Results
Event name: DAUNTSEY PARK (1) Date: Jul 20-21 2021 Location: Brook Farm, Chippenham, Great Somerford, Wiltshire, United Kingdom
Optimum XC Time - 04.22
BE100 - Section E
Pos Horse Rider Pts FP D DEM DEC SJ SJT XCJ XCT Total
1 TERRYGREEHAN DEMPSEY Mrs Michele Hill 0 16 27.8 0 0 0.00 0.00 27.80
2 HONEYBROOK EXTRA SPECIAL Mr Billy Marshall 0 14 28.3 0 0 0.00 0.00 28.30
3 CAVAN Mr Marcio Carvalho Jorge 0 12 27.8 0 0 0.00 2.00 29.80
4 HH MONBEG VOGUE Miss Niamh Richardson 0 10 33.3 0 0 0.00 0.00 33.30
5 KINGS CRUSADER Miss Hannah Mann 0 8 34.3 0 0 0.00 0.80 35.10
6 KILLOSSERY KAPTAIN Mrs Lucy Jackson 0 6 30 0 0 0.00 5.20 35.20
7 WALL STREET NY Mrs Helen Witchell 0 4 29.8 4 0 0.00 1.60 35.40
8 CELTIC PUZZLE Miss Sian Jones 0 2 33.8 0 0 0.00 4.80 38.60
9 OH BE LUVED Mrs Louise Burton 0 2 37.3 0 0 0.00 1.60 38.90
10 READY TO ROCK Miss Alice Taylor 0 2 34.5 0 0 0.00 6.40 40.90
11 COBURG Mr Padraig Mccarthy 0 0 31.8 4 0 0.00 5.20 41.00
12 TALBOT TEDDY Miss Tiana Coudray 0 2 31.3 0 0 0.00 11.20 42.50
13 MUNDI Miss Georgia Dagg 0 0 30.3 8 0 0.00 7.20 45.50
14 STAR GAZER Mrs Carrie Passmore 0 0 28.3 8 1 0.00 11.20 48.50
15 FOXRIDGE HOUDINI Miss Claire Deuten 0 0 32.3 8 0 0.00 12.00 52.30
16 TRUE BOUNCE Mrs Hannah Tudor 0 0 30.3 4 0 20.00 6.80 61.10
17 HETTIE LITTLE SIMBA Mr Francois Heyns 0 0 31.5 4 0 20.00 11.20 66.70
18 HATHAWAY ROYALE Miss Izzy Taylor 0 0 31 4 0 20.00 12.80 67.80
19 WIDLAKE FLASHLIGHT Mr Hector Baker 0 0 33.5 12 0 20.00 8.80 74.30
20 MB FLY AWAY Mr James Adamson 0 0 36.5 4 0 20.00 16.40 76.90
21 ROCKSTAR IV Mrs Julia Norman 0 0 33.8 0 0 60.00 18.80 112.60
HC RIVERSIDE LESOTHO Miss Line Andresen 0 0 30.3 4 0 0 10.4 44.70
E E NARIM B Mrs Zoe Chambers 0 0 32.3 E 0 E E
R REDDY EDDIE GO Miss Emma Thompson 0 0 34 4 0 R 0 R
W SIR SUAVE II Miss Ashley Edmond 0 0 W W
E R3 ROYAL CONSTELLATION Mr Christopher Wincer 0 0 30.5 8 0 E 0 E R3
E UR SHANNONDALE MUNDY Mrs Annette Higgins 0 0 34 E 0 E UR
W SEAPATRICK DEJA VU Miss Chloe Pearson 0 0 W W
W RIVERSDALE BEAUS LAD Miss Sarah Kula-przezwanski 0 0 W W
E UR LAKESIDE BROGAN Miss Lydia Goodband 0 0 32.8 E 0 E UR
E R3 DEODORO FAER Miss Melissa Joannides 0 0 30.3 0 0 E 0 E R3
Optimum XC Time - 04.22
BE100 - Section F
Pos Horse Rider Pts FP D DEM DEC SJ SJT XCJ XCT Total
1 CAMOUFLAGE Mrs Lucy Jackson 0 16 28.8 0 0 0.00 0.00 28.80
2 ORNETA Miss Lisa Maynard 0 14 28.8 0 0 0.00 3.60 32.40
3 IXION Mr Max Warburton 0 12 32 0 0 0.00 3.60 35.60
4 CARNEGIE DIAMOND Miss Line Andresen 0 10 36 0 0 0.00 2.00 38.00
5 OGUE ARDKYLE Miss Tiana Coudray 0 8 39 0 0 0.00 0.80 39.80
6 KNITSON HONOUR Mrs. Sarah Brookes 0 6 33 0 0 0.00 7.20 40.20
7 HEY DIXIE Mrs Samantha Ward 0 4 28.5 0 0 0.00 12.80 41.30
8 DELHURENS DISCOVERY Miss Emily Scholes 0 2 32 0 0 0.00 9.60 41.60
9 FLAMBOYANT Mr Max Warburton 0 2 41.3 0 0 0.00 0.40 41.70
10 CASTLEVIEW MASTER QUALITY Mrs Clare Hanson 0 0 37.5 4 0 0.00 8.00 49.50
11 KOJAK Mr Fred Powell 0 0 19 0 0 20.00 11.60 50.60
12 FEDORIAN Miss Tilly Hastilow 0 0 39 8 0 0.00 8.00 55.00
13 CROSSTOWN FINTANS LAST Miss Casey Hopkins 0 0 36.3 4 0 0.00 15.20 55.50
14 MGH MR MESSACK Mr Padraig Mccarthy 0 0 23 4 0 20.00 8.80 55.80
15 ROYAL REGARD Mrs Nicola Ford 0 0 35.3 0 0 20.00 0.80 56.10
16 DUNSANDLE QUALITY Mr Hector Baker 0 0 38 16 0 0.00 4.40 58.40
17 HARTHILL FLAMENCO Miss Izzy Taylor 0 0 25 4 0 20.00 12.80 61.80
18 LANCASTER E Miss Yasmin Olsson-sanderson 0 0 31.3 0 0 20.00 13.60 64.90
19 BOLEYBAWN GENEVIEVE Miss Morgan Evenett 0 0 31.3 4 0 20.00 12.00 67.30
20 KARAKTER W Mrs Lucy Jackson 0 0 23.8 8 0 20.00 25.20 77.00
21 BILLY VIRGO Miss Alyssa Yallop 0 0 29.8 0 0 40.00 15.20 85.00
22 IGNA Miss Iola Parry 0 0 28.8 4 0 40.00 17.20 90.00
23 CLARIMILO Miss Charlotte Bailey 0 0 36.3 0 0 40.00 20.00 96.30
24 ARISCA DE PRAVIA Dr Alexander Bush 0 0 46.3 4 0 80.00 25.20 155.50
HC OPPOSITION HEMERA Miss Sarah-jane Tetlow 0 0 35.8 4 0 0 18 57.80
HC HEADLEYS QUIXOTE Mrs Julia Norman 0 0 34.5 4 0 20 19.6 78.10
HC ZINNY Mr Paolo Torlonia 0 0 36.5 0 0 0 5.2 41.70
E R3 KILCANNON WATERVALLEY DIAMOND Mr Tristram Owers 0 0 23.8 4 0 E 0 E R3
W CORONEA MAY Miss Ailsa Wates 0 0 W W
W PONTE VECCHIO Mr Stuart Nie 0 0 27 20 0 W 0 W
W CRAMPSCASTLE NIGHT LIGHT Mrs Tracey Shakespeare 0 0 W W
W JOHNNY ROYAL Mr Sam Gillespie 0 0 W W
E R3 KIPPURE BUCCANEER Miss Zoe Sollis 0 0 27.5 4 0 E 0 E R3
Optimum XC Time - 04.22
BE100 - Section G
Pos Horse Rider Pts FP D DEM DEC SJ SJT XCJ XCT Total
1 TULLAHER LOTTIE Miss Lydia Heywood 0 16 26.8 0 0 0.00 0.00 26.80
2 HILLBERRY Mrs Lucy Jackson 0 14 29.5 0 0 0.00 0.00 29.50
3 HERALDIKS GIRL OPPOSITION Miss Kirsty Chabert 0 12 29.5 0 0 0.00 1.20 30.70
4 QUALITY QUICK DECISION Miss Melissa Joannides 0 10 27.5 4 0 0.00 0.00 31.50
5 CHANELLE DU GRANIT Mr Oscar Fitzgerald 0 8 25 0 0 0.00 7.20 32.20
6 MEDNIGHT EXECUTIVE Mr Toby Pigott 0 6 29.3 0 0 0.00 3.60 32.90
7 BRACKENSPA ROCK IN Miss Jennifer Chaplain 0 4 34.3 0 0 0.00 2.80 37.10
8 POYNSTOWN AER J Miss Christina Wiederkehr 0 2 35.8 0 0 0.00 1.60 37.40
9 SAM MY GREY LAD Miss Lottie Gunter 0 2 33.8 0 0 0.00 6.00 39.80
10 DANCING PADDE Miss Kitty Howden 0 0 35.8 4 0 0.00 7.60 47.40
11 FANFRELUCHE VAN DE ZUUTHOEVE Z Mr Francois Heyns 0 0 35.8 4 0 0.00 9.60 49.40
12 REDSHAW FIRECRACKER Mr Marcio Carvalho Jorge 0 0 29 0 0 20.00 0.80 49.80
13 CASA CALYPSO Mr Christopher Wincer 0 0 34.8 16 0 0.00 3.20 54.00
14 JALEXIA Miss phoebe putt 0 0 31.5 0 0 20.00 8.80 60.30
15 COSMIC FLIGHT II Mrs Lorna Daniel 0 0 31.5 4 0 20.00 6.40 61.90
16 ESPRIT DE FEU Mr Tim Rusbridge 0 0 32.8 0 0 20.00 11.20 64.00
17 ADRIAN THE 2ND Miss Abbie Robins 0 0 31.8 4 0 20.00 9.60 65.40
18 WAYWARD SUN Dr Julia Barrott 0 0 37.3 8 0 0.00 27.60 72.90
19 CLASSY AFAIR Miss Joanne Geddes 0 0 32.5 4 0 20.00 17.20 73.70
20 WOOLASTON STORMCHASER Miss Josie Dix 0 0 37.3 8 2 20.00 9.20 76.50
21 PASSING CLOUD Mr Tristram Owers 0 0 35.8 0 0 20.00 27.20 83.00
22 LUITENANT VAN HET NAPOLEONHOF Miss Katherine Culshaw 0 0 32.5 0 0 40.00 23.20 95.70
23 QUAIKIN WHO DUNIT Miss Danielle Katie Jones 0 0 30 4 0 60.00 23.60 117.60
W CALCOURT LEONARDO Mrs Sophie Westmore 0 0 W W
W KENSINGTON S Miss Chloe Peterson 0 0 W W
W NO TOMMY NO Mr Alfie Rollett 0 0 W W
E UR THEO DU'PILIA Miss Ceri Edwards 0 0 38.8 4 0 E 0 E UR
W WILLOWAY HANDSOME HARRY Miss Janine Paterson 0 0 W W
E R3 FAIRYTALES FAERIE Miss Kate Thorne 0 0 37.5 8 0 E 0 E R3
R GRAFENMAES TALL ORDER Miss Sarah Kane 0 0 35 4 0 R 0 R
E UR BOSSANOVA II Miss Flora Hall 0 0 37 8 0 E 0 E UR
Optimum XC Time - 04.22
BE100 - Section H
Pos Horse Rider Pts FP D DEM DEC SJ SJT XCJ XCT Total
1 DODINGTON Miss Sophie Wildern 0 16 27.5 0 0 0.00 0.00 27.50
2 DELAMAIN KILBUNNY Miss Jennifer Gale 0 14 28.8 0 0 0.00 0.00 28.80
3 TWICE THE SPICE Miss Ellie Barnard 0 12 31.3 0 0 0.00 0.40 31.70
4 MISS FLYING FOX Miss Charlotte Bacon 0 10 28.3 0 0 0.00 3.60 31.90
5 CFH DAKAR HILL Mr Fred Powell 0 8 33.3 0 0 0.00 0.00 33.30
6 MIDNIGHT ENGAGEMENT Miss Pippa Royle 0 6 29.5 4 0 0.00 0.00 33.50
7 DANCER V Miss Holly Menzies 0 0 31.8 4 0 0.00 0.00 35.80
8 ORANGE QUAD BIKE Mrs Kelly Mccarthy-maine 0 2 30.5 0 0 0.00 8.00 38.50
9 JOVIAL PINBALL WIZARD Miss Isobel H Hudson 0 0 31 8 0 0.00 0.00 39.00
10 IVY II Mr Fred Powell 0 0 23.5 0 0 20.00 14.00 57.50
11 GURRANE CAPTAIN SPARROW Miss Katherine Morris 0 0 24.5 4 0 20.00 10.00 58.50
12 DUNAWAY Mrs Clare Hanson 0 0 31.5 4 0 20.00 11.60 67.10
13 CASABLANCA II Miss Noor Slaoui 0 0 29.5 8 1 20.00 17.60 76.10
14 ARCHFIELD ASSIGNATION Mr Nicholas Webb 0 0 34.5 20 0 20.00 19.20 93.70
15 TREND SETTER Miss Laura Hoyland 0 0 35.8 4 0 40.00 15.60 95.40
16 WEST FIELD REBEL Miss Isabel Raimes 0 0 35 4 0 60.00 12.40 111.40
17 GRANITA Miss Isabelle Downes 0 0 29.3 0 0 60.00 24.40 113.70
18 KAN KAN Miss Claire Deuten 0 0 27.8 0 0 80.00 26.80 134.60
HC JANDINE Miss Clemmie Kerridge 0 0 W 0
E R3 KAYF SUPREME Miss Alice Procter 0 0 36.5 0 0 E 0 E R3
W CINABRIO Miss Isabella Goulding 0 0 W W
W HOPE SPRINGS Miss Chloe Pearson 0 0 W W
W GENTLEMAN IN BLACK Mr Paolo Torlonia 0 0 30.8 0 0 W 0 W
R DHI LEVANTE Z Miss Izzy Taylor 0 0 29.3 4 0 R 0 R
E E TEMPEST GUTO Mrs Chrissie Jeffery 0 0 28.3 8 0 E 2.4 E E
E UR KILGLASS STANDALONE Mrs Charlotte Youatt 0 0 35.3 0 6 E 0 E UR
Optimum XC Time - 04.22
BE100 - Section N
Pos Horse Rider Pts FP D DEM DEC SJ SJT XCJ XCT Total
1 FERNHILL KANKAN Miss Tayla Mason 0 16 22.3 0 0 0.00 3.60 25.90
2 WOLF CUB Miss Lissa Green 0 14 29 0 0 0.00 0.00 29.00
3 COLWILLS SILVER HILL Miss Jasmine Wilks 0 12 30 0 0 0.00 0.00 30.00
4 ELI Miss Ellie Fredericks 0 10 28.3 0 0 0.00 2.00 30.30
5 NO LIMIT LUCY Mrs Charlotte Armstrong 0 8 32.5 0 0 0.00 0.00 32.50
6 FULL MONTY DE LACENSE Miss Tayla Mason 0 6 33.3 0 0 0.00 0.00 33.30
7 KING LEOPOLD Miss Flora Spenlove-Brown 0 4 33.3 0 0 0.00 0.00 33.30
8 SILK SPINNER Miss Beatrice Montgomerie 0 2 31 0 0 0.00 6.40 37.40
9 CAPTAIN COOLEY Mr Alexander Whewall 0 2 33 0 0 0.00 8.00 41.00
10 JESMOND SHAKALA Mr Hugh Train 0 0 30.5 8 0 0.00 2.80 41.30
11 RATHMORRISSEY HELIUM Mrs Louisa Donovan 0 0 35 8 0 0.00 0.40 43.40
12 CULLINTRA IVY Miss Rebecca Branton 0 0 34.5 4 0 0.00 5.20 43.70
13 BALLYADAM BAMBI Miss Charlotte Cole 0 0 26.8 0 0 20.00 0.00 46.80
14 IVY STAR Miss Ella Johnson 0 0 36.8 12 2 0.00 0.00 50.80
15 WOOLASTON PROMISE Miss Kat Raybould 0 0 34.3 4 0 0.00 15.20 53.50
16 LANGARTH RYAN Mr Tom Sloper 0 0 31 4 0 20.00 8.00 63.00
17 HAZELBERG’S KNAPPERD Miss Nicky Hill 0 0 25 0 0 60.00 22.00 107.00
18 UNNAMED (808259) Mr Harrison Chart 0 0 30.8 4 0 40.00 36.40 111.20
W PAULDARYS TINY TIM Mrs Sarah Gairdner 0 0 31.3 12 0 W 0 W
W SMOKE RING Mrs Clare Austin 0 0 W W
E R3 KING LOUIS Mrs Mary King 0 0 30.3 8 0 E 0 E R3
W SHANBEG LEGACY Mr Jason Hobbs 0 0 31.5 4 30 W 0 W
W ABC GRANGE PAL Mr Nicholas Lucey 0 0 31.8 0 0 W 0 W
W FEMME FATALE SIJGJE Miss Charlotte Rowe 0 0 W W
N UTHOPIAN SENSATION Miss Cassandra Price 0 0 N N
W HUMMER Miss Scarlet Rozard 0 0 W W
W HOLLYPARK ROYAL QUALITY Miss Amy Barlow 0 0 W W
E R3 DARMANI DU BOIS EBENE Mrs Trilby Crewes 0 0 34.8 0 0 E 0 E R3
Optimum XC Time - 04.22
BE100 - Section O
Pos Horse Rider Pts FP D DEM DEC SJ SJT XCJ XCT Total
1 FUEGO'S FABULOUS Miss Kat Raybould 0 16 28 0 0 0.00 0.00 28.00
2 AUBURN TURVEY Mr Sam Griffiths 0 14 25 4 0 0.00 0.80 29.80
3 TO KARLO ARLO Mr Nicholas Lucey 0 12 30.8 0 0 0.00 2.80 33.60
4 KARENA Miss Abbie Cowley 0 10 32.8 0 0 0.00 3.60 36.40
5 CAVORTING KANDY Miss Ginny Howe 0 8 35.3 0 0 0.00 1.60 36.90
6 GORSEHILL GENIE Mr Tom Sloper 0 6 37.5 0 0 0.00 0.00 37.50
7 C-LET’S DANCE VAN DE BEEMD Mr Nicholas Lucey 0 2 33 0 0 0.00 4.80 37.80
8 FRECKLETON MATTINA Miss Becky Littleton 0 0 32.8 4 0 0.00 1.60 38.40
9 COOLEY SEEING MAGIC Miss Tayla Mason 0 0 30.3 4 0 0.00 5.60 39.90
10 GLENOMRA HARPER Mrs Sarah Gairdner 0 0 29.5 4 0 0.00 7.60 41.10
11 VITAL DK Z Miss Anna Martinez 0 2 35.8 0 0 0.00 6.00 41.80
12 KILCLOGHER DAWSON Mrs Lucy Griffiths 0 0 32 16 0 0.00 7.60 55.60
13 CAHERROSS DUKE Miss Katey Cuthbertson 0 0 34.3 4 0 20.00 3.60 61.90
14 QUINTESSENTIAL Q Miss Eleanor Peters 0 0 33 0 0 20.00 14.40 67.40
15 TYRELLA KOALA Ms Hattie Shaw 0 0 33 8 0 40.00 24.40 105.40
16 FINLAY M’AUREA Mrs Charlotte Armstrong 0 0 30.3 0 0 60.00 20.80 111.10
17 CAYIANO Mr William Fox-Pitt 0 0 32.3 0 0 60.00 28.80 121.10
18 BLUEWOOD KASSIAN Miss Georgie Porter 0 0 33.3 8 0 60.00 25.60 126.90
19 RUBY TUESDAY Miss Jess Hooley 0 0 29.8 4 0 80.00 28.80 142.60
R THE GINGERBREAD MAN Miss Megan Sutton Walker 0 0 32 20 0 R 0 R
W TIA XIII Mr Alex Holman 0 0 33.8 20 0 W 0 W
W FUNKI Miss Bella Innes Ker 0 0 W W
W REDPATH RHYME Miss Charlotte Rowe 0 0 W W
E R3 OUR TOBY SHAW Mr Fred Powell 0 0 32 4 0 E 0 E R3
E E FIRST LADY Miss Chloe Williams 0 0 38.8 8 0 E 4 E E
W GLYNNDALE SAHARA Miss Allegra Cowley 0 0 34.3 E 0 W 0 W
Optimum XC Time - 04.22
BE100Open - Section P
Pos Horse Rider Pts FP D DEM DEC SJ SJT XCJ XCT Total
1 DARGUN Miss Elizabeth Barratt 0 16 26.8 0 0 0.00 1.20 28.00
2 MORE DIAMOND Miss Tess Townend 0 14 29.3 0 0 0.00 0.00 29.30
3 JINKEDIN Mrs Julia Norman 0 12 29.8 0 0 0.00 0.00 29.80
4 CHEVALIAN DUCHESS Miss Karine Pitard 0 10 30.8 0 0 0.00 0.00 30.80
5 MASTER CLASS RAMIRO Miss Rose Nesbitt 0 8 32.3 0 0 0.00 0.40 32.70
6 JOUBERT Miss Lucy Standish 0 6 30 4 0 0.00 0.00 34.00
7 WISHING TIME Miss Holly Law 0 4 28.8 4 0 0.00 3.60 36.40
8 DO REMEMBER ME Mr Tom Sloper 0 4 35.8 0 0 0.00 0.80 36.60
9 OTTER Miss Katherine Dunn 0 0 29.5 4 0 0.00 6.40 39.90
10 OPPOSITION EQUITES Miss Yasmin Steven 0 0 32.5 8 0 0.00 0.00 40.50
11 WATCH ME Miss Isobel Morgan 0 2 41.3 0 0 0.00 0.00 41.30
12 CLOONBARRY FLARE Ms Cally Moore 0 2 35 0 0 0.00 7.60 42.60
13 VLOVE D OR LY Miss Hani Milstein 0 0 27 0 0 20.00 0.00 47.00
14 RINGWOOD ROY Miss Kirsty Short 0 0 35.3 12 0 0.00 0.00 47.30
15 BRIDEVIEW GOLDEN OZ Mr John Tilley 0 0 29.8 16 0 0.00 3.20 49.00
16 ICARUS HK Mr Paolo Torlonia 0 0 24.3 0 0 20.00 12.40 56.70
17 GEORGE MCJ Miss Georgina Wood 0 0 30.5 12 1 0.00 16.40 59.90
18 AMADEUS DREAM Mrs Tamara Warhurst 0 0 36 16 0 0.00 11.20 63.20
19 SIR VILLMER Mr Dan Jocelyn 0 0 27.3 0 0 60.00 23.20 110.50
W INDIAN TONIC Miss Olivia Heywood 0 0 W W
W HAVITA Z Miss Ashley Edmond 0 0 W W
E UR PENHILL ALL DUN UP Miss Louisa Lockwood 0 0 26.3 0 0 E 0 E UR
W NEWMARKET DIAMOND Miss Ella Munro-Peebles 0 0 W W
R GAMBLE ON STAR DIAMOND Mrs Melanie Edwards 0 0 33.3 R 0 R
R KELSHAMORE DANDY Miss Alice Tregoning 0 0 31 0 0 R 0 R
W LISNAFIFFY Mrs Eva Carse 0 0 32.3 12 0 W 0 W
W WHITEHAWK ROYAL BLUE Miss Olivia Wood 0 0 W W
W KAPRICCIO Mrs Julia Norman 0 0 29.5 0 0 W 0 W
W MMF CHURCHILL Ms Mimi Falb 0 0 W W
W HVL MONBEG HIGH Miss Yasmin Ingham 0 0 W W
W AUGHABEG HERO Miss Tara Williams 0 0 W W
W KONTENDRO Mrs Julia Norman 0 0 34 0 0 W 0 W
Optimum XC Time - 03.56
BE90 - Section A
Pos Horse Rider Pts FP D DEM DEC SJ SJT XCJ XCT Total
1 CORRIEVIEW OSCAR Mrs Jane Rogers 0 8 25.8 0 0 0.00 0.40 26.20
2 STRANDHILL MICK DUNDEE Miss Madeline Reader-smith 0 7 28.8 0 0 0.00 0.00 28.80
3 KILCONLY RICHIE Miss Martha Hall 0 6 29.8 0 0 0.00 0.00 29.80
4 TRANSWALES JULIUS Miss Florence Coe 0 5 28.8 0 0 0.00 2.40 31.20
5 NEARLY DUN Mrs Sacha Hourigan 0 4 23.5 4 0 0.00 4.00 31.50
6 WHITETHORN FOXGLOVE Miss India MacPhail 0 3 32.8 0 0 0.00 0.00 32.80
7 GARFUNKEL Miss Chloe Rabin 0 2 29.5 4 0 0.00 0.00 33.50
8 BALLINAGORE FLASH Mrs Tessa Broadhead 0 2 29.3 4 0 0.00 2.00 35.30
9 FLYING STAR Miss Ros Smith 0 2 27.3 4 0 0.00 4.40 35.70
10 CANALATTO DENFER Miss Grace Hooper 0 0 29 4 0 0.00 3.20 36.20
11 TILLY’S MILL Mr Jack Stancombe 0 0 28.5 8 0 0.00 1.20 37.70
12 BROWN REVEL Mr Jake Webb 0 1 37.3 0 0 0.00 1.20 38.50
13 CASTLEBRIDGE BOY Ms Katie Clyne 0 0 33 4 0 0.00 2.00 39.00
14 CRUISING SPEED Miss Toni Russell 0 0 32 4 0 0.00 3.60 39.60
15 RENFREW Miss Ann Peate 0 0 36 4 0 0.00 0.00 40.00
16 WILLIAM Miss Southerly Roberts 0 0 25.8 4 0 0.00 10.80 40.60
17 JAKARTA II Miss Sarah Winfield 0 1 33.3 0 0 0.00 8.00 41.30
18 GIGI DANCER Mrs Nicola Ford 0 0 32.3 12 0 0.00 0.00 44.30
19 HURDLESTOWN BOBBY Miss Isobel Buist 0 0 31.8 4 0 0.00 9.60 45.40
20 WHITEHAWK MAGPIE Miss Laura Lees 0 1 35.5 0 0 0.00 13.20 48.70
21 H FOR HORSE Mr Richard Evans 0 0 31.8 8 0 0.00 9.60 49.40
22 PROUD DIAMOND Mrs Lucy Ward 0 0 36.8 8 0 0.00 7.60 52.40
23 ACTON MAJOR Miss Olivia Whittingham 0 0 32.5 4 0 20.00 9.20 65.70
24 KISHKINDA Miss Southerly Roberts 0 0 32 4 0 20.00 20.40 76.40
25 RHIWDERIN RINGO Mrs Kirstie Kirk 0 0 30.3 4 2 20.00 37.20 93.50
R WELLPARK MERLIN Miss Georgina Dudden 0 0 36.8 0 0 R 0 R
E E PADDYS CASHEL Miss amelia handford 0 0 27.8 E 0 E E
W DELPHI'S ORACLE Mr Jonathan Leech 0 0 34.3 8 1 W 0 W
E E SUSURRAYSHAAN Miss Libby Williams 0 0 38.3 8 0 E 35.6 E E
W MISSION ACCOMPLISHED II Mrs Georgina Van Puyenbroek 0 0 W W
E R3 WILLOW IN THE WIND Miss Bronwen Jones 0 0 36 0 0 E 0 E R3
R DUNKERRIN BOY Mrs Larissa Pinder 0 0 26.8 0 0 R 0 R
W SERGIO Miss Sarah Kula-przezwanski 0 0 W W
W KINSKY LEO Mrs Victoria Kemmis Betty 0 0 W W
W ANOTHER GEORGE Miss Nancy Harper 0 0 26.5 16 2 W 0 W
R SPRINGTIME SUN Miss Bethany Cork 0 0 29.5 0 0 R 0 R
Optimum XC Time - 03.56
BE90 - Section B
Pos Horse Rider Pts FP D DEM DEC SJ SJT XCJ XCT Total
1 DIRETTO Miss Katie Lott 0 8 30 0 0 0.00 0.00 30.00
2 HIGH COUNTRY Miss Florence Coe 0 7 24.5 0 2 0.00 4.80 31.30
3 ROCK MELODY Miss Lara Bailey 0 6 30 4 0 0.00 0.00 34.00
4 FIRST IMPRESSION VI Miss Chloe Rabin 0 5 30.5 4 0 0.00 0.00 34.50
5 TOWERHILL SHAMIE Miss Chloe Dunn 0 4 30.5 4 0 0.00 0.00 34.50
6 DONT LOOK BACK Mrs Samantha Garness 0 3 33.3 0 0 0.00 2.40 35.70
7 SUMMER LUX Miss Chloe Felton 0 2 28 8 0 0.00 0.00 36.00
8 TRELIVER DILLY THE PINK Mrs Julia Zorab 0 0 32.8 4 0 0.00 0.00 36.80
9 GENTLEMAN MERZE Miss Catherine Robinson 0 0 33.3 4 0 0.00 1.60 38.90
10 IDOOL K Miss Gabriella Trulli 0 0 30 4 0 0.00 7.60 41.60
11 MOYLAW SQUERVE Mr Stephen Gifkins 0 0 28.8 12 0 20.00 13.60 74.40
12 MOHEREEN MISSIS Mrs Christina Manship 0 0 34.8 4 0 20.00 18.80 77.60
13 LOST IN MILAN Miss Elizabeth Walker 0 0 30.5 4 0 20.00 24.40 78.90
14 JILLY JUMBO Mrs Lorna Tullett 0 0 28.5 4 0 60.00 21.60 114.10
15 OVERLEY STORMBREAKER Miss Laney Cridland 0 0 33 8 0 60.00 13.20 114.20
HC BE FLAMING JUNE Miss Ailsa Wates 0 0 32.8 0 1 20 42 95.80
HC ENHANCED Miss Greta Mason 0 0 29.8 4 0 60 36.4 130.20
E AR STAR JOE Miss Nicola Topper 0 0 31.3 0 0 E 0 E AR
W WHIPCORD Miss Melissa Cooper 0 0 W W
W EMERALD ROSE TEMPEST Miss Cassi Cortes 0 0 W W
E E BEANEY TUNES Miss Terri Smith 0 0 32 16 0 E 7.2 E E
W BROADRIVER FREE SPIRIT Miss Lizzie Luxton 0 0 W W
W BRUCKY BOY Miss Charlotte Bailey 0 0 31.5 12 0 W 0 W
W GRUB Mrs Lucy Searle 0 0 W W
E AR LET'S GO LEXIE Mrs Lucinda Britnell 0 0 31.5 0 0 E 0 E AR
E E WILL SHE BE DUN Miss Katie Lott 0 0 32.3 E 0 0 0.4 E E
E AR FIRST LADY Miss Hannah Vickery 0 0 28.3 4 0 E 0 E AR
E R3 ZO BRIACE Miss Alannah Dunstan 0 0 33.3 0 0 E 0 E R3
E UR RATHMORRISSEY REDEMPTION Mrs Louisa Donovan 0 0 38.3 0 0 E 0 E UR
W ALDENSFARM APACHE DAWN Miss Meg Mackaness 0 0 W 0 W
E R3 DANCON BIEL TIEN Miss Daisy Price 0 0 38 8 0 E 0 E R3
Optimum XC Time - 03.56
BE90 - Section C
Pos Horse Rider Pts FP D DEM DEC SJ SJT XCJ XCT Total
1 THE GINGER BEAR Miss Sarah Holmes 0 8 27.3 0 0 0.00 0.00 27.30
2 LODOR CARL Dr Katie Mathias 0 7 28.5 0 0 0.00 1.20 29.70
3 IN THE HUNT Mrs Sacha Hourigan 0 6 30 0 0 0.00 2.40 32.40
4 BRECHFA MIRAIN Miss Nancy Harper 0 5 33 0 0 0.00 0.00 33.00
5 PILTOWN MOLL Miss Alice Fulford 0 4 29.3 4 0 0.00 0.00 33.30
6 HOLNEST FRODO BAGGINS Miss Charlotte Walters 0 3 30.5 4 0 0.00 0.40 34.90
7 BEAUCARNEA Dr Jessamy Reece 0 2 33 4 0 0.00 0.00 37.00
8 LADYBUG FLIES Mrs Corinne Waugh 0 2 33.5 0 0 0.00 4.00 37.50
9 PERLE ROSE Miss Matilda Branson 0 1 35.8 0 0 0.00 2.80 38.60
10 FREEDOM Mrs Zoe Raw 0 1 37.5 0 0 0.00 1.20 38.70
11 SANDSHINE Miss Emily Buist 0 0 32.5 4 0 0.00 2.80 39.30
12 PRIMITIVE DIPLOMAT Mrs Nicola Lomax 0 0 35 8 0 0.00 0.00 43.00
13 DIAMOND QUEST Miss Lisa Lindsay 0 0 35 4 0 0.00 4.40 43.40
14 CAPPA RATHMORRISSEY LADY GERTRUDE Mrs Louisa Donovan 0 0 32.3 8 0 0.00 4.80 45.10
15 BE SUNSHINE Miss Georgie Jones 0 0 32.3 0 1 0.00 12.40 45.70
16 TIGGER OF TRUSLOE Miss Maddison Sole 0 1 43 0 0 0.00 5.60 48.60
17 MR HASHTAG Miss Diana Magalhaes 0 0 33 8 0 0.00 9.60 50.60
18 IRIS MERE Mrs Debby Hodson 0 1 32.3 0 0 0.00 18.80 51.10
19 LORD OF THE SHADOWS Mr Alexander Monro 0 0 32.8 4 0 20.00 17.60 74.40
20 SPRING RISING Miss Sophie Damment 0 0 26.5 8 0 20.00 21.20 75.70
21 PRIMITIVE HUNTSMAN Miss Susan Grieve 0 0 36 20 0 20.00 12.80 88.80
22 CARGA BATMAN Miss Southerly Roberts 0 0 36 4 0 60.00 30.00 130.00
W LITTLE MOUNT WOODBINE Miss Nicola Scivier 0 0 W W
R ANNIE ODDS Ms Phillippa Ariss 0 0 28.8 8 0 R 0 R
R BWLCHYFEDWEN BEDWYRR Mrs Eve Bateman 0 0 36.5 4 0 R 0 R
W SOMETHINGORNOTHING Miss Elly Wroath 0 0 32.8 16 0 W 0 W
R HISINA Miss Freya Jones 0 0 30.8 0 0 R 0 R
W RICOCHET ZED Miss Ffion Priddle 0 0 37.3 4 0 W 0 W
E R3 FLYER DES COUPEAUX Mrs Philippa Hendry 0 0 25.3 4 0 E 0 E R3
W TALENT CHOCAMICETER Miss Lucinda Eaton 0 0 W W
W HEAVEN FOR EVERYONE Ms Susan Bill 0 0 30.5 4 7 W 0 W
W BALLYDUFF MAX Miss Chloe Allday 0 0 W W
W ROYAL PROSPECT Miss Nikki Pannell 0 0 W W
R BACK TO GIZMO Mrs Katie Ingram 0 0 31 R 0 R
E UR KALOSCA Mr Billy Marshall 0 0 23.8 4 0 E 0 E UR
Optimum XC Time - 03.56
BE90Open - Section D
Pos Horse Rider Pts FP D DEM DEC SJ SJT XCJ XCT Total
1 MADIK Mr Alan Nolan 0 8 24.5 0 0 0.00 0.40 24.90
2 HILLGROUNDS FLASHINDA Mr Cameron Beer 0 7 23 0 0 0.00 2.80 25.80
3 BATHLEYHILLS BURGLAR BILL MAR Miss Melissa Joannides 0 6 30 0 0 0.00 0.00 30.00
4 TRESOR FEMME Mr Alan Nolan 0 5 29.5 4 0 0.00 0.00 33.50
5 MOON ARTIST Miss Tatjana Wooldridge 0 4 34.3 0 0 0.00 0.00 34.30
6 LANGALLER STARRING WISH Miss Lisa Maynard 0 3 32.5 4 0 0.00 1.20 37.70
7 PERFECTLY FRANK Mrs Helen Witchell 0 0 31.3 4 0 0.00 3.20 38.50
8 MONBEG ECLIPSE Miss Alicia Wilkinson 0 0 29.8 4 4 0.00 1.60 39.40
9 GENEROSO Miss Alice Tregoning 0 0 33.5 4 0 0.00 2.00 39.50
10 GREGARIOUS Mrs Helen Witchell 0 1 34.5 0 0 0.00 5.60 40.10
11 TENZ Miss Tayla Mason 0 0 35.5 4 0 0.00 0.80 40.30
12 SIENA AGROMIX Mr Marcelo Tosi 0 0 34.3 4 0 0.00 3.20 41.50
13 GAMEBIRD Mrs. Becky Heappey 0 0 33.5 8 0 0.00 2.00 43.50
14 JUST A DREAM IV Miss Ruby Hall 0 0 41.5 4 0 0.00 1.20 46.70
15 DIAMIRO Miss Kirsty Chabert 0 0 28.8 8 0 0.00 11.60 48.40
16 KAGAMI Miss Emily Bruce 0 0 34.5 4 0 0.00 10.00 48.50
17 TOPAZE DU PLAIN Mr Matt Cavill 0 0 34 0 0 20.00 4.00 58.00
18 GRANDPAS GIFT Miss Alicia Wilkinson 0 0 36.5 0 0 20.00 5.60 62.10
19 PRESTIGES GOLDEN DEBUT Miss Claire Deuten 0 0 33.8 0 0 20.00 15.20 69.00
20 LADY AVA GRACE Miss Lisa Maynard 0 0 35.8 12 0 40.00 24.40 112.20
R ALCODATO Miss Alex Mobbs 0 0 38.8 12 0 R 0 R
E AR HEADLEYS DRESSCODE Miss Tiana Coudray 0 0 35 8 0 E 0 E AR
W GELLIRHIW LUCKY LADY COLLEEN Miss Jodie Lister 0 0 37.3 4 3 W 0 W
E R3 FEEL FREE Q Miss Kitty Mainwaring 0 0 40 0 0 E 0 E R3
E AR WHITLEY VILLAGE FLORA Miss Asha Riches 0 0 40.3 0 0 E 0 E AR
Optimum XC Time - 04.00
IN - Section M
Pos Horse Rider Pts FP D DEM DEC SJ SJT XCJ XCT Total
1 QUANTI DU VI Mr Tim Cheffings 6 0 28.2 0 0 0.00 2.00 30.20
2 JACK D Mrs. Becky Heappey 5 0 30.2 0 3 0.00 2.80 36.00
3 CRUZ V Miss Rosie Thomas 4 0 37.7 0 0 0.00 0.00 37.70
4 INTERLAKEN W Miss Ginny Howe 3 0 34.1 0 0 0.00 4.80 38.90
5 KARINELLA RUBY Miss Hannah Hall 2 0 34.3 0 0 0.00 5.20 39.50
6 FAIRWAY Miss Millie Juleff 1 0 33.6 4 0 0.00 2.00 39.60
7 MONANORE GOLD Miss Jemima Hughes 1 0 35 4 0 0.00 1.20 40.20
8 MONBEG WHISPER Mr Sam Griffiths 1 0 37.1 0 0 0.00 3.60 40.70
9 ADRENALIN II Miss Rosie Thomas 1 0 29.6 12 0 0.00 0.00 41.60
10 CHANTILLY ROYALE II Miss Alice Bibby 1 0 35.9 4 0 0.00 2.40 42.30
11 MOUNTTEMPLE MISTRESS Miss Jess Rimmer 0 0 32.3 4 0 0.00 6.00 42.30
12 CHATEAU D YQUEM Z Mrs Charlotte Armstrong 0 0 35.5 4 0 0.00 3.20 42.70
13 RAINSTOWN JONNY Miss Lily De Lacy 1 0 28.6 0 0 0.00 14.40 43.00
14 SHANNONDALE WARREN Mr Jason Ferguson 1 0 37.1 0 0 0.00 6.00 43.10
15 LONESTAR Mr Angus Stewart 0 0 40 4 0 0.00 0.00 44.00
16 CAESAR OF CARLOW Miss Bertie Cameron 0 0 37.7 4 0 0.00 2.40 44.10
17 SPIRIT'S GEMINI Mr Gaspard Maksud 0 0 32.3 12 0 0.00 0.00 44.30
18 ZEALOUS Miss Alannah Dunstan 0 0 35.9 4 0 0.00 6.00 45.90
19 SHANNONDALE SONOMA Miss Julia Fairbank 0 0 29.6 8 0 0.00 8.40 46.00
20 DO YA DINK HE SAW US Miss Milly Assheton 0 0 32.3 12 0 0.00 2.00 46.30
21 DE JA VU IV Mrs. Kate Jones 0 0 35.9 8 0 0.00 4.00 47.90
22 RHODE ISLAND 19 Miss Anna Stillwell 0 0 28.9 8 0 0.00 11.60 48.50
23 PRINCESS TINARA Miss Alice Bibby 0 0 36.1 4 0 0.00 8.80 48.90
24 SHOWTIME Mrs Zara Tindall 0 0 35.9 4 0 0.00 9.60 49.50
25 CLASSICALS EURO STAR Mrs Zara Tindall 0 0 33.9 4 0 0.00 11.60 49.50
26 LUX ZEN Miss Anna Martinez 0 0 33.4 12 0 0.00 5.20 50.60
27 KILTRA ALFY Miss Abi Meredith 0 0 33.4 4 7 0.00 8.80 53.20
28 DIAMOND II Miss Rebecca Spalding 0 0 25.5 0 0 20.00 15.60 61.10
29 ACROBAT III Miss Rebecca Taylor 0 0 35.5 12 2 60.00 24.80 134.30
W MY MR DARCEY II Mrs Rebecca Squire 0 0 W W
W CASH POINTS PROMISE Miss Victoria Voller 0 0 W W 0 W
W JAMIRA Mr Nicholas Lucey 0 0 33.2 8 1 W 0 W
W JUBILEE GEM Mrs Lucy Jackson 0 0 W W
W ROYAL SPRING Mr Paolo Torlonia 0 0 30.7 16 0 W 0 W
W LARIM R Miss Jamie-lee Day 0 0 30.9 W 0 W
E R3 ARKANSAS REBEL Miss Phoebe Broadhead 0 0 41.4 16 0 E 25.6 E R3
W DEVONHAYES LUCKY STAR Miss Becky Scammell 0 0 W W
W ARISE CAVALIER Miss Rosie Fry 0 0 W W
W CALCOURT QUANTUM Mrs Lucy Jackson 0 0 W W
W FLEETWATER CAPRICCIO Mr Matthew Selby 0 0 W W
W CANDYMAN LEANORTH Miss Toots Bartlett 0 0 W W
Optimum XC Time - 04.00
N - Section I
Pos Horse Rider Pts FP D DEM DEC SJ SJT XCJ XCT Total
1 EL PLATANITO Mr Andrew Nicholson 6 0 25.8 0 0 0.00 4.80 30.60
2 PENHILLS SNAP DRAGON Mr Giovanni Ugolotti 5 0 23.8 0 0 0.00 7.60 31.40
3 SHANNONDALE VARSITY Mr Dickon Reader 4 0 28.8 4 0 0.00 0.00 32.80
4 CHEVALIAN TORPEDO Mr Michael Jackson 3 0 28.5 4 0 0.00 3.60 36.10
5 BIG FRECKLES Miss Kathryn Robinson 2 0 25.5 0 0 0.00 11.20 36.70
6 MASTER LEO Miss Jasmine Wilks 1 0 29.5 4 0 0.00 6.80 40.30
7 KING CYRUS Mrs Mary King 1 0 29.5 4 0 0.00 7.60 41.10
8 ANDRASSY ECHO Mrs Louise Burton 1 0 31.8 4 0 0.00 5.60 41.40
9 DALOUBET MANSOLEIN Z Miss Kat Raybould 0 0 32.3 4 0 0.00 6.80 43.10
10 P J MY DARCO Miss Evie Cope 0 0 30 8 0 0.00 6.40 44.40
11 HAMARA Miss Cassandra Price 0 0 27.3 4 0 0.00 14.00 45.30
12 QUEEN THEILLET Miss Madison Tapner 0 0 30.5 4 0 0.00 12.00 46.50
13 REHY TRUCKER Miss Andrea Ryan 0 0 26.8 4 0 0.00 16.80 47.60
14 DUKE LEGACY Mr William Fox-Pitt 0 0 25.5 8 0 0.00 17.20 50.70
15 IMPULS V Miss Coral Keen 0 0 23.5 8 0 0.00 23.20 54.70
16 PEPERONE Miss Coco Forster 0 0 31 8 0 0.00 16.40 55.40
17 CU CHULAIN Mr Sam Griffiths 0 0 29.3 16 0 0.00 11.60 56.90
18 SAN DANCING HIT Miss Rosie Thomas 0 0 33.8 16 0 0.00 11.20 61.00
19 MANRAY Miss Stephanie Carter 0 0 33 24 0 0.00 7.60 64.60
20 PROSECCO Miss Katey Cuthbertson 0 0 30.3 16 0 20.00 28.00 94.30
W EASTON D’ ECLIPSE Miss Danielle Mccormack 0 0 W W 0 W
W COCANO Mrs Natalie Gaibani 0 0 29 W 0 W
W K EDS LANCASTER Mr Fred Powell 0 0 30.8 8 0 W 0 W
E UR CARRICK DIAMOND CRAFT Miss Georgina Reece 0 0 30.5 20 0 E 0 E UR
W DRUMIN MILLER Miss Elaine Tragett 0 0 35.5 W 0 W
W KWANTA KOSTA Miss Victoria Griffiths 0 0 W W
W HAZY DREAM Miss Alicia Hawker 0 0 W W
W DEARDS SIR KNIGHT Mr Tim Rogers 0 0 W W
E UR SNOWY RIVER Mr Harry Meade 0 0 26.5 0 0 E 0 E UR
W SIMBA IV Miss Izzy Taylor 0 0 W W
W I'M A WONDER Miss Rosie Fry 0 0 W W
W CLASS APART Miss Flora Harris 0 0 27 0 0 W 0 W
W NAIROBI VANT GOEDLEVEN Mrs Leigh-louise Haynes 0 0 36 16 0 W 0 W
W RAMONDA Miss Eliza Stoddart 0 0 24.3 24 0 W 0 W
Optimum XC Time - 04.00
N - Section J
Pos Horse Rider Pts FP D DEM DEC SJ SJT XCJ XCT Total
1 IN FASHION TOO Mr Toby Pigott 6 0 26.8 0 0 0.00 4.00 30.80
2 KING SEAMUS Mrs Mary King 5 0 23.3 0 0 0.00 8.00 31.30
3 HEADLEYS DELUXE Mr Giovanni Ugolotti 4 0 23.5 0 0 0.00 10.40 33.90
4 FILIPO Mr Andrew Nicholson 3 0 26 0 0 0.00 8.00 34.00
5 BAUMANNS FLEUR Miss Kat Raybould 2 0 20.8 8 0 0.00 5.60 34.40
6 KATINKA Miss Gwen Phillips 1 0 32 0 0 0.00 3.20 35.20
7 INSHALLESS Miss Danielle Frost 1 0 27 8 0 0.00 2.00 37.00
8 ISIS Miss Katey Cuthbertson 1 0 35.5 0 0 0.00 3.60 39.10
9 LEIGHLAND MELODY Mrs Rachel Sheldon 1 0 31.5 4 0 0.00 6.00 41.50
10 COOLEY ORIANA Miss Khia Cadney-moon 0 0 26.3 8 0 0.00 7.60 41.90
11 CICERO VAN DE VIVE LA VIE Miss Charlotte Bullick 0 0 27.3 8 0 0.00 7.60 42.90
12 PSH SOVAIN Mr Michael Jackson 1 0 30 0 0 0.00 15.20 45.20
13 BOSTON IV Mrs. Kate Jones 0 0 26.8 4 0 0.00 15.60 46.40
14 ROSS JOEY Miss Georgina Reece 0 0 33.5 8 0 0.00 5.20 46.70
15 HILL CREST CRUISE Mr Roberto Scalisi 0 0 28.8 12 0 0.00 6.80 47.60
16 JET FIGHTER Mr Harry Meade 1 0 27.8 0 0 0.00 20.80 48.60
17 LACHAIN JACK Miss Bindi Vereker 0 0 29.5 4 0 0.00 16.40 49.90
18 GORTFADDA SKY BOY Miss Kirsty Short 0 0 30 8 0 0.00 12.00 50.00
19 DERRYS DIAMOND CAVALIER Miss Alice Robinson 0 0 32.5 12 0 0.00 5.60 50.10
20 RLE KHALEESI C Mr Christopher Wincer 0 0 33.5 12 0 0.00 8.80 54.30
21 RUBIX SKUBIX Mr Thomas Broom 0 0 39.3 8 0 0.00 10.40 57.70
22 REBEL BLUE II Miss Louisa Lockwood 0 0 28.8 0 0 20.00 15.20 64.00
23 KADANS Miss Eliza Stoddart 0 0 29.8 0 0 20.00 28.00 77.80
24 CASINO ROYALE ONE Miss Becky Storer 0 0 33.3 8 0 20.00 18.80 80.10
W NOISETTE Mr Gubby Leech 0 0 W W
E CR POLDORY MAKER’S MARK Miss Vicky Heal 0 0 36 E 0 E CR
W SPRINGWIND CEVIN Miss Izzy Taylor 0 0 W W
E AR KMR CASCANESSI Miss Ellie Townend 0 0 30.5 8 0 E 0 E AR
W STELLOR PANAMERA Mr Tim Rogers 0 0 W W
W SYNCHRONISED Mr David Doel 0 0 W W
W FERNHILL TREND SETTER Mr David Doel 0 0 W W
W IWAN Miss Amy Barlow 0 0 W W
W BILLY MCADAM Miss Victoria Voller 0 0 W W
W CORTAGE Miss Matilda Leng 0 0 W W
R GLOBAL HIGH SOCIETY Miss Issy Hollidge 0 0 37 8 0 R 0 R
E AR LEGAL LEGEND Miss Jessica Moody 0 0 31.5 12 0 E 0 E AR
Optimum XC Time - 04.00
N - Section K
Pos Horse Rider Pts FP D DEM DEC SJ SJT XCJ XCT Total
1 DAMAGE VAN BERKENBROECK Z Mr Gubby Leech 6 0 25.5 0 0 0.00 0.00 25.50
2 CATHERSTON OAKLEY Mr Gubby Leech 5 0 25.8 0 0 0.00 2.00 27.80
3 BE ICE COOL Mr Fred Powell 4 0 29.8 0 0 0.00 1.20 31.00
4 ERIN Mr Andrew Nicholson 3 0 27 0 0 0.00 4.40 31.40
5 SIXMILEWATER Miss Ginny Howe 2 0 26.5 0 0 0.00 6.00 32.50
6 TWINKLE Mrs Zara Tindall 1 0 26.3 4 0 0.00 4.40 34.70
7 FENIZIO Mr Andrew Nicholson 1 0 30.3 0 0 0.00 4.80 35.10
8 SULTAN ROYALE Mr Roberto Scalisi 1 0 28.3 8 0 0.00 0.80 37.10
9 CON RICO Mr Ben Leathers 1 0 35.5 0 0 0.00 6.80 42.30
10 BATES BDA Miss Imogen Webber 0 0 31.5 4 0 0.00 6.80 42.30
11 BUTTON BAY Mr Dickon Reader 1 0 31.3 0 0 0.00 11.60 42.90
12 PENTY PARC STORMY Dr Katie Mathias 1 0 29.8 0 0 0.00 13.20 43.00
13 AMARULLA III Miss Lucy Buckley 0 0 29 4 0 0.00 11.60 44.60
14 PENHILLS CANDY MAN Ms Emily Oppenheimer 0 0 34 4 0 0.00 8.40 46.40
15 GRAND DESIGN II Miss Fern Thomas 0 0 31 4 0 0.00 13.60 48.60
16 VIVENDI HERO Mr Harry Meade 1 0 22.5 0 0 0.00 27.20 49.70
17 PURE TRENDSETTER Miss Ellie Fredericks 0 0 26 4 0 0.00 22.40 52.40
18 COOLFINN NEPTUNE Mrs Rachel Sheldon 0 0 31.3 12 0 0.00 9.20 52.50
19 THE ELLFIELD DIKSTER Miss Alicia Hawker 0 0 31.8 4 0 0.00 17.20 53.00
20 JUVENATE Mr Marcus Roberts 0 0 31.3 8 0 0.00 16.80 56.10
21 ALLEN’S EVOLUTION Miss Morwenna Barnicoat 0 0 34.3 8 0 0.00 27.60 69.90
22 KNOCKLUCAS ARTIST Miss Jax Dawes 0 0 30 12 0 20.00 11.20 73.20
23 ANAPOLIS Miss Jessica Moody 0 0 29.5 12 0 60.00 30.40 131.90
R JAGUAR Miss Nicky Hill 0 0 33.8 8 0 R 0 R
W GULIO TH Mr Paul Taylor Johns 0 0 W W
W KAYLAS SURPRISE Mrs Sarah Gairdner 0 0 W W
W OSH DOUGIE Mr Dan Jocelyn 0 0 27.5 0 0 W 0 W
W MODRIX DOR VAN DE MISPELAERE Mr Tim Rogers 0 0 W W
W GOO GOO Miss Cliona Muir 0 0 W W
W BARNABYS PRINCESS Mrs Valentine Tourres 0 0 W W
W ADVANCE TO GO Miss Caitlin Oldham 0 0 W W
W SBH BIG WALL Miss Izzy Taylor 0 0 W W
W EUROPA Miss Katie Sheppard 0 0 W W
W DIAMOND CLOVER DERAWLIN Miss Tara Williams 0 0 W W
W WHEELAVIM Mrs Samantha Ward 0 0 29.5 8 0 W 0 W
Optimum XC Time - 04.00
ON - Section L
Pos Horse Rider Pts FP D DEM DEC SJ SJT XCJ XCT Total
1 TOP BIATS Miss Phoebe Hughes 6 0 17 0 0 0.00 6.80 23.80
2 ACORN Miss Philippa Kerby 5 0 26.8 4 0 0.00 0.00 30.80
3 SWIRLY TEMPTRESS Mr Giovanni Ugolotti 4 0 25 0 0 0.00 9.20 34.20
4 22 CARROT GOLD Mr Harry Rowcliffe 3 0 31 4 0 0.00 2.00 37.00
5 EMERALD SPIRIT II Miss Jess Rimmer 2 0 35 0 0 0.00 2.40 37.40
6 BILLY ALBERTO Miss Lulu Spence 1 0 35.5 4 0 0.00 2.80 42.30
7 DACAPO 277 Miss Harriet Ford 1 0 28.3 8 0 0.00 6.00 42.30
8 TOMMY TITTLE MOUSE Miss Jess Rimmer 0 0 33.3 8 0 0.00 2.40 43.70
9 BONNIE Miss Florence Finzi 0 0 29 4 0 0.00 11.20 44.20
10 MERVS CLOVER ROSE Miss Isabelle Rucker 1 0 38 0 0 0.00 7.20 45.20
11 MARCHWOOD Miss Grace Donnor 0 0 26.8 4 0 0.00 14.80 45.60
12 QUITUS DE LOUAN Miss Lily Hicks Beach 1 0 34.3 0 0 0.00 12.00 46.30
13 CORNASCRIEBE GLENPATRICK Miss Lou Burns 0 0 31.8 8 0 0.00 7.20 47.00
14 MURPHY MAY Miss Lottie Sims 0 0 35 8 0 0.00 9.20 52.20
15 IMONA Mr Michael Hewlett 0 0 35 4 0 0.00 13.20 52.20
16 COOGA HAT TRICK Miss Jemima Lodge 0 0 38.3 4 0 0.00 11.20 53.50
17 ANDREA BT4 Miss Lily Nicholson 0 0 28.5 4 0 0.00 21.60 54.10
18 COOLEY RAMIRO Miss Grace Donnor 0 0 32.5 8 0 0.00 14.40 54.90
19 ARE YOU WITH ME Miss Louisa Kerr 1 0 36 0 0 0.00 20.40 56.40
20 WIZARD OF AUS Miss Yasmin Gershon 0 0 37 12 0 0.00 10.00 59.00
21 MINI BUBBLE Miss Natasha Brent 0 0 43 4 0 0.00 16.40 63.40
W GARRYBRITT COOLE PARK Miss Lucy Wisher 0 0 28.8 4 14 W 0 W
W LVS MOVISTAR Miss Elizabeth Barratt 0 0 23 4 0 W 0 W
W ALS RUSSIAN ROLEX Miss Jemima Howden 0 0 44.3 0 0 W 0 W
W FROG ROCK Miss Annie Getley 0 0 W W
W FAGRUSUS H Mrs Valentine Tourres 0 0 25 12 5 W 0 W
W JACK ASS Miss Daisy Amin 0 0 W W
W HILTJE L Miss Kathryn Robinson 0 0 W W
W NOBLE SUPERMAN Miss Elizabeth Barratt 0 0 33.5 4 0 W 0 W
W CRANNY VOLT Miss Jemima Shaw 0 0 42 0 0 W 0 W
W DALI III Miss Danielle Mccormack 0 0 25.5 8 0 W 0 W

Key

Column Headings

Pos
Position field
Pts
Points
FP
Foundation Points
D
Dressage Penalties
DEM
Dressage Error Marks
DEC
Dressage Errors of Course
SJ
Show Jumping Penalties
SJT
Show Jumping Time Penalties
XCJ
Cross country jumping penalties
XCT
Cross country time penalties

Completion Codes

Where the horse was not placed, a code is shown as follows…

HC
Over-graded
NS
No-show
E
Eliminated
W
Withdrawn
D
Disqualified
R
Retired

For eliminations, this may be followed by an elimination code…

CR
Compulsory Retirement
F1
Failed at first trot up
F2
Failed at second trot up
UR
Rider Unseated
HF
Horse Fall
FF
Horse fall that broke a frangible fence
TH
Trapped Horse
R3
Three refusals in show jumping, or at same fence in cross-country
R4
Four refusals overall in cross-country
AR
Accumulated Refusals

Downgraded horses

(DG)
After the horse name indicates horse has been downgraded