAL Robbie Bell Sun 09:48 Sun 10:53 Sun 11:32
569 L CUFFESGRANGE LITTLE RIC Annabel Finston Sun 10:00 Sun 10:40 Sun 12:22
570 L MISS DIPLODOCUS Honor Gordon Sun 10:06 Sun 11:15 Sun 11:54
571 L BURESIDE SUNRISE Lily Spruce Sun 10:12 Sun 11:23 Sun 12:02
572 L BULLARDS MULLINGAR Charlotte Mair Sun 10:18 Sun 11:30 Sun 12:09
573 L MASTER MACKY Grace Partridge Sun 10:24 Sun 11:37 Sun 12:16
574 L CASTLELAWN GOLD Izzy Falle Sun 09:54 Sun 10:57 Sun 11:40
575 L ANOTHER FABLE Freya Partridge Sun 10:36 Sun 11:45 Sun 12:24
576 L MY WEE SHOOGLE Emma d'Angibau Sun 10:48 Sun 11:47 Sun 12:26
577 L FOXTOWN CUFFLYNX Alicia Sclater Sun 10:42 Sun 11:48 Sun 12:27
578 L ITALY Francesca Housden Sun 10:30 Sun 11:41 Sun 12:20
580 L FAST FUSE Isabella Elwes Sun 09:06 Sun 10:05 Sun 11:39
581 L TURBO Isabelle Cook Sun 11:12 Sun 11:55 Sun 12:32
706 L CUFFESGRANGE DIAMOND ECHO Ruby Vaughan-jones Sun 11:00 Sun 11:52 Sun 12:31

BC BE100Open

Entry No Section Horse Rider DR Day DR Time SJ Day SJ Time XC Day XC Time
501 K MURPHYS REWARD Sophie Kelly Sun 08:00 Sun 08:48 Sun 09:42
502 K FONZY Crispin Sampson-Bancroft Sun 08:06 Sun 08:56 Sun 09:41
503 K AVOCA OXO Jenny James Sun 08:12 Sun 09:03 Sun 09:48
504 K RENDITION Lottie Fairs Sun 08:18 Sun 09:10 Sun 09:55
505 K BANSHA VENDI Biddy Brasted-watts Sun 08:24 Sun 09:18 Sun 10:03
506 K THE CAPTAIN Toby Bancroft Sun 08:30 Sun 09:25 Sun 10:10
507 K DIAMOND II Rebecca Spalding Sun 08:36 Sun 09:32 Sun 10:17
508 K CLASSIC CASPER Julia Biddle Sun 08:42 Sun 09:40 Sun 10:32
509 K JAMESSON II Sam Sweeney Sun 08:48 Sun 09:47 Sun 10:25
510 K SORASTRO TW Alice Hallows Sun 08:54 Sun 11:09 Sun 11:46
511 K FENOMEEN L Caroline Day Sun 09:00 Sun 11:16 Sun 11:50
512 K MAJOR DEEGAN Sally Plummer-jones Sun 09:06 Sun 10:09 Sun 10:54
513 K DAREDEVIL BOY Charlotte Bruton Sun 09:24 Sun 10:26 Sun 11:05
514 K CLOUD NINE II Rebecca Page Sun 09:30 Sun 10:24 Sun 11:12
515 K MERMUS R ROYAL TOUCH Kelsey Love Sun 09:36 Sun 10:39 Sun 11:18
516 K COLEHILL CARERRA Leila Loveday Sun 09:42 Sun 10:44 Sun 11:23
518 K TULLIBARDS SIXTH SENSE AC Leila Ruane Sun 09:48 Sun 10:52 Sun 11:31
519 K STOCKADE Claire Fielding Sun 09:54 Sun 10:59 Sun 11:38
520 K LOSTOCK JAMES BROWN Katie Hale Sun 10:12 Sun 11:06 Sun 11:45
521 K MAEBEE DARK SORENTO Rachel Burridge Sun 10:06 Sun 11:14 Sun 11:53
523 K FIFTY FIFTY Sophie Benton Sun 10:18 Sun 11:28 Sun 12:07
524 K STONEHAVENS ORESTUS Laura Erith Sun 10:24 Sun 11:07 Sun 11:41
525 K ELEKTRAS PRINCE CHARMING Charlotte Hilton Sun 10:30 Sun 11:31 Sun 12:11
526 K RINGWOOD BABINSKI Alfie Marshall Sun 10:36 Sun 11:35 Sun 12:17
568 K FERNHILL ROCK STAR Bubby Upton Sun 10:00 Sun 11:21 Sun 12:00

OI

Entry No Section Horse Rider DR Day DR Time SJ Day SJ Time XC Day XC Time
601 M BROOKFIELD BENJAMIN BOUNCE Tom McEwen Sun 09:30 Sun 12:15 Sun 13:18
602 M FARNDON Francis Whittington Sun 09:36 Sun 12:53 Sun 13:13
604 M CRAMBAMBOLI Anthony Clark Sun 09:48 Sun 12:26 Sun 14:08
605 M EL KOLIBRI Constance Copestake Sun 09:54 Sun 12:19 Sun 12:54
606 M COLLIEN P 2 Will Furlong Sun 10:00 Sun 12:25 Sun 13:20
607 M PRIORSPARK PRECOCIOUS Eliza Stoddart Sun 10:06 Sun 12:23 Sun 13:25
608 M LYRICAL II Grace Taylor Sun 10:12 Sun 12:20 Sun 13:11
609 M DASSETT COOLEY DUN Sarah Way Sun 10:18 Sun 12:50 Sun 13:24
610 M DHI PURPLE RAIN Francis Whittington Sun 10:24 Sun 12:35 Sun 13:36
612 M QUOB DYNAMIC Indie Vaughan-jones Sun 10:48 Sun 12:43 Sun 13:29
614 M ELSTAR Will Furlong Sun 11:00 Sun 12:51 Sun 13:54
615 M REDWOOD CLOVER Max Gordon Sun 11:06 Sun 12:55 Sun 13:44
616 M GAME CHANGER Grace Taylor Sun 11:12 Sun 12:40 Sun 13:49
617 M COLA III Bubby Upton Sun 11:18 Sun 13:09 Sun 14:04
618 M NIMROD II Francis Whittington Sun 11:24 Sun 12:17 Sun 13:59
620 M SCOOP DE FERBET Philippa Cross Sun 11:36 Sun 13:13 Sun 14:06
621 M TEMPLAR JUSTICE Katie Preston Sun 09:42 Sun 12:49 Sun 13:35
622 M BILLY THE RED Kristina Cook Sun 11:30 Sun 12:16 Sun 13:30

I

Entry No Section Horse Rider DR Day DR Time SJ Day SJ Time XC Day XC Time
651 N CASSIANA DE RIVERLAND Tom McEwen Sun 10:30 Sun 12:30 Sun 13:31
653 N BASKIN WICKED GAME Anthony Clark Sun 10:36 Sun 12:45 Sun 13:48
654 N LIONEL II Mary Edmundson Sun 10:48 Sun 12:21 Sun 12:59
655 N CAPITAL T Caroline March Sun 10:42 Sun 12:41 Sun 13:22
656 N CHATSWORTH DIAMOND Tom McEwen Sun 10:54 Sun 12:46 Sun 13:50
657 N RENAISSANCE MAN Eliza Stoddart Sun 11:06 Sun 12:54 Sun 13:56
659 N FIRST DATE Julia Davis Sun 11:18 Sun 13:03 Sun 13:51
660 N COILBRI DE RIVERLAND Tom McEwen Sun 11:24 Sun 13:01 Sun 14:09
661 N MR BING BONG Anthony Clark Sun 11:12 Sun 13:05 Sun 13:26
662 N OBOS CLARE Sophie Van Der Merwe Sun 11:00 Sun 12:37 Sun 13:21
663 N CARRICK DIAMOND BARD Alex Holman Sun 11:30 Sun 12:58 Sun 13:38

ONu18

Entry No Section Horse Rider DR Day DR Time SJ Day SJ Time XC Day XC Time
701 O ARISTOTELES S Z Ibble Watson Sun 11:30 Sun 13:40 Sun 14:30
702 O CDS ROCK AWAY BEACH Xanthe De Wesselow Sun 11:36 Sun 13:42 Sun 14:32
703 O GRAFELLES Emily Finston Sun 11:42 Sun 13:44 Sun 14:46
704 O MEXICAN WAVE Daisy Bathe Sun 11:48 Sun 13:46 Sun 14:36
705 O STILLBROOK BEN Lila Millard Sun 11:54 Sun 13:48 Sun 14:38
708 O ANOTHER ISLAND Daisy Minter Sun 12:12 Sun 13:54 Sun 14:44
709 O HAZZLE DAZZLE Henry Hobby Sun 12:18 Sun 13:56 Sun 14:42
710 O RINCOOLA ROLO Tara Murphy Sun 12:24 Sun 13:58 Sun 14:48
711 O MORELANDS CASANOVA Emily Finston Sun 12:42 Sun 14:15 Sun 15:18
714 O MR TODD VII Emily Dunning Sun 12:00 Sun 14:04 Sun 14:54
715 O CHOCOLATE DOMINO Alice Watt Sun 13:00 Sun 13:43 Sun 15:10
716 O CARNSDALE ABSOLUTLY FABULOUS Rosie Ringer Sun 13:06 Sun 14:08 Sun 14:58
717 O RCA ROMEO Lucy Shrimpton Sun 13:12 Sun 14:10 Sun 15:00
719 O HEXMALEYS HAYDAY Oliver Kidner Sun 13:24 Sun 14:14 Sun 15:04
720 O HEAVEN U VAN HET JUXSCHOT Florrie Grigg-pettitt Sun 13:30 Sun 14:16 Sun 15:06
721 O FOXDON HALF PINT Olivia Hall Sun 12:54 Sun 13:50 Sun 14:40

N

Entry No Section Horse Rider DR Day DR Time SJ Day SJ Time XC Day XC Time
751 P IRISH TRUMP Sarah Bullimore Sun 11:15 Sun 14:26 Sun 15:30
752 P MAYTIME FAERIE MAGIC Sarah Way Sun 11:21 Sun 14:28 Sun 15:32
754 P ABC ARCTIC DAME Jess Falle Sun 11:33 Sun 14:32 Sun 15:31
755 P BRITANNIA ROYAL Sam Sweeney Sun 11:39 Sun 15:08 Sun 15:40
756 P NOWS THE TIME Mary Edmundson Sun 11:45 Sun 15:15 Sun 15:45
757 P FERDY III Carrie Eve Sun 11:51 Sun 14:38 Sun 15:22
759 P DARK DIAMOND III Georgina Kidner Sun 12:03 Sun 14:42 Sun 15:26
760 P MERLIN BAY II Emily Clover Sun 12:39 Sun 14:44 Sun 15:28
761 P EVITA AP Sarah Bullimore Sun 12:15 Sun 14:48 Sun 16:02
762 P SHORE TO SHORE Caroline Powell Sun 12:33 Sun 15:06 Sun 15:39
763 P MSH BONANZA Sarah Way Sun 12:09 Sun 15:02 Sun 16:04
764 P JUST A GRIFFIN Sam Sweeney Sun 12:45 Sun 14:47 Sun 16:12
765 P FURICH TEJO Jess Falle Sun 12:51 Sun 15:00 Sun 16:05
766 P SOLSBORO SWEETPEA Alicia Wilkinson Sun 12:57 Sun 15:04 Sun 15:48
768 P FIDGET Lisa Clarke-Spence Sun 13:03 Sun 14:56 Sun 15:52
769 P QUIQUI DEGRINVIL Eleanor Callaghan Sun 13:09 Sun 15:12 Sun 15:56
770 P VITESSE VAN VRYHERN Z Casey Mckenna Sun 13:15 Sun 15:16 Sun 16:00
772 P DEVILS HONOUR Katie Aspinall Sun 13:21 Sun 15:26 Sun 16:10
773 P TICK TOC TIM William Morton Sun 13:27 Sun 15:30 Sun 16:08
774 P MACGREGOR Caroline Gouriet Sun 13:33 Sun 15:34 Sun 16:06
775 P CATCH ME IF YOU CAN Jack Tebbutt Sun 14:41 Sun 15:38 Sun 16:22
776 P THE GAELIC CHIEFTAN Abbi Stone Sun 14:35 Sun 15:14 Sun 16:51
777 P BANK C IV Ricky Hilton Sun 14:47 Sun 15:52 Sun 16:30
778 P FUXUS VAN DE BUXUSHOEVE Naomi-Jayne Sharpe Sun 14:53 Sun 15:56 Sun 16:34
779 P CAPARD LADY Georgina Webster Sun 14:59 Sun 16:00 Sun 16:38
780 P DEEP JOY James Smith Sun 15:05 Sun 16:04 Sun 16:40
781 P KEARNS BOY Bryony Lewis Sun 15:11 Sun 16:06 Sun 16:44
782 P JUBILEE CRUISE Emily Blew Sun 15:17 Sun 16:08 Sun 16:46
783 P KING KONG KENNY Lara Jackson Sun 15:23 Sun 16:10 Sun 16:48
784 P HAYLEYS GIRL Lucy King Sun 15:29 Sun 16:12 Sun 16:50
785 P HICKORY IV Alicia Earee Sun 11:57 Sun 14:40 Sun 15:24

ON

Entry No Section Horse Rider DR Day DR Time SJ Day SJ Time XC Day XC Time
801 Q FERNANDO IV Claire Fielding Sun 13:00 Sun 14:50 Sun 15:34
802 Q BILLY MCFEE Leilia Paske Sun 13:06 Sun 15:28 Sun 15:59
803 Q JANA DE CAVAIGNAC Constance Copestake Sun 13:42 Sun 15:46 Sun 16:14
804 Q COROYALE Sarah Bullimore Sun 13:18 Sun 15:09 Sun 16:35
805 Q SHANNONDALE INCA Caroline Powell Sun 13:24 Sun 14:34 Sun 16:11
807 Q ENUMERO Abbi Stone Sun 13:36 Sun 15:44 Sun 16:16
808 Q HULLABALOO I Ben Way Sun 13:12 Sun 15:24 Sun 15:58
809 Q JUST A JEWEL Sam Sweeney Sun 13:48 Sun 14:27 Sun 16:42
812 Q FERNHILL FIRST FRIEND Leilia Paske Sun 14:18 Sun 14:58 Sun 16:31
813 Q TRESAISON HALLMARK Tessa Halsall Sun 13:54 Sun 15:40 Sun 16:18
814 Q ALOMAR DS Indie Vaughan-jones Sun 14:42 Sun 15:42 Sun 16:20
815 Q PORRIDGE TOWN Mary Edmundson Sun 14:12 Sun 14:51 Sun 16:24
818 Q CHINCALEASE COWBOY Laura Jayne Meadows Sun 14:54 Sun 15:58 Sun 16:36
819 Q BORNEO BRAMLEY Janice Macleod Sun 14:30 Sun 15:50 Sun 16:28
820 Q RANGER WING Amy Hilton Sun 13:30 Sun 15:10 Sun 15:54
821 Q MEXICAN LAW Kristina Cook Sun 14:24 Sun 15:57 Sun 16:21
822 Q DAVID CRICKET Kristina Cook Sun 15:00 Sun 15:36 Sun 16:52
Event name: POPLAR PARK (BEV) Date: Oct 30-31 2021 Location: Poplar Park Equestrian Centre, Woodbridge, Hollesley, Suffolk, United Kingdom
Optimum XC Time - 4.54
BC BE100 - Section I
Pos Horse Rider Pts FP D SJ XC Total
1 QUIZICAL Z Miss Alice Hallows 0 16 23.5 0.00 0.00 23.50
2 LISARAGH ON A WHIM Mrs Jo Williams 0 14 26 0.00 0.00 26.00
3 GREENLANES HERMIONE Miss Georgina Wood 0 12 26.5 0.00 0.00 26.50
4 LISSAVORRA DOC Miss Franki Jarvis 0 10 27.3 0.00 0.00 27.30
5 KILLALOE QUALITY LAD Mr Anthony Clark 0 8 23 4.00 4.00 31.00
6 GLENKEERAN RUBY CRUZ Miss Alicia Wilkinson 0 2 27 0.00 4.40 31.40
7 MILCHEM MOCKINGJAY Ms Sally Corrigan 0 2 33.3 0.00 0.00 33.30
8 HOLLYPARK APACHE Miss Georgina Bray 0 2 33.5 0.00 0.00 33.50
9 CANDY Mrs Caroline Day 0 0 26.8 7.00 0.00 33.80
10 SECOND VISION Mrs Claire Dodson 0 0 26.3 8.00 0.00 34.30
11 JERPOINT ECLIPSE Mr Max Gordon 0 0 26.5 8.00 0.00 34.50
12 COOLEY AS ICE Miss Bubby Upton 0 2 32 0.00 4.00 36.00
13 DURANGO Mr Casey Mckenna 0 2 33 0.00 3.20 36.20
14 TOBY O TULLY Miss Suzy Berry 0 0 33.3 4.00 0.00 37.30
15 CAMEO Z Miss Gaby Consterdine 0 0 30 4.00 3.60 37.60
16 REARCROSS QUALITY TIME Mrs Lucy Haycock 0 0 24.5 4.00 10.40 38.90
17 OVATION Mr William Morton 0 0 31.8 6.00 1.20 39.00
18 HOLLYPARK SYRIUS Miss Vicki-May Northover 0 2 37.8 0.00 5.60 43.40
19 CARIEL MORE BOUNCER Mrs Georgina Smart 0 0 38.8 4.00 11.20 54.00
20 BRATTIN PRINCE Miss Hannah Bradley 0 0 36 0.00 24.80 60.80
W A LITTLE UNBELIEVABLE Miss Nathalie George 0 0 W
Optimum XC Time - 4.54
BC BE100 - Section J
Pos Horse Rider Pts FP D SJ XC Total
1 JUNCTION PRINCESS Miss Mary Edmundson 0 16 27.3 0.00 0.00 27.30
2 MAGGIES HOPE Mrs Kate Low 0 14 24 4.00 0.00 28.00
3 KINGSLEYPARK PEARL Miss Charlotte Cutler 0 12 29.3 0.00 0.00 29.30
4 DASH FOR CASH II Miss Daisy Murray 0 10 29 0.00 0.40 29.40
5 QUBA Miss Sarah Emily Howlett 0 8 26.3 4.00 0.00 30.30
6 PEBBLY GRAND AFFAIR Mrs Alyson Parker 0 2 30.8 0.00 0.00 30.80
7 SWELL TOUCHDUN Mr Anthony Clark 0 2 32.8 0.00 0.00 32.80
8 DIAMONDIK Miss Lorna Young 0 2 36.3 0.00 0.00 36.30
9 BROADSTONE PRIMROSE Mr Ian Foster 0 2 28.8 0.00 8.00 36.80
10 COURT CONTESSA Miss Louise Clover 0 0 33.5 4.00 0.00 37.50
11 CAPTAIN JONES II Mrs Jo Williams 0 0 31 4.00 3.20 38.20
12 MONEYLAGAN GOLD Miss Emily Clover 0 2 38.3 0.00 0.00 38.30
13 CHICHA II Mrs. Nicole Cruse 0 0 32.8 4.00 5.20 42.00
14 MAYS LANE Mr Martin Wright 0 0 28.8 12.00 2.00 42.80
15 BILLY BULA Mrs Laura Erith 0 0 35.5 3.00 5.20 43.70
16 TYDDYNCOCHYN KAAN Miss Rhiannon Trenton 0 0 32.5 4.00 8.40 44.90
17 MCCARTHY MOR Mr Casey Mckenna 0 0 32.5 8.00 6.00 46.50
18 LURGOE BOY Miss Lucy Brett 0 0 38.3 4.00 10.00 52.30
19 DPS REVELRY Miss Leilia Paske 0 0 27.3 4.00 41.60 72.90
20 DIAMOND JUBILEE III II Mrs Grace Gerry 0 0 36.5 8.00 102.80 147.30
W OKI DOKI VAN DE DURMSTEDE Miss Eleanor Callaghan 0 0 35.3 8.00 W
E AR INCOGNITO Miss Alicia Wilkinson 0 0 33.3 1.00 E E AR
Optimum XC Time - 4.54
BC BE100Open - Section K
Pos Horse Rider Pts FP D SJ XC Total
1 DIAMOND II Miss Rebecca Spalding 0 16 22.5 0.00 0.80 23.30
2 SORASTRO TW Miss Alice Hallows 0 14 30.5 0.00 0.00 30.50
3 FENOMEEN L Mrs Caroline Day 0 12 27.3 0.00 3.20 30.50
4 STONEHAVENS ORESTUS Mrs Laura Erith 0 10 31 0.00 0.00 31.00
5 RINGWOOD BABINSKI Mr Alfie Marshall 0 8 33.8 0.00 0.00 33.80
6 CLOUD NINE II Miss Rebecca Page 0 6 27.8 0.00 7.20 35.00
7 LOSTOCK JAMES BROWN Miss Katie Hale 0 0 31.5 4.00 0.00 35.50
8 BANSHA VENDI Mrs Biddy Brasted-watts 0 2 32.5 0.00 4.00 36.50
9 MURPHYS REWARD Miss Sophie Kelly 0 2 33 0.00 3.60 36.60
10 JAMESSON II Mrs. Sam Sweeney 0 2 34.5 0.00 2.80 37.30
11 ELEKTRAS PRINCE CHARMING Miss Charlotte Hilton 0 2 33 0.00 4.80 37.80
12 THE CAPTAIN Mr Toby Bancroft 0 2 29.5 0.00 10.00 39.50
13 MAJOR DEEGAN Mrs Sally Plummer-jones 0 2 40.5 0.00 0.00 40.50
14 MERMUS R ROYAL TOUCH Miss Kelsey Love 0 0 32.3 8.00 1.60 41.90
15 FONZY Mr Crispin Sampson-Bancroft 0 0 37.5 4.00 2.00 43.50
16 TULLIBARDS SIXTH SENSE AC Miss Leila Ruane 0 0 30 8.00 7.60 45.60
17 RENDITION Miss Lottie Fairs 0 0 35.5 14.00 0.00 49.50
18 STOCKADE Miss Claire Fielding 0 2 39.3 0.00 11.20 50.50
19 MAEBEE DARK SORENTO Mrs Rachel Burridge 0 0 37.3 0.00 20.00 57.30
20 AVOCA OXO Miss Jenny James 0 0 35 0.00 27.60 62.60
21 FIFTY FIFTY Miss Sophie Benton 0 0 30.3 0.00 38.40 68.70
22 DAREDEVIL BOY Miss Charlotte Bruton 0 0 38.8 3.00 37.20 79.00
R COLEHILL CARERRA Mrs Leila Loveday 0 0 34.3 R R
E R3 CLASSIC CASPER Mrs Julia Biddle 0 0 38.5 4.00 E E R3
W FERNHILL ROCK STAR Miss Bubby Upton 0 0 23.8 W W
Optimum XC Time - 4.54
BE100Ou18 - Section L
Pos Horse Rider Pts FP D SJ XC Total
1 FAST FUSE Miss Isabella Elwes 0 16 27 0.00 0.00 27.00
2 ALVESCOT WINDRUSH Miss Sophie Runnacles 0 14 24.3 4.00 0.00 28.30
3 MASTER MACKY Miss Grace Partridge 0 12 29 0.00 0.00 29.00
4 SMOKEY DIAMOND Miss Ivy Fisher 0 10 30.3 0.00 0.00 30.30
5 DRUMACLAN DIAMOND D Miss Isabelle Lane 0 8 26.8 4.00 0.00 30.80
6 MONBEG MAXIMUS Miss Tara Murphy 0 6 31.3 0.00 0.00 31.30
7 MISERDEN RAVELLO Miss Sally Hancock 0 4 31.3 0.00 0.00 31.30
8 WR MCGREGOR Miss Daisy Dollar 0 2 26.5 0.00 5.20 31.70
9 CUFFESGRANGE LITTLE RIC Miss Annabel Finston 0 2 32.3 0.00 0.00 32.30
10 BULLARDS MULLINGAR Miss Charlotte Mair 0 2 32.8 0.00 0.00 32.80
11 CUFFESGRANGE DIAMOND ECHO Miss Ruby Vaughan-jones 0 2 35 0.00 0.00 35.00
12 MOSSTOWN TOBY Miss Emma d'Angibau 0 2 32.3 0.00 2.80 35.10
13 KILLEEN OISIN Miss Alexia Mackley 0 2 28 0.00 7.60 35.60
14 HUMBUG IV Mr Charlie Webb 0 2 34 0.00 2.40 36.40
15 BURESIDE SUNRISE Miss Lily Spruce 0 2 33.8 0.00 3.20 37.00
16 ITALY Miss Francesca Housden 0 0 33.5 4.00 0.00 37.50
17 CASTLELAWN GOLD Miss Izzy Falle 0 2 34.5 0.00 4.80 39.30
18 FOXTOWN CUFFLYNX Miss Alicia Sclater 0 0 36.5 4.00 0.40 40.90
19 LOUGHAN SILVER SHADOW Miss Annabel Finston 0 2 39.3 0.00 1.60 40.90
20 MY WEE SHOOGLE Miss Emma d'Angibau 0 2 35.8 0.00 5.20 41.00
21 ANOTHER FABLE Miss Freya Partridge 0 2 36.5 0.00 5.20 41.70
22 TURBO Miss Isabelle Cook 0 0 34.3 4.00 9.60 47.90
23 RATHNAGEERA CASINO ROYAL Mr Robbie Bell 0 0 36.3 0.00 24.00 60.30
24 ARTHURIAN LEGEND Miss Zara Clark-Jones 0 0 34.3 0.00 29.20 63.50
25 CARRA BLACK KNIGHT Mr Joseph Barber 0 0 39 9.00 22.40 70.40
26 HEARNESBROOK NEW MOON Miss Ella Dalton 0 0 31.8 0.00 38.80 70.60
27 NARRAMORE OLIVER Miss Hettie Meadows 0 0 33.8 2.00 38.00 73.80
28 MISS DIPLODOCUS Miss Honor Gordon 0 0 36.5 8.00 83.20 127.70
W LAYLAS LAD Miss Anna Wootton 0 0 W
R GRANDIOOS Miss Amelia August 0 0 35.5 0.00 R R
Optimum XC Time - 5.06
BE80(T) - Section F
Pos Horse Rider Pts FP D SJ XC Total
1 TEFFIA Mrs Kizzy Smith 0 0 25.8 0.00 3.60 29.40
2 PERCY IX Miss Helene Kontofrios 0 0 34.5 0.00 0.00 34.50
3 HEARNSBROOK CYGNUS Miss Martha Hall 0 0 31 4.00 0.00 35.00
4 GLENCRAIG Mrs Jennifer Pitman 0 0 29.8 4.00 2.00 35.80
5 MY GLENEVEN Mrs Anita Lenton 0 0 34 0.00 3.20 37.20
6 MISTER JASPER Mrs. Georgie Blackman 0 0 34.8 0.00 2.80 37.60
7 ALMUDER Miss Amelia James 0 0 29.8 8.00 0.00 37.80
8 BECKS GREEN FOXTROT Mrs. Nicole Cruse 0 0 39.5 0.00 0.00 39.50
9 THE FOOTMAN Miss Sue Westmore 0 0 36.5 0.00 3.60 40.10
10 INES JS Miss Lauren Cass 0 0 36.5 0.00 4.40 40.90
11 TRESAISON HAWKSBAY Mrs Claire Gough 0 0 36 0.00 5.20 41.20
12 MBF CAPPAQUIN Mrs Jacqueline Lawson 0 0 33.8 0.00 8.00 41.80
13 ITS HIMSELF THE ELF II Mrs Janet Hyde 0 0 35 0.00 7.20 42.20
14 BANAGHER BILLY Miss Grace Littmoden 0 0 38.3 4.00 3.60 45.90
15 WHODARESWINS Miss Mabel Salter 0 0 30.5 12.00 3.60 46.10
16 WILLOW WESZERO Mr Thomas Gower 0 0 43.8 0.00 2.80 46.60
17 DAWN CHORUS V Miss Hannah Griggs 0 0 38.5 0.00 12.40 50.90
18 QUEEN FLOREEN Miss Francesca Shaw 0 0 45 4.00 4.40 53.40
19 QUEENS SHILLING Miss Samantha Gray 0 0 36.3 0.00 32.00 68.30
20 MORRIGAN EIRA MAI Miss Charlotte Cutler 0 0 34.8 22.00 31.60 88.40
21 KILCONIERON RUAN Ms Kellyanne Rock 0 0 34.5 4.00 68.80 107.30
W GENERAL TIBERIUS Miss Victoria Newitt 0 0 W
W KILDAVIN DINKY Miss Sophie Welbourne 0 0 W
E R3 INTERSTAT Miss Nancy North 0 0 34.8 4.00 E E R3
W NBE HARLEM Mrs. Emma Young 0 0 W
E E RYANS CONKER Mrs Kirsty Watts 0 0 34.5 1.00 E E
E UR ALL DUNN NOW Miss Lois Mansel-Thomas 0 0 49 8.00 E E UR
W TEMPLE LASCAR Mr John Spear 0 0 W
E AR OPPOSITION FRACAS Miss Eleanor Simes 0 0 35.3 0.00 E E AR
Optimum XC Time - 5.06
BE80(T) - Section G
Pos Horse Rider Pts FP D SJ XC Total
1 ABBOTTS VALE REMUS Mrs Jenna Davies 0 0 29.3 0.00 0.00 29.30
2 SOPHISTICATED HEIR Miss Vicky Watts 0 0 27.5 4.00 0.00 31.50
3 GEW GRANIT ROSE Mrs Jo Williams 0 0 29 0.00 4.00 33.00
4 FOUND IN KILTORMER Miss Cassidy Sargent 0 0 35.8 0.00 1.20 37.00
5 FOR A BRAVO Mrs Caroline Oakes 0 0 35 4.00 0.00 39.00
6 MALIN SPIKE Miss Lily Myers 0 0 34.3 0.00 4.80 39.10
7 GOLDEM BOY IV Miss Emily Aves 0 0 38.8 0.00 4.80 43.60
8 ARCTIC FOX Miss Elliee Stunt 0 0 33.5 12.00 0.00 45.50
9 RUSSBOROUGH Mrs Claire Harris 0 0 28.8 8.00 11.20 48.00
10 FERRERO ROCHER Miss Wendy Neath 0 0 34 4.00 13.20 51.20
11 DONS DAKOTA Miss Charlotte Cutler 0 0 35 4.00 20.00 59.00
12 BRIDGEFOOT BETTY Mrs Marie-Claire Sterling 0 0 41.3 4.00 14.40 59.70
13 TYNAGH BOBBY Miss Elizabeth Mallett 0 0 36.8 0.00 23.20 60.00
14 LETTERLOUGH KING HECTOR Mrs Sarah Bellamy 0 0 29.8 0.00 30.40 60.20
15 CHINA DREAM Mrs Lisa Clarke-Spence 0 0 36.8 0.00 26.40 63.20
16 BURJ HATTA Miss Rachel Casbon 0 0 29.5 32.00 2.40 63.90
17 FRISKO FERRERO Miss Fredrika Anderson 0 0 32 0.00 32.40 64.40
18 LNE FLEUR DE LYS Miss Georgina Moody 0 0 38.5 4.00 22.00 64.50
19 ZIROCCO GIRL Miss Abi Jacobs 0 0 34.3 4.00 26.80 65.10
20 KODA DAKOTA Miss Grace Whiteford 0 0 49.8 0.00 22.00 71.80
21 ILLUSTRIOUS ILLUSION Mrs Grace Gerry 0 0 29.5 4.00 46.80 80.30
E R3 PELIKAN Miss Georgia Youngs 0 0 41.8 8.00 E E R3
E AR MORE THAN MAGIC Miss Ruby Morris 0 0 28.3 4.00 E E AR
E R3 NIGHTS ECHO Miss Julie Warmington 0 0 43.5 0.00 E E R3
E AR HOFFMAN Miss Evie Lake 0 0 37 0.00 E E AR
E R3 LUA ESCURA Mrs Melanie Hall 0 0 33.5 E E R3
Optimum XC Time - 5.06
BE80(T) - Section H
Pos Horse Rider Pts FP D SJ XC Total
1 KINGSTON 9 Mrs Caroline Day 0 0 25.5 0.00 0.00 25.50
2 FLORENCE COURT Miss Rachel Elliott 0 0 26.3 0.00 0.00 26.30
3 MILO X Mrs Sarah-jane Rouse 0 0 28.5 0.00 0.40 28.90
4 ALBECYN VICE VERSA Mrs Beth Mann 0 0 31.3 0.00 0.40 31.70
5 ROYAL GOLD Mrs Helen Kemp 0 0 31.5 0.00 2.40 33.90
6 BENJAMIN BUTTON Mrs Louise Nevard 0 0 28.8 4.00 1.20 34.00
7 MR REE Miss Eve Marson 0 0 35.5 0.00 0.00 35.50
8 NARLA THE GREY Mrs Susi Stacey 0 0 32.3 0.00 3.20 35.50
9 DOT 2 DOT III Miss Daisy Watson 0 0 32 4.00 0.00 36.00
10 STAMFORDS DUN AND DUSTED Miss Laura Steele 0 0 35.5 0.00 2.00 37.50
11 PAVLUSHKA Miss Adelle Madgwick 0 0 33.5 0.00 4.40 37.90
12 KILLEENYARDA CHARLIE Mrs Carol Bardwell 0 0 38.5 0.00 0.00 38.50
13 THE ROYAL GUEST Miss Charlotte Uden 0 0 40.5 0.00 0.40 40.90
14 CREMOYLE FERRA LADY Miss Clare Anderson 0 0 36.3 0.00 6.80 43.10
15 BATHLEYHILLS BURGLAR BILL MAR Miss Lily Spruce 0 0 43.5 0.00 0.40 43.90
16 ROCKET MENLO Miss Lucy Frost 0 0 28.3 8.00 10.00 46.30
17 RED AFFLECK Miss Kitty Delicata 0 0 39.5 0.00 8.40 47.90
18 BOKETTO Mrs Lisa Clarke-Spence 0 0 25.5 13.00 10.80 49.30
19 CONG BEAUTY II Miss Izzy Openshaw 0 0 41.3 0.00 8.80 50.10
20 PUZZLES DELIGHT II Mrs Sally Hayes 0 0 46.5 4.00 0.00 50.50
21 LADY HEATHER BREEZE Miss Mathilda Notley 0 0 46.5 4.00 0.00 50.50
22 VANCOUVERITE Mrs Emily Simpson 0 0 42.3 12.00 0.00 54.30
23 RASPUTIN VI Miss Kelly Brown 0 0 36.8 12.00 7.20 56.00
24 COUSHLA Miss Catherine Hanlon 0 0 41 6.00 17.20 64.20
25 LORDSHIPS ALROY Miss Islay MacLaren 0 0 47.5 15.00 37.20 99.70
26 RI COOPER Miss Francesca Davis 0 0 34.5 5.00 65.60 105.10
HC FIRST DATE II Miss Roxanne Carter 0 0 20.3 0.00 38.00 58.30
E R3 WEEK ORCHARD FABIANNA Miss Michelle Lowe 0 0 31 0.00 E E R3
Optimum XC Time - 4.55
BE90 - Section A
Pos Horse Rider Pts FP D SJ XC Total
1 MBF SWATCH Miss Sophie Hyde 0 8 24.5 0.00 1.20 25.70
2 AULD FLAME Miss Abi Jacobs 0 7 26.3 0.00 0.00 26.30
3 TOPWOOD MERLIN Miss Julie Horton 0 6 28 0.00 0.00 28.00
4 HERBERTS WAY Miss Eleanor Simes 0 5 28 0.00 0.00 28.00
5 PRIMITIVE NIGHT Miss Stacey L Shimmons 0 4 25 4.00 0.40 29.40
6 FAVORIT VON ROCHERATH Mrs Hayley Cooper 0 3 29.5 0.00 0.00 29.50
7 CASSIOPEIA Dr Polly M Taylor 0 2 30.5 0.00 0.00 30.50
8 SPRING VAYU Ms Jayne Cummins 0 1 31 0.00 0.00 31.00
9 TOSSEY GINGER Miss Lottie Benbow 0 1 31 0.00 0.00 31.00
10 CHARLIE SADLER Mr Simon Martin 0 1 32.5 0.00 0.00 32.50
11 KINGSMAN GREY Mrs Amanda Ainsworth 0 0 29 4.00 0.40 33.40
12 KNOCKASH BENJI Miss Willa Peel 0 1 32.3 0.00 1.20 33.50
13 CURRAGHKYLE SILVER BRUMBY Miss Jordana Marston 0 1 28.5 0.00 5.20 33.70
14 RHOMANTIC Miss Suzanne Ashwell 0 0 24.5 4.00 6.40 34.90
15 COCO BEAN II Mrs Ellen Attrill 0 1 31.8 0.00 3.20 35.00
16 ESCAPE ARTIST Miss Olivia Howard 0 1 31.5 0.00 4.00 35.50
17 RIVER HOUSE LASS Miss Kira Richer 0 1 32.3 0.00 3.60 35.90
18 MIDNIGHT MIST III Miss Ella Howard 0 0 29.5 6.00 4.00 39.50
19 SHERKIN ISLAND Miss Georgie Featherstone 0 0 34.3 8.00 0.00 42.30
20 CORGARY CREST Mrs Aly Dower 0 0 32.5 5.00 5.20 42.70
21 YOUNG GUNS Miss Rose Kimberley 0 0 31.5 0.00 27.20 58.70
22 ADOLPHIUS Miss Alexandra Cotton 0 0 30.3 0.00 35.20 65.50
23 DOULTONS CRUISE Miss Daisy Brucki 0 0 34.5 0.00 31.60 66.10
24 GRANNUS TOP DOLLAR Mr Toby Bancroft 0 0 32.3 23.00 12.00 67.30
25 FORTUNATE SON Miss Leilia Paske 0 0 29 0.00 39.60 68.60
26 COOLMOUNTAIN APOLLO Mr Ben Gower 0 0 36.5 16.00 23.20 75.70
27 KELLS DIAMOND LAD Mr Albert Holland 0 1 37.8 0.00 94.00 131.80
E E BOSTON STORM Ms Zoe Sims 0 0 40 0.00 E E
E E DEREEN FLYER Miss Rachel Wilkinson 0 0 38.8 33.00 E E E
W GET A WIGGLE ON Miss Scarlett Lloyd 0 0 W
Optimum XC Time - 4.55
BE90 - Section B
Pos Horse Rider Pts FP D SJ XC Total
1 QUITE A COMPLIMENT Miss Isabella Stagg 0 8 22.8 0.00 0.00 22.80
2 GABBANA II Mrs Maria Veale 0 7 27 0.00 0.00 27.00
3 EDENTRILLICK RUBY TUESDAY Miss Franchessca Jackson 0 6 31 0.00 0.40 31.40
4 CHILHAM TEMPLE BAR Mrs Joanne Watts 0 5 31.5 0.00 0.00 31.50
5 TALOS DAZZLER Mrs Caroline Day 0 4 32.5 0.00 0.00 32.50
6 AHALTIVE SURPRISE Miss Grace Hull 0 3 33.8 0.00 0.00 33.80
7 COLEMANSTOWN ROCKET Miss Ella Howard 0 1 33.5 0.00 0.40 33.90
8 RED ROOF MARTHA Miss Lucinda Webb 0 1 34 0.00 0.00 34.00
9 BALIQUIN Miss Stacey L Shimmons 0 1 34 0.00 0.00 34.00
10 DWYFACH SEREN Miss Millie Plumb 0 1 34.3 0.00 0.00 34.30
11 CHURCHSIDE GARNET Miss Daisy Murray 0 1 33.5 0.00 1.20 34.70
12 ST GEORGES DAY Mrs Kizzy Smith 0 1 28 0.00 6.80 34.80
13 NONSTOP LIGHTNING UK Z Miss Sydney Hockney 0 1 33.5 0.00 2.40 35.90
14 ZIP CODE Z Mrs Liz Brown 0 1 37.5 0.00 0.00 37.50
15 CHELVESTON LASS Ms Helen Hurford-dawson 0 1 37.5 0.00 0.00 37.50
16 IBANTOS Mrs Susanna Lye 0 1 30 0.00 7.60 37.60
17 CHARLIE BOY III Mrs Pami Nixon 0 1 37 0.00 3.60 40.60
18 KILCONLY COVE Miss Poppy Watson 0 1 36.3 0.00 4.80 41.10
19 LITTLETONS DEFINATE VICTORY Miss Sally Munt 0 1 35.3 0.00 6.40 41.70
20 CORNASCRIEBE IM THE MAN Miss Virginia Wells 0 0 30.5 8.00 5.20 43.70
21 BALLINAMURRA JOE Mrs. Nicola Power 0 0 34 8.00 2.40 44.40
22 CAPTAIN NEMO IV Mr Ted Featherstone 0 0 40.5 8.00 0.00 48.50
23 G STAR MUSTERD Mrs Sarah Gairdner 0 1 35.8 0.00 22.00 57.80
24 ELOUNTA Miss Ashleigh Jepheart 0 0 40 20.00 0.00 60.00
25 ROCKY MOUNTAIN HIGH Mrs Helen Gale 0 0 27.5 29.00 9.60 66.10
26 WEXFORD OF BELLHOUSE Mrs Olivia Leigh Stafford 0 0 38.3 4.00 28.80 71.10
W AUBANE SHEILA Miss Charlotte Pettitt 0 0 W
R WUNDA C Mrs Natalie Rampling 0 0 29.8 18.00 R R
Optimum XC Time - 4.55
BE90 - Section C
Pos Horse Rider Pts FP D SJ XC Total
1 H TWISTER JORIS Miss Lucy Prior 0 8 31.3 0.00 0.00 31.30
2 SHINGLETONS CUTHBERT Miss Georgina Webster 0 7 29.3 0.00 2.40 31.70
3 DARC LEGEND Mrs Joanne Watts 0 6 32 0.00 0.00 32.00
4 RHUBAN PRINCE Miss Lucy Hinde 0 5 32 0.00 0.00 32.00
5 DWIEN Mrs Lee Wright 0 4 30.8 0.00 2.80 33.60
6 COPSHAWHOLM ALPINE WIZARD Miss Molly Whiteford 0 3 33.8 0.00 0.00 33.80
7 BRISTOL DE BREVE Mrs Kizzy Smith 0 2 34 0.00 0.00 34.00
8 LARAGHLEE Miss Lucy Robinson 0 1 34 0.00 0.00 34.00
9 CHIEF OF COMMAND Mrs Jo Williams 0 1 34.3 0.00 0.00 34.30
10 GHAREEB'S DIAMOND Miss Shannon Garner 0 1 34.8 0.00 0.00 34.80
11 GINIO Mrs Amy Brownlee 0 1 32.5 0.00 2.80 35.30
12 CLYDE CHEEKY CHARLIE Mrs Sarah-jane Rouse 0 0 34.8 2.00 0.00 36.80
13 MINORTRANSGRESSION Miss Anna Martin 0 0 32 4.00 2.00 38.00
14 ENDEAVOUR VI Miss Kelly Gorman 0 0 35.3 4.00 0.00 39.30
15 DAYDREAMER II Mr Garry Russell 0 0 33.8 5.00 0.80 39.60
16 KIOWAS ACES HIGH Miss Imogen Simper - Lewis 0 1 33.5 0.00 7.60 41.10
17 PUT THE KETTLE ON Miss Poppy Mcdonald 0 1 41.3 0.00 0.00 41.30
18 HEROLD DD Miss Jenny James 0 0 31.8 8.00 2.80 42.60
19 CHIN CHICO B Mrs Sally Hayes 0 1 35.5 0.00 8.40 43.90
20 GRANTSTOWN GOLDFINGER Mr Joe Norman 0 1 36.5 0.00 9.60 46.10
21 BERT II Mrs Teresa Jones 0 0 35.5 12.00 0.00 47.50
22 TINNAKILL GOLDEN STAR Mrs Fiona Gordon-clarke 0 0 33.5 4.00 12.80 50.30
23 BALLYGRIFFIN BUDDY Miss Sophie Reason 0 0 30 0.00 30.40 60.40
24 ISNT IT SPECIAL Miss Tamsin Drew 0 0 37.5 0.00 27.20 64.70
25 RUPERT BEAR Mr Jamie Hubbard 0 0 40 0.00 27.60 67.60
26 CAPE CRUISER Mrs Emily Bradshaw 0 0 32.3 4.00 37.60 73.90
27 EARNSHAWS COUNTRY ECLIPSE Miss Patricia Goodwin 0 0 32 25.00 28.80 85.80
28 BERTIE BASSETT II Miss Sophie Hilliard 0 0 36.8 18.00 36.80 91.60
R SUNDERS ARTIST Mr Robert Parker 0 0 36.3 R R
E E THE CONQUISTADOR Mrs Aly Dower 0 0 36.8 4.00 E E E
W ITHAKA W Miss Rhiannon Trenton 0 0 W
Optimum XC Time - 4.55
BE90Open - Section D
Pos Horse Rider Pts FP D SJ XC Total
1 CULLINTRA QUATICO Miss Virginia Wells 0 8 30.3 0.00 0.40 30.70
2 GILLSWAY A TOUCH OF CLASS Mrs. Laura Jayne Meadows 0 7 29.3 4.00 0.00 33.30
3 EMMAS JOY Mr George Hull 0 6 33.8 0.00 0.00 33.80
4 MONZA Mrs Charlotte Reader 0 1 27.5 0.00 6.80 34.30
5 THE LILLY MILL Miss Kitty Marlow 0 1 33.8 0.00 1.60 35.40
6 CASSIMO Miss Caroline March 0 1 31.5 0.00 14.40 45.90
7 SHADOW HOME BIRD Miss Virginia Wells 0 0 33 12.00 6.00 51.00
8 SALSA VALENTINA Mrs Lucy Duffy 0 0 35.3 0.00 27.20 62.50
Optimum XC Time - 4.55
BE90Ou18 - Section E
Pos Horse Rider Pts FP D SJ XC Total
1 LOUGHNATOUSA JOEY Mrs Iona Woods 0 8 27.3 0.00 0.00 27.30
2 KIPPURE BUCCANEER Miss Zoe Sollis 0 7 27 0.00 2.00 29.00
3 CASSINO VALEROYALE Miss Kitty Marlow 0 6 28.5 0.00 0.80 29.30
4 QUEEN MAEVE Miss Molly Mead 0 5 32.8 0.00 0.00 32.80
5 UNCLE MONTY Miss Emma Shaw 0 4 34 0.00 0.00 34.00
6 MODERN SOCIETY Miss Katie Reid 0 3 34.3 0.00 0.00 34.30
7 BALLYLYNCH BRIAN BORU Miss Perdi Ludgrove 0 1 35.3 0.00 0.00 35.30
8 D.F. PAUL Miss Holly Maudlin 0 1 31.8 0.00 4.40 36.20
9 FREDDY X Miss Zara Barber 0 1 36.8 0.00 0.00 36.80
10 FERRARI VDL Miss Florrie Grigg-pettitt 0 1 37.5 0.00 0.00 37.50
11 SEAPATRICK DARK CRUISE Miss Tabitha Case 0 0 33.8 4.00 0.00 37.80
12 TINY TOM Miss Alexandra Ryder-Davies 0 1 38.5 0.00 0.00 38.50
13 FORTH MOUNTAIN Miss Meg Adams 0 0 33.8 4.00 0.80 38.60
14 EMS FRITZ Miss Isobelle Cotton 0 1 37.8 0.00 2.00 39.80
15 RHONAS BOY Miss Abi Harris 0 1 34 0.00 6.00 40.00
16 GOLLY GOSH Miss Charlotte Uden 0 0 32.5 8.00 0.00 40.50
17 STAMBROOK MISS D MENA Miss Darcy Rook 0 1 38.8 0.00 2.00 40.80
18 GARVAGH FIONN Miss Ella Howard 0 0 37 4.00 2.80 43.80
19 MIDNIGHT WARRIOR Miss Abbie Brucki 0 0 42.5 4.00 0.40 46.90
20 CHOCOLATE CHIP Miss El Harris 0 1 30.3 0.00 16.80 47.10
21 DIAMONDS FLAME Miss Martha Maguire 0 0 41.8 4.00 1.60 47.40
22 CALLA GWENNIC Mr Cian Murphy 0 1 50.5 0.00 0.80 51.30
E UR JOOLES Miss Violet Congdon 0 0 35.3 0.00 E E UR
R MISS LISBROGEN Miss Alexandra Ryder-Davies 0 0 45.8 R R
E MOORLAND MAYFLOWER Miss Summer Williams 0 0 45 e E
W RODNEY Miss Scarlett Lloyd 0 0 W
Optimum XC Time - 4.39
I - Section N
Pos Horse Rider Pts FP D SJ XC Total
1 CAPITAL T Miss Caroline March 12 0 34.6 0.00 11.20 45.80
2 CASSIANA DE RIVERLAND Mr Tom McEwen 10 0 31.1 0.00 16.40 47.50
3 BASKIN WICKED GAME Mr Anthony Clark 8 0 33 0.00 17.60 50.60
4 COILBRI DE RIVERLAND Mr Tom McEwen 2 0 34.6 0.00 17.20 51.80
5 LIONEL II Miss Mary Edmundson 0 0 32.7 8.00 14.00 54.70
6 CHATSWORTH DIAMOND Mr Tom McEwen 0 0 33.9 4.00 19.20 57.10
7 FIRST DATE Mrs Julia Davis 0 0 35 4.00 19.20 58.20
8 OBOS CLARE Mrs Sophie Van Der Merwe 2 0 34.6 0.00 25.20 59.80
9 CARRICK DIAMOND BARD Mr Alex Holman 2 0 37.1 0.00 22.80 59.90
10 RENAISSANCE MAN Miss Eliza Stoddart 0 0 36.8 4.00 44.40 85.20
E UR MR BING BONG Mr Anthony Clark 0 0 39.6 0.00 E E UR
Optimum XC Time - 4.48
N - Section P
Pos Horse Rider Pts FP D SJ XC Total
1 BANK C IV Mr Ricky Hilton 6 0 27.5 0.00 0.80 28.30
2 TICK TOC TIM Mr William Morton 5 0 25 0.00 8.00 33.00
3 MSH BONANZA Mrs. Sarah Way 4 0 27 0.00 6.40 33.40
4 JUBILEE CRUISE Miss Emily Blew 3 0 32 0.00 3.20 35.20
5 BRITANNIA ROYAL Mrs. Sam Sweeney 2 0 30.5 0.00 4.80 35.30
6 CATCH ME IF YOU CAN Mr Jack Tebbutt 1 0 31 0.00 4.80 35.80
7 FURICH TEJO Miss Jess Falle 1 0 28.5 0.00 8.40 36.90
8 HAYLEYS GIRL Mrs Lucy King 1 0 33.3 0.00 5.60 38.90
9 HICKORY IV Miss Alicia Earee 1 0 27 0.00 12.00 39.00
10 JUST A GRIFFIN Mrs. Sam Sweeney 0 0 32.3 4.00 3.20 39.50
11 NOWS THE TIME Miss Mary Edmundson 1 0 33.3 0.00 8.00 41.30
12 ABC ARCTIC DAME Miss Jess Falle 1 0 41.8 0.00 0.00 41.80
13 FERDY III Miss Carrie Eve 0 0 30.8 4.00 8.00 42.80
14 IRISH TRUMP Mrs Sarah Bullimore 0 0 27.3 4.00 12.00 43.30
15 DARK DIAMOND III Miss Georgina Kidner 1 0 33 0.00 12.80 45.80
16 FUXUS VAN DE BUXUSHOEVE Miss Naomi-Jayne Sharpe 0 0 34 8.00 6.00 48.00
17 THE GAELIC CHIEFTAN Miss Abbi Stone 0 0 27.5 7.00 14.00 48.50
18 KING KONG KENNY Miss Lara Jackson 0 0 32 4.00 12.80 48.80
19 KEARNS BOY Miss Bryony Lewis 1 0 35.5 0.00 14.00 49.50
20 MACGREGOR Mrs Caroline Gouriet 0 0 32.3 4.00 15.20 51.50
21 SOLSBORO SWEETPEA Miss Alicia Wilkinson 1 0 34 0.00 18.00 52.00
22 SHORE TO SHORE Mrs Caroline Powell 0 0 33.8 4.00 15.20 53.00
23 VITESSE VAN VRYHERN Z Mr Casey Mckenna 1 0 33.8 0.00 24.40 58.20
24 DEVILS HONOUR Miss Katie Aspinall 0 0 42 8.00 15.60 65.60
25 MERLIN BAY II Miss Emily Clover 0 0 33.8 8.00 30.00 71.80
26 DEEP JOY Mr James Smith 0 0 30.5 8.00 34.40 72.90
27 FIDGET Mrs Lisa Clarke-Spence 0 0 33.5 4.00 36.40 73.90
28 MAYTIME FAERIE MAGIC Mrs. Sarah Way 0 0 30.5 8.00 38.40 76.90
29 CAPARD LADY Miss Georgina Webster 0 0 38.5 1.00 43.20 82.70
30 EVITA AP Mrs Sarah Bullimore 0 0 25.5 0.00 76.80 102.30
W QUIQUI DEGRINVIL Miss Eleanor Callaghan 0 0 W
Optimum XC Time - 4.39
OI - Section M
Pos Horse Rider Pts FP D SJ XC Total
1 COLA III Miss Bubby Upton 12 0 22.5 0.00 10.40 32.90
2 GAME CHANGER Miss Grace Taylor 10 0 27.1 0.00 6.00 33.10
3 CRAMBAMBOLI Mr Anthony Clark 8 0 27.7 0.00 7.60 35.30
4 PRIORSPARK PRECOCIOUS Miss Eliza Stoddart 6 0 24.3 0.00 11.20 35.50
5 REDWOOD CLOVER Mr Max Gordon 2 0 31.1 0.00 9.20 40.30
6 DASSETT COOLEY DUN Mrs. Sarah Way 2 0 33 0.00 9.60 42.60
7 SCOOP DE FERBET Miss Philippa Cross 0 0 23 8.00 12.00 43.00
8 COLLIEN P 2 Mr Will Furlong 2 0 29.1 0.00 14.00 43.10
9 EL KOLIBRI Miss Constance Copestake 2 0 25.7 0.00 19.20 44.90
10 ELSTAR Mr Will Furlong 2 0 28.2 0.00 16.80 45.00
11 BILLY THE RED Ms Kristina Cook 2 0 25.9 0.00 20.80 46.70
12 BROOKFIELD BENJAMIN BOUNCE Mr Tom McEwen 2 0 29.3 0.00 24.40 53.70
13 FARNDON Mr Francis Whittington 0 0 27.7 4.00 22.40 54.10
14 TEMPLAR JUSTICE Miss Katie Preston 0 0 31.6 10.00 15.60 57.20
15 DHI PURPLE RAIN Mr Francis Whittington 0 0 30 8.00 20.00 58.00
16 NIMROD II Mr Francis Whittington 2 0 35.2 0.00 24.40 59.60
17 LYRICAL II Miss Grace Taylor 2 0 37.3 0.00 24.40 61.70
W QUOB DYNAMIC Miss Indie Vaughan-jones 0 0 26.8 4.00 W
Optimum XC Time - 4.48
ON - Section Q
Pos Horse Rider Pts FP D SJ XC Total
1 PORRIDGE TOWN Miss Mary Edmundson 6 0 32 0.00 2.40 34.40
2 JUST A JEWEL Mrs. Sam Sweeney 5 0 33.5 0.00 2.80 36.30
3 JANA DE CAVAIGNAC Miss Constance Copestake 4 0 32.3 0.00 5.20 37.50
4 CHINCALEASE COWBOY Mrs. Laura Jayne Meadows 3 0 33 4.00 2.80 39.80
5 FERNHILL FIRST FRIEND Miss Leilia Paske 1 0 34.3 0.00 5.60 39.90
6 APROBANTA Miss Constance Copestake 1 0 33.8 0.00 6.40 40.20
7 TRESAISON HALLMARK Miss Tessa Halsall 0 0 31 8.00 4.00 43.00
8 SHANNONDALE INCA Mrs Caroline Powell 1 0 37 0.00 6.40 43.40
9 ENUMERO Miss Abbi Stone 1 0 35.5 0.00 9.60 45.10
10 RANGER WING Miss Amy Hilton 1 0 36.3 0.00 9.60 45.90
11 ALOMAR DS Miss Indie Vaughan-jones 0 0 37 4.00 6.40 47.40
12 BILLY MCFEE Miss Leilia Paske 0 0 31.8 4.00 15.20 51.00
13 BORNEO BRAMLEY Mrs Janice Macleod 0 0 34.5 1.00 19.20 54.70
14 MEXICAN LAW Ms Kristina Cook 1 0 37.3 0.00 19.20 56.50
15 GILEXIO Miss Chloe Livesey 0 0 33.5 4.00 59.20 96.70
E UR COROYALE Mrs Sarah Bullimore 0 0 31 0.00 E E UR
E E FERNANDO IV Miss Claire Fielding 0 0 34.3 0.00 E E E
W HULLABALOO I Mr Ben Way 0 0 30.3 4.00 W
Optimum XC Time - 4.48
ONu18 - Section O
Pos Horse Rider Pts FP D SJ XC Total
1 MORELANDS CASANOVA Miss Emily Finston 6 0 30.8 0.00 1.20 32.00
2 FOXDON HALF PINT Miss Olivia Hall 5 0 32.3 0.00 0.00 32.30
3 HEXMALEYS HAYDAY Mr Oliver Kidner 4 0 33.3 0.00 1.20 34.50
4 MEXICAN WAVE Miss Daisy Bathe 3 0 34 0.00 3.20 37.20
5 STILLBROOK BEN Miss Lila Millard 1 0 35.8 0.00 2.00 37.80
6 MR TODD VII Miss Emily Dunning 1 0 37 0.00 2.00 39.00
7 CARNSDALE ABSOLUTLY FABULOUS Miss Rosie Ringer 1 0 34 0.00 7.60 41.60
8 HEAVEN U VAN HET JUXSCHOT Miss Florrie Grigg-pettitt 0 0 33.8 4.00 7.60 45.40
9 RINCOOLA ROLO Miss Tara Murphy 1 0 32 0.00 13.60 45.60
10 ARISTOTELES S Z Miss Ibble Watson 0 0 34 4.00 10.80 48.80
11 GRAFELLES Miss Emily Finston 0 0 34.3 8.00 6.80 49.10
12 CDS ROCK AWAY BEACH Miss Xanthe De Wesselow 1 0 31.5 0.00 17.60 49.10
13 HAZZLE DAZZLE Mr Henry Hobby 0 0 35 1.00 33.60 69.60
14 CHOCOLATE DOMINO Miss Alice Watt 0 0 35.8 0.00 34.80 70.60
15 RCA ROMEO Miss Lucy Shrimpton 0 0 32.8 0.00 79.60 112.40
R ANOTHER ISLAND Miss Daisy Minter 0 0 36.8 0.00 R R

Key

Column Headings

Pos
Position field
Pts
Points
FP
Foundation Points
D
Dressage Penalties
DEM
Dressage Error Marks
DEC
Dressage Errors of Course
SJ
Show Jumping Penalties
SJT
Show Jumping Time Penalties
XCJ
Cross country jumping penalties
XCT
Cross country time penalties

Completion Codes

Where the horse was not placed, a code is shown as follows…

HC
Over-graded
NS
No-show
E
Eliminated
W
Withdrawn
D
Disqualified
R
Retired

For eliminations, this may be followed by an elimination code…

CR
Compulsory Retirement
F1
Failed at first trot up
F2
Failed at second trot up
UR
Rider Unseated
HF
Horse Fall
FF
Horse fall that broke a frangible fence
TH
Trapped Horse
R3
Three refusals in show jumping, or at same fence in cross-country
R4
Four refusals overall in cross-country
AR
Accumulated Refusals

Downgraded horses

(DG)
After the horse name indicates horse has been downgraded

Map

Location

Poplar Park Equestrian Centre, Woodbridge, Hollesley, Suffolk, United Kingdom, IP12 3NA

Grid reference TM348453


Results Available

Latest News

Read the full story
View all news