Results
Event name: LINCOLNSHIRE Date: Mar 13-15 2020 Location: Lincolnshire Showground, Grange-de-Lings, Lincolnshire, United Kingdom
Optimum XC Time - 05.34
AI - Section U
Pos Horse Rider Pts FP D DEM DEC SJ SJT XCJ XCT Total
1 ALLSTAR B Miss Rosalind Canter 12 0 27.1 0 1 0.00 10.80 38.90
2 PENCOS CROWN JEWEL Miss Rosalind Canter 10 0 31 0 0 0.00 10.00 41.00
3 VENDREDI BIATS Mrs Kitty King 8 0 27.9 4 0 0.00 9.20 41.10
4 SHADOW EVERGREEN Miss Laura Ritchie-bland 6 0 33.4 0 0 0.00 8.40 41.80
5 QUARRY MAN Miss Lizzie Baugh 4 0 33.2 4 0 0.00 7.60 44.80
6 REHY DJ Miss Yasmin Ingham 2 0 33 0 0 0.00 16.40 49.40
7 MOUNT PANTHER Miss Charlotte Dennis 0 0 38.7 4 1 0.00 6.40 50.10
8 KILCOLTRIM MERMIST Miss Sara Bowe 0 0 30.8 4 0 0.00 17.20 52.00
9 ARCTIC SKIPPY Miss Emma Hawksby 0 0 35.3 0 2 0.00 18.80 56.10
10 ERICANTOS VDB Miss Sadie Abel 0 0 39.5 4 0 0.00 12.80 56.30
11 BE BE III Miss Sophie Platt 0 0 45.2 8 0 0.00 4.00 57.20
12 DIAMOND SUNDANCE Miss Rosa Onslow 2 0 32.4 0 0 0.00 24.80 57.20
13 RLE LIMBO KAISER Miss Rosa Onslow 2 0 32.5 0 0 0.00 32.40 64.90
14 MILCHEM ECLIPSE Mr James Rushbrooke 0 0 40.4 8 0 0.00 17.60 66.00
15 FAERLIE SIMILAR Mrs Julie Lawson 0 0 30 12 0 0.00 24.00 66.00
16 COSMIC CHARM Miss Lucy Robinson 0 0 37.2 12 4 0.00 16.80 70.00
17 FIREBALL F Miss Edie Campbell 0 0 34.8 8 0 0.00 28.80 71.60
18 ERBENTICO VB Miss Sara Bowe 0 0 45.6 12 6 0.00 39.60 103.20
W FUTURE PLANS Miss Louisa Milne Home 0 0 41.2 W 0 W
W FRECKLETON MYTHAGO Mrs Lauren Blades 0 0 W W
W WELL DESIGNED Miss Storm Straker 0 0 36.7 8 0 W W W
E ZELANDNEW BK Mr James Rushbrooke 0 0 35.2 E 0 E
W FLEETWOOD MAC V Miss Chelsea Round 0 0 38.1 W 0 W
W SANDMAN 7 Miss Yasmin Ingham 0 0 30 8 0 W W W
W DHI BEAUNESSE Miss Emily Prangnell 0 0 W W
W DUNBOG GYPSY ROSE Miss Morven Pringle 0 0 W W
W DASSETT COOLEY DUN Mrs. Sarah Way 0 0 34.3 W 0 W
Optimum XC Time - 5.24
BE100 - Section B
Pos Horse Rider Pts FP D DEM DEC SJ SJT XCJ XCT Total
1 JUUL W Miss Rosalind Canter 0 16 25.8 0 0 0.00 0.00 25.80
2 SO SMART Mr Ben Way 0 14 26.8 0 0 0.00 0.00 26.80
3 BALLYGRIFFIN DOC CIDER Miss Ellie Clarke 0 12 29 0 0 0.00 0.00 29.00
5 JEZEBEL HDH Miss Imogen Murray 0 8 30.5 0 0 0.00 0.00 30.50
8 YOUNG OFFICER Miss Izzy Taylor 0 4 28.3 4 0 0.00 0.00 32.30
10 JOLLY BLUE Miss Rachel Holden 0 2 31.3 0 0 0.00 2.80 34.10
15 SUGAR RUSH T.H Mr Matthew Heath 0 0 31.5 4 0 0.00 4.00 39.50
16 JUELA Miss Kristina Hall-Jackson 0 2 31.3 0 0 0.00 7.60 38.90
20 COOLEY KAN DO Mrs. Piggy March 0 2 29.8 0 0 0.00 11.60 41.40
21 CROWN IMPERIAL III Miss Enid Grant 0 0 33.8 8 0 0.00 0.00 41.80
25 DEAR DORA Miss Charlotte Dennis 0 0 38.3 4 0 0.00 4.80 47.10
26 MYMWOOD MELODY Miss Harriette Howard 0 0 31.5 0 0 20.00 2.40 53.90
28 BALLYHEERIN BAY DANCER Miss Lucy Bednall 0 0 32 4 0 20.00 16.00 72.00
29 MILLROSE Mrs Lucinda Atkinson 0 0 30 12 0 20.00 14.80 76.80
31 DERROON PARK Miss Hannah Spray 0 0 33 4 0 60.00 28.00 125.00
32 IRISH KELPIE Mrs Abigail Van Den Heever 0 0 34.3 4 0 60.00 34.00 132.30
W CHRISTIAN III Mr Andrew Hoyle 0 0 W
W PILTOWN NAZAR Miss Laura Hedger 0 0 33.5 4 0 W
W CAHERRUSH COLOUR Miss Helena Spilman 0 0 W
R BLAKENEY PALOMINO Miss Rio Hall 0 0 32 8 0 R R R
R WARWICK AVENUE Miss Beth Collop 0 0 35.8 4 0 R R R
Optimum XC Time - 5.24
BE100 - Section C
Pos Horse Rider Pts FP D DEM DEC SJ SJT XCJ XCT Total
1 COOLEY GOODWOOD Mrs. Piggy March 0 16 26 0 0 0.00 0.00 26.00
3 CHALLENGE Z Miss Constance Copestake 0 12 29 0 0 0.00 1.60 30.60
5 COOLEY ON THE CARDS Miss Izzy Taylor 0 8 26.5 4 0 0.00 0.40 30.90
6 CALLISTA CLOVER Mrs. Sarah Way 0 6 25.5 4 0 0.00 2.40 31.90
9 ALWAYS ON MY MIND Mr James Rushbrooke 0 0 32.8 4 0 0.00 0.00 36.80
11 MARY S Mrs Sammy Oliver 0 0 30 8 0 0.00 0.00 38.00
12 GOSSIP COCHISE Miss Sally Butler 0 0 32 8 0 0.00 7.60 47.60
14 JUNIOR Z Miss Izzy Taylor 0 0 30.8 8 0 0.00 0.00 38.80
16 TREWORRA Mrs Katie Magee 0 0 31.3 8 0 0.00 0.40 39.70
17 COOLPARK BLAZING SARCO Miss Laura Fraser Newman 0 0 34.8 4 0 0.00 18.40 57.20
18 CHASING RAINBOWS Mr Matthew J Firth 0 0 34.5 8 0 0.00 0.00 42.50
20 NELSON VT DAUWHOF Miss Amy Stone 0 0 37 8 0 0.00 4.40 49.40
22 BRAVE AND BLAZING BOY Miss Jasmine Watson 0 0 34.3 8 0 0.00 7.60 49.90
23 RAFIKI RALPH Miss Eve Egginton 0 0 33.5 4 3 0.00 12.00 52.50
25 RIVER MAIL Mr Peter Laidlaw 0 0 40.3 8 0 0.00 7.60 55.90
28 GRC SAMURAI Mr Matthew Heath 0 0 32.5 4 0 20.00 22.40 78.90
29 MR CLOVER Mrs Harriet Tiplady 0 0 38 4 0 20.00 17.60 79.60
W LINCOURT CAPACINO Miss Isobel Machin 0 0 W
E KEC QUALITY ETHAN Miss Kate Dennis 0 0 32.5 0 0 E
W GET SET COOLEY Mr Richard P Jones 0 0 W
Optimum XC Time - 5.24
BE100 - Section D
Pos Horse Rider Pts FP D DEM DEC SJ SJT XCJ XCT Total
3 DIAMONDS ECLIPSE Miss Sally Butler 0 12 26 0 0 0.00 2.40 28.40
6 KEC DAZZLING DIAMOND Miss Maddy Moffett 0 6 35.5 0 0 0.00 0.00 35.50
7 RINGWOOD CANTOS CHOICE Mrs Julia Dungworth 0 4 36.8 0 0 0.00 0.00 36.80
9 SKY BLUE CURTIS Mrs Joanna Beattie 0 0 34 4 0 0.00 0.00 38.00
10 LISHEEN ECLIPSE Ms Katie Barber 0 0 34.5 4 0 0.00 0.00 38.50
11 ASTON CLOVER Mr Richard P Jones 0 2 35 0 0 0.00 3.60 38.60
12 MISTER BIGGS Miss Jess Corser 0 0 35 4 0 0.00 0.00 39.00
14 PSH HAPPY DAYS Miss Aimee Penny 0 2 39.8 0 0 0.00 0.00 39.80
15 SPRINGWIND CEVIN Miss Izzy Taylor 0 0 31.8 8 0 0.00 0.00 39.80
16 HANLEEN CIONTIS Mr Ricardo Montalvo 0 0 28.5 12 0 0.00 0.00 40.50
17 LANDSBROOK FAERIE TALE Mrs Julie Lawson 0 0 33.5 4 0 0.00 6.00 43.50
22 SPRING ROCK Miss Pippie Polson 0 0 41.3 12 0 0.00 1.60 54.90
23 FORTISSIMO B Mrs Emma L Littlewood 0 0 32.3 0 0 20.00 4.40 56.70
25 JACKSON VIII Miss Emma Austin 0 0 34 4 0 20.00 2.40 60.40
26 WETFURROWS WHENEVER Mr Ryan Trafford 0 0 33 4 0 20.00 4.00 61.00
27 KGB SANDRO Mrs Lucinda Atkinson 0 0 32.3 16 0 0.00 15.60 63.90
29 MOONSTONE CURTIS Miss Rachel Clark 0 0 35.8 8 0 20.00 32.00 95.80
W EASY PEASY II Mrs Clare Cottingham 0 0 35.5 8 0 W
W COOLPARK MERMUS Miss Connie Warde-aldam 0 0 W
W BROADSTONE LITTLE LORD Miss Izzy Hardy 0 0 W
E ITS A CARNIVAL SOCIETY Miss Ellen Pritchard 0 0 33.8 E 0 E
Optimum XC Time - 5.24
BE100 - Section M
Pos Horse Rider Pts FP D DEM DEC SJ SJT XCJ XCT Total
1 FERNHILL CANDY STONE Mr Johnny Hornby 0 16 26.5 4 0 0.00 0.00 30.50
2 IBURG Mr Oliver Jackson 0 14 28.3 4 0 0.00 0.00 32.30
3 MR KEEFE Mrs Yasmin Burt 0 12 33 0 0 0.00 0.00 33.00
4 MONBEG HORIZON Mr Michael Owen 0 10 30.5 0 0 0.00 2.80 33.30
5 DUNNANEW DAKOTA Miss Emily Baxendale 0 8 26.8 4 0 0.00 3.20 34.00
6 ESH STRYDER Miss Katie Gordon 0 6 32 4 0 0.00 2.80 38.80
7 ROSSMOUNT BLUE NEWS Miss Katie Bleloch 0 2 34 0 0 0.00 5.20 39.20
8 FRANKIE BOY OF DANTHORPE Miss Helena Ireland 0 0 35 4 0 0.00 0.40 39.40
9 SILVER TYPHOON Miss Erin Sommerville 0 0 36.5 4 0 0.00 0.00 40.50
10 COME WHAT JULY Miss Frere Buckland 0 0 35.3 8 0 0.00 0.00 43.30
11 JUPITER'S ORBIT Mr James Oakden 0 2 29.3 0 0 0.00 16.80 46.10
13 COOLEY CANTAFFORDIT Mr Wills Oakden 0 0 35.8 4 0 0.00 8.40 48.20
14 CASTLERISE PATIENCE Mr Alexander Abrahams 0 0 35 4 0 0.00 9.20 48.20
15 HARRY XXVII Miss Charlotte Draper 0 0 33.5 8 0 0.00 7.20 48.70
16 CARR SIDE CLOUDY CRUISE Miss Annabel James 0 0 40 4 0 0.00 14.00 58.00
17 DERRYS DIAMOND CAVALIER Miss Lily Mawby 0 0 35.8 12 0 0.00 14.80 62.60
18 PACKER MOOSE Mr Chris J Hall 0 0 31.8 4 0 20.00 11.60 67.40
19 CUTTING EDGE IV Miss Kath Inman 0 0 32.8 4 0 20.00 11.60 68.40
20 LOTS OF QUALITY Miss Laura Landale 0 0 43.5 4 0 20.00 12.00 79.50
21 HEART ON FIRE Miss Annieka Bacon 0 0 35.3 0 0 20.00 45.60 100.90
22 TARBERT OBOE Miss Kirsty Buchanan 0 0 39 16 44 0.00 24.40 123.40
W AS Mr Andrew James 0 0 37.3 4 0 W
W JAKOBA Mrs Sara Burdess 0 0 W
W INDIGO BLUE II Miss Alex Postolowsky 0 0 W
W MILTOWN DAISY Miss Lottie Jones 0 0 34.8 W 0 W
W FLIPPER DE REVEL Mr Andrew Hoy 0 0 W
R ROCKCON Mrs Jodie Neill 0 0 37 0 0 R R R
Optimum XC Time - 5.24
BE100 - Section N
Pos Horse Rider Pts FP D DEM DEC SJ SJT XCJ XCT Total
1 JAZZ QUARTET Mr Andrew James 0 16 26.8 0 0 0.00 0.00 26.80
2 MGH MAUREEN Miss Maren Jasmin Fischer 0 14 28.8 4 0 0.00 0.00 32.80
3 COOLEY FUN TIME Mr Wills Oakden 0 12 32 4 0 0.00 0.40 36.40
4 EMERALDS FINEST Miss Georgia Wagstaff 0 10 27.5 0 0 0.00 11.20 38.70
5 ROSSDARRAGH SHOW TIME Miss Carla Abel 0 8 38.3 0 0 0.00 0.80 39.10
6 SALUTAMASORETA Miss Jess Milson 0 0 32.8 8 0 0.00 0.00 40.80
7 KILIMAZING BRIMSTONE Miss Jemima Fawcett 0 2 41 0 0 0.00 0.00 41.00
8 MISS COUGAR K GIRL Miss Emily Prangnell 0 4 31 0 0 0.00 3.60 34.60
8 CLONSHIRE EL CHAPPO Miss Annabel Strawson 0 2 37 0 0 0.00 6.80 43.80
9 EAGLE EYE DHI Mrs Donna Abell 0 0 26.8 12 0 0.00 5.60 44.40
10 KINGSWELL BRIGHT SPARK Miss Tasmin Putt 0 0 35 8 0 0.00 2.00 45.00
11 TOWEREQUINE DANCING QUEEN Mr Oliver Lee 0 0 41.5 8 0 0.00 2.40 51.90
12 BRINDLEY’S FINALE Mr Michael Owen 0 0 37.8 8 0 0.00 8.00 53.80
13 CVS BEL VAN LIEFDE Mrs Penny Spicer 0 0 33.3 12 0 0.00 9.60 54.90
15 MONBEG EBONY Miss Molly Fletcher 0 0 40.5 4 0 0.00 26.40 70.90
16 WSF VERONA Miss Lily Walker 0 0 36.3 8 0 20.00 8.40 72.70
17 SIOUX DREAMCATCHER Miss Iona Landale 0 0 41 16 0 20.00 2.00 79.00
18 RATHCOOLE DIAMOND Miss Amelia Moody 0 0 42.3 0 0 20.00 19.60 81.90
19 AD ASTRA Miss Thandi Smith 0 0 35.5 0 0 40.00 42.00 117.50
20 MY SPECTRE H Miss Emma Hawksby 0 0 36.5 8 0 20.00 59.60 124.10
21 LITTLE CHARLIE Miss Laura Fraser Newman 0 0 42.8 8 4 40.00 30.80 125.60
HC WHISPERWOOD OVERDRAFT Mrs Sophie Parker 0 0 34.8 0 0 0 0 36.80
W HASENACHER BALOU COULEUR Mr Andrew Hoy 0 0 W
W COOLEY CANDO Mrs Stephanie Oakden 0 0 W
W CVS BARRIE BUG Mr Scott Wallace 0 0 W
Optimum XC Time - 5.24
BE100 - Section O
Pos Horse Rider Pts FP D DEM DEC SJ SJT XCJ XCT Total
1 GREAT GUY Mr Harry Finch 0 16 26.3 0 0 0.00 0.00 26.30
2 RAMONDA Miss Eliza Stoddart 0 14 24 0 0 0.00 2.80 26.80
4 IDEN VAN DE ROSWEIDE Miss Alex Postolowsky 0 10 28.8 0 0 0.00 0.00 28.80
5 ARD NAUGAT Mrs Sarah Fanning 0 8 31.5 0 0 0.00 0.00 31.50
6 IPPON Miss Olivia Charles 0 0 29.3 4 0 0.00 0.00 33.30
7 BLACKROCK FRED Mrs Louise Wilson 0 2 29.3 0 0 0.00 5.20 34.50
8 THE LUCKY DEAL II Miss Brooke England 0 2 33.5 0 0 0.00 2.00 35.50
9 KILNAMONA HEADLAD Miss Ria Scott 0 2 29 0 0 0.00 10.80 39.80
10 CASPERINA Miss Emily Hobson 0 0 33.5 8 0 0.00 0.00 41.50
10 APACHE WARRIOR Miss Fleur Lemke 0 0 33.5 4 0 0.00 0.00 37.50
12 RALPH Mr Harry Mutch 0 0 30.5 8 0 0.00 7.60 46.10
13 CAPTAIN NOLAN Mr Gavin Connell 0 0 31 16 1 0.00 2.40 50.40
14 DON GLORY Mrs Josie Paterson 0 0 31.5 12 0 0.00 7.60 51.10
15 COOLEY AMIGO Mr Wills Oakden 0 0 33 0 0 20.00 2.80 55.80
16 GORTIN HOUSE Miss Susie Berry 0 0 30.3 4 0 0.00 22.40 56.70
18 OPHELIE VAN PRINSEVELD Miss Ailsa Wates 0 0 31.3 4 0 0.00 22.40 57.70
19 ATLANTA BELLE Miss Sophie Jackson 0 2 38.5 0 0 0.00 20.40 58.90
20 WISDOM OF ZORRO Mr Musa Hussain 0 0 32.8 4 0 20.00 8.00 64.80
21 PARKFIELD BAROQUE Miss Rosa Onslow 0 0 32.5 8 0 0.00 24.40 64.90
22 BORISLAV Mrs Jennifer Baker 0 0 34.3 4 0 20.00 20.40 78.70
HC JUBILEE PARTY Miss Holly Clarke 0 0 32.8 4 0 0 0 36.80
HC HARLASSIMO Miss Gini Hope 0 0 W
W CAPPA ABBEY Miss Charlie Donaldson 0 0 W
W GOOD LIFE BF Mr Daniel Ockenden 0 0 W
E ASKINVILLAR MAYFLOWER Miss Louise Doherty 0 0 28.8 E 0 E
W OSO MONOLITOS Mr Andrew Hoy 0 0 W
E ETRUSK Miss Lissy Fell 0 0 38.3 24 0 E
W QUAINTON CHARLIE BROWN Mrs Lauren Blades 0 0 W
Optimum XC Time - 5.24
BE100Open - Section A
Pos Horse Rider Pts FP D DEM DEC SJ SJT XCJ XCT Total
1 HIGHVARO Miss Meghan Healy 0 0 10 4 0 0 0.00 0.00 10.00
3 DAMORKA Miss Isabel White 0 0 23.8 0 0 0.00 0.00 23.80
4 GENIA Miss Lucy Robinson 0 0 30 0 0 0.00 0.00 30.00
5 ILLSTON JESTER Miss Imogen Murray 0 0 30.8 0 0 0.00 0.00 30.80
6 SHANNONDALE MEL Miss Ellie Healy 0 0 28.8 0 0 0.00 2.80 31.60
7 PSH LETS TANGO Miss Aimee Penny 0 0 31.3 0 0 0.00 0.40 31.70
9 SARATOGA CANDYMAN Miss Lucy Stimson 0 0 33.5 0 0 0.00 0.00 33.50
10 MORELANDS AFFAIR Miss Elizabeth Barratt 0 0 34.3 0 0 0.00 0.00 34.30
11 CRYPTIC K CURTIS Miss Rachel Clark 0 2 28.3 0 0 0.00 6.40 34.70
13 JESSOP REGAL ROMANCE Miss Abbie Zehetmayr 0 2 35.8 0 0 0.00 0.00 35.80
16 ASKIMA Z Miss Sophie Platt 0 2 35.5 0 0 0.00 1.60 37.10
18 JSR LAWLESS Mrs Zoe Rymer 0 0 33.5 4 0 0.00 0.00 37.50
19 AOSTA SAM Miss Sophie Trotter 0 0 33.8 4 0 0.00 0.00 37.80
20 CORNASAUS LAD Miss Keeva Johnson 0 2 35 0 0 0.00 4.00 39.00
21 GORSEHILL JEWEL Miss Rio Hall 0 0 36 4 0 0.00 0.00 40.00
24 SVS ARAMIS Miss Meg Munro 0 2 34 0 0 0.00 7.60 41.60
26 BAZAARS INCA Miss Joanna Buckley 0 0 32 8 0 0.00 7.20 47.20
30 SECRET DESIRE II Miss Matilda Aplin 0 0 41.3 8 0 0.00 2.40 51.70
31 DANCES WITH WOLVES Miss Katherine Illingworth 0 0 39.5 12 0 0.00 1.60 53.10
33 RYANS ROBIN Mr Morgan Wyatt 0 0 38.5 8 4 0.00 14.80 65.30
E FREAD NEEDLE Mr. Philip Adkins 0 0 33 12 4 E E E
E FINCH HATTON Miss Hazel Towers 0 0 36.5 12 0 E E E
Optimum XC Time - 5.34
I - Section R
Pos Horse Rider Pts FP D DEM DEC SJ SJT XCJ XCT Total
1 PRF DIVO MAIL Miss Philippa Nixon 12 0 35.2 0 0 0.00 10.00 45.20
2 BROKENBOROUGH BOUNCER Mr Michael Jackson 10 0 32.1 4 0 0.00 11.20 47.30
3 WATSISNAME Ms Eleanor Mercer 8 0 33.2 4 0 0.00 13.20 50.40
4 BANZAI DU LOIR Miss Yasmin Ingham 6 0 31.8 0 0 0.00 20.80 52.60
5 JSR JIJI Mrs Zoe Rymer 4 0 35.7 0 0 0.00 18.40 54.10
6 THINK IT OVER Miss Meghan Healy 2 0 31.6 8 0 0.00 17.20 56.80
7 CAUNTON WELL CONNECTED Miss Charlotte Dennis 2 0 38 0 0 0.00 20.40 58.40
8 HOTSHOT GN Miss Amy Struthers 0 0 35 8 0 0.00 15.60 58.60
9 HARTHILL JAGUAR Miss Georgie Brazington 0 0 29.6 12 0 0.00 19.20 60.80
10 PASSIONS OPPOSITION Miss Lisa Maynard 0 0 36.6 8 0 0.00 16.80 61.40
11 BOB COTTON BANDIT Miss Laura Birley 0 0 30.7 12 0 0.00 18.80 61.50
12 CARTOWN GALAXY Mr Hayden Hankey 0 0 33.2 8 0 0.00 20.80 62.00
13 RINGWOOD MADRAS Mr Ben Way 0 0 34.8 8 0 0.00 23.60 66.40
15 ARS VIVELLA Miss Josie Smailes 0 0 33 12 0 0.00 22.40 67.40
16 SZANEL Miss Lucy Robinson 0 0 36.1 12 0 0.00 19.60 67.70
17 GOLDEN RECIPE Mr Matthew Heath 2 0 30.9 0 0 0.00 40.00 70.90
18 CARRICK DIAMOND SHOWMAN Mr Daniel Scott 0 0 38.4 12 0 0.00 23.20 73.60
19 ASLAN VII Miss Meghan Healy 0 0 34.1 8 2 0.00 32.80 76.90
20 GELUKKIG Miss Robyn Gray 0 0 33 12 0 0.00 39.20 84.20
21 HENDRIK 24 Mrs Sue Colley 0 0 36.4 12 6 0.00 36.80 91.20
22 ITS LUSH Miss Hannah Horton 0 0 36.1 8 0 60.00 42.80 146.90
W STRIDING EDGE Mr Ben Hobday 0 0 W
R FORGELAND TIGER TOT Miss Katie Corteen 0 0 32.5 16 0 R R R
W EDISON Mr Simon Grieve 0 0 40.7 4 0 W
W HILTON COOLEY Mr Wills Oakden 0 0 36.6 W 0 W
W VOLTAGE DE LA NOUEE Mrs Logan Duffort 0 0 40.2 0 0 W
W SOMETHING CLASSICAL Mr Daniel Scott 0 0 36.4 W 0 W
W ETTRICK LILLY Mr James Oakden 0 0 38.6 W 0 W
R RED INFERNO Miss Hayley Ward 0 0 40 R 0 R
Optimum XC Time - 5.34
I - Section S
Pos Horse Rider Pts FP D DEM DEC SJ SJT XCJ XCT Total
1 WIL SHE EVER Mrs Polly Stockton 12 0 32.1 0 0 0.00 10.80 42.90
2 BACHELOR BOY Miss Amy-louise Harris 10 0 28.9 4 0 0.00 11.60 44.50
3 HORATIO DN Mr Richard Coney 8 0 27.5 4 0 0.00 23.20 54.70
4 FOOLS IN LOVE Mr Hayden Hankey 6 0 28.4 8 0 0.00 18.40 54.80
5 LACOSTE Miss Elspeth Bryce 4 0 37.5 0 0 0.00 22.80 60.30
6 INDIAN GIRL G Miss Isabel White 0 0 31.8 4 0 0.00 28.00 63.80
7 CARROW IROKO Miss Louisa Milne Home 0 0 30 12 0 0.00 23.60 65.60
8 PSH CATALYST Miss Aimee Penny 2 0 36.8 0 0 0.00 33.20 70.00
9 BALLYCOOG GUINNESS Mr Matthew Heath 0 0 29.6 16 0 0.00 27.60 73.20
10 TS SHANGHAI Miss Georgie Frow 0 0 30.5 8 0 20.00 20.40 78.90
12 BALLYVAUGHN Mrs Sarah Cohen 0 0 33.2 4 3 0.00 47.60 87.80
13 GOLDEN GUN UK Mr George Hopwell 0 0 35.2 0 2 20.00 48.80 106.00
W WARRENSTOWN TAKE A CHANCE Miss Lizzie Reid 0 0 W
R FAERLIE FAMILIAR Miss Kerry Dicken 0 0 30.9 20 0 R R R
W A CLASS COOLEY Mr Wills Oakden 0 0 28.4 W 0 W
W WESTON GOODFELLA Miss Meghan Healy 0 0 34.3 24 1 W
W JSR CRAZY MAZY Mrs Zoe Rymer 0 0 29.6 W 0 W
W PSH SURPRISE Mr Michael Jackson 0 0 28.6 W 0 W
W ARDEEVIN RUBY Miss Harriet Wright 0 0 W
W BENVENUTO HATTRICKS HOTSOCKS Miss Chloe Pearson 0 0 W
W STRONG PROSPECT Miss Gemma Wellings 0 0 W
W KILNAMONA LINCOLN Mrs Katie Magee 0 0 31.8 W 0 W
W BRIGANT Mr Andrew Hoy 0 0 W
E CARRICK DIAMOND WARRIOR Mr Daniel Scott 0 0 33.9 4 0 E E E
W HI TECH Miss Xanthe Goldsack 0 0 W
W GIDO G Mrs Sally Chamberlain 0 0 W
E UP MULBERRY STREET Miss Saffron Cresswell 0 0 28.6 4 0 E E E
W SAM SPADE Miss Jane Riley 0 0 W
E AH TO BE SURE Miss Megan Butterworth 0 0 32.3 8 2 E E E
W TRINITY O REALLY Miss Ella Dettori 0 0 W
Optimum XC Time - 5.05
IN - Section V
Pos Horse Rider Pts FP D DEM DEC SJ SJT XCJ XCT Total
1 HARRISON IV Miss Robyn Gray 6 0 24.6 0 0 0.00 3.60 28.20
2 ARCTIC CRUISING Miss Philippa Nixon 5 0 26.8 0 0 0.00 2.80 29.60
3 JUST DUNNIT Miss Lucy Scholl 4 0 29.3 0 0 0.00 3.20 32.50
4 MISS CONTENDER Miss Morven Pringle 3 0 31.4 4 0 0.00 0.00 35.40
5 KELLEN Miss Brier Leahy 2 0 28 4 0 0.00 3.60 35.60
6 CAPRONA Miss Josie Proctor 1 0 36.8 0 0 0.00 2.40 39.20
7 MHS SEVENTEEN Miss Sara Bowe 1 0 36.8 0 0 0.00 2.80 39.60
8 DIAMOND MINE Ms Katie Barber 0 0 32.3 4 0 0.00 3.60 39.90
9 KILRUSH RED Miss Molly Brown 0 0 36.8 0 1 0.00 2.80 40.60
10 LARKSBELLE Miss Josie Proctor 0 0 33 8 0 0.00 0.00 41.00
12 DANCING REVOLUTION Miss Martha Todd 0 0 35.9 12 0 0.00 0.40 48.30
13 CHICKO Mrs Polly Stockton 0 0 33.6 4 1 0.00 13.20 51.80
14 BALLINGOWAN LEIA Mrs Polly Stockton 0 0 38 4 4 0.00 7.20 53.20
15 INDIGO MIST Miss Annabel Carthy 0 0 41.1 4 1 0.00 7.20 53.30
16 GLENARD ASH Mrs Jaime Hill 0 0 39.1 12 0 0.00 2.40 53.50
17 E WARRANTSSON Mr Austin O'connor 0 0 35.2 8 1 0.00 16.40 60.60
18 FA KARLA Mr Ben Perry 0 0 41.8 0 2 0.00 16.80 60.60
19 GHOST BUSTER FORTUNA HH Miss Vittoria Panizzon 0 0 28.9 8 5 0.00 42.40 84.30
W KEC QUALITY FANTASY Mr Oliver Jackson 0 0 W
E CAHER ROCKY Miss Amelia Waterhouse 0 0 34.8 E 0 E
W GLOBAL WINNINGMOOD Mr Archie Smith-maxwell 0 0 33.4 4 5 W
W BILLY BLACK CAT Mr Austin O'connor 0 0 36.1 4 2 W
W DIAMONDS N GOLD Miss Jeanette Brakewell 0 0 W
W CDS LU CA Miss Daisy Proctor 0 0 W
W BALLINTOHER HARRY Miss Emily Parker 0 0 W
W VIKTOR KRUM Mr Oliver Jackson 0 0 W
W ALVESCOT MR NICE GUY Mr Daniel Scott 0 0 W
W CHEQUILA Miss Annabel Strawson 0 0 34.8 4 0 W
Optimum XC Time - 5.05
N - Section E
Pos Horse Rider Pts FP D DEM DEC SJ SJT XCJ XCT Total
2 INDIANA DU VLIST Miss Heidi Coy 5 0 31.3 0 0 0.00 0.00 31.30
3 HALCYON GRAF Mr Hayden Hankey 4 0 28.5 4 0 0.00 0.00 32.50
5 NEWMARKET PATROL Mr Alexander Tordoff 2 0 33.5 0 0 0.00 4.00 37.50
6 HORSEPASTURE NORMAN Mrs Sammy Oliver 1 0 32.3 8 0 0.00 0.00 40.30
7 TELL EM NOTHIN Mrs Aoife Clark 0 0 31.8 8 0 0.00 3.20 43.00
8 SHADOW SEAHORSE Mr Ben Hobday 1 0 40.3 0 0 0.00 3.20 43.50
12 STARDOM Mr Will Rawlin 0 0 33.5 4 0 0.00 13.20 50.70
14 SILVER SUNSHINE Mr Owen Cooper 0 0 36.3 8 0 0.00 12.40 56.70
17 COOLKISS D' ARGENCES Mr Arthur Duffort 0 0 32.8 8 0 0.00 19.20 60.00
18 UNNAMED (804737) Mr Hayden Hankey 0 0 31.3 12 0 0.00 16.80 60.10
HC THE AFRICAN QUEEN Ms Fiona Dallyn 0 0 29.5 0 0 0 0 37.50
HC PSH MIRAGE Miss Aimee Penny 0 0 30.5 0 0 0 0 30.50
W IRENE LEVA Miss Rhian Smith 0 0 34 8 0 W
W ITS A CAPITALIST Miss Ellen Pritchard 0 0 W
R CONCANNON KINSMAN Mrs Emma Hyslop-Webb 0 0 34.8 4 0 R R R
W VILLAGE CRESCENDO Miss Jemima Cross 0 0 38.3 24 0 W
W LIGHT THE FUSE Mrs Lauren Blades 0 0 W
Optimum XC Time - 5.05
N - Section F
Pos Horse Rider Pts FP D DEM DEC SJ SJT XCJ XCT Total
1 I DIABLO JOE Mrs. Piggy March 6 0 28.8 0 0 0.00 0.00 28.80
2 JACK ASS Miss Heidi Coy 5 0 29.5 0 0 0.00 0.80 30.30
4 HEADS UP Mr Hayden Hankey 3 0 29 0 0 0.00 3.60 32.60
7 DONDARRION Mrs Aoife Clark 0 0 29.3 4 0 0.00 4.40 37.70
8 SPRINGWIND BALOU Mr Arthur Duffort 1 0 33.5 0 0 0.00 4.80 38.30
10 PEMBROOKE Mr Owen Cooper 0 0 29.8 4 0 0.00 5.60 39.40
14 BOLEYBAWN ARISTOCRAT Mrs Emma Hyslop-Webb 0 0 37.5 4 0 0.00 2.40 43.90
16 BALLYRIC Miss Anna Lancashire 1 0 37.5 0 0 0.00 10.40 47.90
17 DUNKERRIN PANDORA Miss Lucy Robinson 0 0 34.5 12 0 0.00 2.00 48.50
18 KINGZETTS CLOVER Mrs Emily Lochore 0 0 38 12 0 0.00 5.20 55.20
19 SNEAKING BUDGE Miss Rhian Smith 0 0 36.3 16 0 0.00 14.00 66.30
22 ARDFIELD TOWER Miss Keeva Stott 0 0 38.8 16 0 0.00 14.80 69.60
23 FRESHMAN HH Miss Aimee Penny 0 0 33.5 8 21 0.00 18.00 80.50
HC JSC BUCKET LIST Mr Arthur Duffort 0 0 33.3 0 0 0 0 51.70
E LISSYCREMIN QT Mrs Lauren Blades 0 0 31.3 16 0 E E E
W SHADOW ILLUSTRATOR Mr Ben Hobday 0 0 45.8 8 0 W
Optimum XC Time - 5.05
N - Section G
Pos Horse Rider Pts FP D DEM DEC SJ SJT XCJ XCT Total
1 ROMANTIC Miss Izzy Taylor 6 0 26.5 0 0 0.00 0.00 26.50
3 CIPRIANI Miss Willa Newton 4 0 28.5 0 0 0.00 0.40 28.90
5 MEDUSA VAN DE KOOLDRIES Mr Oliver Townend 2 0 27.8 4 0 0.00 0.80 32.60
6 COOLEY ROSALENT Mr Oliver Townend 1 0 25 8 0 0.00 0.00 33.00
7 DALI BOUGAUX Mr Victor Burtin 1 0 30.3 0 0 0.00 2.80 33.10
13 SHANNONDALE PETE Mr Matthew Heath 0 0 29.3 4 0 0.00 5.60 38.90
14 CILLBHRID OSCAR Miss Olivia Strang Steel 0 0 32 8 0 0.00 0.00 40.00
15 JACOBITE Miss Charlotte Agnew 1 0 31.3 0 0 0.00 9.60 40.90
16 ILOMA Miss Megan Page 0 0 29 4 0 0.00 8.80 41.80
18 RIVERSIDE PIPPA Miss Zoe Hennchen 1 0 41.8 0 0 0.00 0.80 42.60
20 CABDULLAH M2S Miss Holly Carter 0 0 33.5 4 0 0.00 13.20 50.70
23 EAGLE SPIRIT Miss Jessica Young 0 0 32.8 12 0 0.00 8.00 52.80
25 INIKI GB Miss Amy Kisby 0 0 36 4 0 0.00 32.00 72.00
E IGOR B Miss Kristina Hall-Jackson 0 0 27.3 4 0 E E E
Optimum XC Time - 5.05
N - Section H
Pos Horse Rider Pts FP D DEM DEC SJ SJT XCJ XCT Total
1 CHIRAZ III Mrs Nicola Wilson 0 0 26.3 0 0 0.00 0.00 26.30
2 CAROLINES AIR KM Miss Susie Berry 0 0 28 0 0 0.00 0.40 28.40
3 FRUITLOOP Miss Amy i Roberts 0 0 25.3 0 0 0.00 4.00 29.30
6 HATHAWAY WHOLE LOTTA LOVE Miss Izzy Taylor 1 0 32 0 0 0.00 1.60 33.60
8 BRIARLANDS SWEETANGO Miss Izzy Taylor 0 0 28.3 4 0 0.00 2.80 35.10
11 COOLEY CARNIVAL LADY Miss Charlotte Agnew 0 0 33.8 4 0 0.00 2.00 39.80
13 CARDEN PRECIOUS GEM Miss Amanda Bristow 0 0 33.3 4 0 0.00 7.20 44.50
16 LASSBAN ICE COOL Miss Maggie Dearnley 0 0 36.3 12 0 0.00 0.00 48.30
17 PREMIER PLATINUM Miss Georgia Holden 0 0 34.3 4 0 0.00 10.00 48.30
18 FRS STORM Mr Sean Henderson 0 0 41 8 0 0.00 2.00 51.00
19 JELT MINERVA Miss Charlotte Huband 0 0 41.8 4 0 0.00 6.40 52.20
23 MERIDIANWAY RAMZES BOY Mr Matthew Heath 0 0 30.3 4 0 20.00 19.20 73.50
W IVALANT Mr Chris J Hall 0 0 33 12 0 W
W ULTRA T Miss Arden Stephens 0 0 W
W HESPO Miss Jodie Caig 0 0 W
Optimum XC Time - 5.05
N - Section W
Pos Horse Rider Pts FP D DEM DEC SJ SJT XCJ XCT Total
1 PSH CHARISMA Miss Aimee Penny 6 0 26.3 0 0 0.00 0.80 27.10
2 ROYAL ETIQUETTE Mr Will Murray 5 0 32.8 0 0 0.00 0.00 32.80
3 MULBERRY FIELD PHANTOM Miss Shannon Bibby 4 0 33.8 0 0 0.00 2.80 36.60
4 ROCK MIDNIGHT Mrs Caroline Powell 3 0 34.3 0 0 0.00 2.40 36.70
5 CUFFESGRANGE COOLEY Mrs Katherine Hague 2 0 31.8 0 0 0.00 5.60 37.40
6 SONNY JIM III Miss Tia Lewis 1 0 34.8 4 0 0.00 0.80 39.60
7 BASKIN CAPPACHINO Miss Emelia Petchell 1 0 34.5 8 0 0.00 1.20 43.70
8 BATES BDA Miss Katie Mulhern 0 0 35.3 4 0 0.00 4.80 44.10
9 BEE NAROUND Miss Josie Proctor 0 0 33 12 0 0.00 0.00 45.00
10 TIC TOK TEDDY Miss Lucy Barker 0 0 29.8 8 2 0.00 5.20 45.00
11 BORENTA Miss Martha Todd 1 0 43.3 0 0 0.00 5.20 48.50
12 GREENACRES SPECIAL CAVALIER Mrs Caroline Powell 1 0 34.5 0 0 0.00 14.80 49.30
13 PSH GOLDRUSH Miss Aimee Penny 0 0 32.8 4 0 0.00 13.20 50.00
14 CDS HASIL DHI Miss Daisy Proctor 0 0 30.8 8 0 0.00 15.60 54.40
15 HARTHILL BAHRI Miss Robyn Gray 0 0 32.3 8 0 0.00 16.80 57.10
16 DUKE OF DARLINGTON Miss Storm Straker 0 0 40.5 4 0 0.00 13.60 58.10
17 MISTIC FANFAERE Miss Victoria Raw 0 0 38 12 0 0.00 9.20 59.20
18 OXCOMBE MARSVIND Mr Christian Louis 0 0 42.5 12 0 0.00 8.00 62.50
19 BALLYCREEN QUEENS ORBIT Miss Ailsa Wates 0 0 32 8 0 0.00 24.40 64.40
20 BREASTONS BELLE Mrs. Catherine Dallas 0 0 35.5 12 3 0.00 17.60 68.10
21 FEVER PITCH Miss Storm Straker 0 0 32.3 4 0 20.00 38.80 95.10
HC PSH DENEB Miss Aimee Penny 0 0 24.3 4 0 W
HC PSH MIRROR IMAGE Miss Aimee Penny 0 0 25.5 4 0 0 0 37.50
HC NAIANA Miss Libussa Lübbeke 0 0 35.3 4 0 0 0 39.70
W LINCOLN MASTER Miss Natalie Anderson 0 0 33.5 W 0 W
W LOCARNO STAR Mr Scott Wallace 0 0 W
W KILLAWALLA CHESTER Miss Sophie Mcdearmid 0 0 32.3 12 0 W
W BALLYLARKIN BOUNCER Miss Louisa Milne Home 0 0 29.3 W 0 W
W WOODCROFT HARVEST Miss Harriet Wright 0 0 W
W JOLLY JUMPER P Miss Madeleine Ambort 0 0 35.3 W 0 W
W FOREVER SPRING Miss Annie Getley 0 0 27.5 12 0 W
W GRAND CHATEAU Mr Niall Fergusson 0 0 37.3 W 0 W
W THE SECRET JEWEL Miss Lulu Spence 0 0 27.3 W 0 W
W COOLEY MAKE A MOVE Mr Wills Oakden 0 0 W
W VINTANA Ms Ella Roga 0 0 W
Optimum XC Time - 5.34
OI - Section P
Pos Horse Rider Pts FP D DEM DEC SJ SJT XCJ XCT Total
1 COOLEY MONSOON Mrs. Piggy March 12 0 29.1 0 0 0.00 4.80 33.90
2 FONBHERNA LANCER Mrs. Piggy March 10 0 27.7 4 0 0.00 4.40 36.10
3 GRAF CAVALIER Miss Izzy Taylor 8 0 32.3 4 0 0.00 0.00 36.30
4 B EXCLUSIVE Miss Lizzie Baugh 6 0 32.3 0 0 0.00 6.00 38.30
5 DAVINCI III Mr Sam Ecroyd 4 0 30.2 0 0 0.00 9.60 39.80
6 ARKLOW PUISSANCE Mr Oliver Townend 2 0 31.8 0 0 0.00 8.40 40.20
7 ON THE BRASH Mrs Caroline Powell 2 0 32.7 0 0 0.00 9.20 41.90
8 GOLDLOOK Miss Katie Bleloch 2 0 34.1 0 0 0.00 9.20 43.30
9 DON MEECO Ms Katie Barber 2 0 34.6 0 0 0.00 15.20 49.80
10 NEWMARKET GLIDER Miss Izzy Taylor 0 0 32.5 8 0 0.00 10.40 50.90
11 REHY ROYAL DIAMOND Miss Rosalind Canter 0 0 34.6 4 0 0.00 13.60 52.20
12 THE RUTMAN Mr Simon Grieve 2 0 33.4 0 0 0.00 18.80 52.20
13 FOREVER RED Miss Jeanette Brakewell 2 0 30.7 0 0 0.00 22.00 52.70
14 PRIORSPARK OPPOSITION FREE Mr Oliver Townend 0 0 27.5 4 0 0.00 23.20 54.70
15 DOCTORS ORDERS Miss Flora Young 0 0 36.1 4 0 0.00 16.40 56.50
16 DOLLARNEY Mrs Katie Magee 0 0 37.1 4 0 0.00 15.60 56.70
17 RUSSAL Z Miss Heidi Coy 2 0 32.3 0 0 0.00 24.80 57.10
18 BUCKLE END BERTIE Miss Yasmin Ingham 0 0 33.4 4 1 0.00 24.40 62.80
19 THE LION Mr Matthew Heath 0 0 33.2 8 0 0.00 28.40 69.60
20 COOL INVESTMENT Miss Alice Dunsdon 0 0 34.6 8 1 0.00 26.40 70.00
21 CALMARO Miss Laura Collett 0 0 31.1 8 0 0.00 32.00 71.10
22 RENEGADE MARMALADE Miss Annabel Carthy 0 0 32.1 12 1 0.00 30.80 75.90
23 WIL JACK B KING Miss Charlotte Parry-Ashcroft 0 0 35 20 0 0.00 26.00 81.00
24 ONE NIGHT LOVE Miss Vittoria Panizzon 0 0 32.5 4 0 20.00 38.80 95.30
W VASSILY DE LASSOS Mr Andrew Hoy 0 0 W
W CREEVAGH COOLEY Mr Andrew Hoy 0 0 W
W CULT REWIND Miss Juulia Savonlahti 0 0 W
W AKD COOLEY LOCKDOWN Mr Wills Oakden 0 0 32.1 W 0 W
W RAMILO Mr Harry Mutch 0 0 W
W VISCERA Miss Therese Viklund 0 0 31.8 W 0 W
W DENVER VIII Miss Alex Postolowsky 0 0 34.3 W 0 W
W QUITE SOMETHING Miss Isabel White 0 0 31.8 W 0 W
W HUNTER VALLEY II Mrs Sammi Birch 0 0 30.5 W 0 W
Optimum XC Time - 5.34
OI - Section Q
Pos Horse Rider Pts FP D DEM DEC SJ SJT XCJ XCT Total
1 BROOKFIELD INOCENT Mrs. Piggy March 12 0 21.6 0 0 0.00 3.60 25.20
2 PSH LAVA FLOW Miss Izzy Taylor 10 0 21.4 0 0 0.00 5.20 26.60
3 NEWMARKET CARO Mr Oliver Townend 8 0 23.6 8 0 0.00 1.20 32.80
4 LORDSHIPS GRAFFALO Miss Rosalind Canter 6 0 25.9 0 1 0.00 6.40 33.30
5 MAKING WAVES Mr Ben Hobday 4 0 27.7 0 0 0.00 6.40 34.10
6 DIACHELLO Mr Jesse Campbell 2 0 23.2 0 0 0.00 12.00 35.20
7 ZENSHERA Miss Rosalind Canter 2 0 21.8 4 0 0.00 12.00 37.80
8 UP UP AND AWAY Mrs Caroline Powell 0 0 26.1 0 1 0.00 13.20 40.30
9 COOLEY RAMIRO Mr Wills Oakden 2 0 23.9 0 0 0.00 18.00 41.90
10 RINGWOOD LB Miss Susie Berry 0 0 32.7 4 0 0.00 7.60 44.30
11 HALENZA Miss Heidi Coy 2 0 27.7 0 0 0.00 17.60 45.30
12 WOODLANDS PERSUASION Miss Ailsa Wates 2 0 26.4 0 0 0.00 23.20 49.60
13 DRUMBILLA METRO Mr Simon Grieve 2 0 31.4 0 0 0.00 19.20 50.60
14 LONDON 52 Miss Laura Collett 2 0 23.2 0 0 0.00 30.80 54.00
15 DHI LUPISON Miss Holly Woodhead 0 0 24.8 4 0 0.00 25.60 54.40
16 HD BRONZE Mr Harry Mutch 0 0 34.8 4 2 0.00 17.20 58.00
17 ASKARI Mr Matthew Heath 0 0 23.9 4 0 0.00 31.60 59.50
18 VANIR KAMIRA Mrs. Piggy March 2 0 26.4 0 0 0.00 34.40 60.80
19 MHS KING JOULES Mr Oliver Townend 0 0 24.6 4 0 0.00 32.40 61.00
20 HIGHLY DELIGHTED Miss Emily Parker 0 0 30.7 4 0 0.00 28.00 62.70
21 MR SNEEZY Mr James Avery 0 0 28.4 8 0 0.00 30.00 66.40
22 CRAIC IN TIME Miss Joanne Earle 0 0 31.6 4 0 0.00 33.60 69.20
W MERMUS R DIAMONDS Mr Richard Coney 0 0 33.9 0 0 W
W CRUISINGS SLAINTE MHATH Miss Alexandra Farrar-fry 0 0 20.9 16 19 W
W JUST WILLIAM XX Miss Jeanette Brakewell 0 0 33.4 8 0 W
W LUCKY CONTENDER Mr Austin O'connor 0 0 W
W SUPER CILLIOUS Miss Vittoria Panizzon 0 0 28.2 4 0 W
W ARCO BB Mr Sam Ecroyd 0 0 27.3 4 0 W
W SAMBO III Miss Alice Dunsdon 0 0 26.4 W 0 W
W SIR PERIROSE Mrs Kate Walls 0 0 27.1 4 0 W
W BASMATI Mr Andrew Hoy 0 0 W
W CALL ME MAGGIE MAY Miss Izzy Taylor 0 0 25.5 4 0 W
Optimum XC Time - 5.34
OI - Section T
Pos Horse Rider Pts FP D DEM DEC SJ SJT XCJ XCT Total
1 ALFIES CLOVER Mr Richard P Jones 12 0 34.6 0 0 0.00 4.40 39.00
2 SIMPLY SIMON II Mrs Etti Dale 10 0 33.6 0 0 0.00 12.00 45.60
3 HARTACKER Miss Izzy Taylor 8 0 29.1 8 0 0.00 8.80 45.90
4 CLEVELAND Mr Jesse Campbell 6 0 35.2 0 0 0.00 10.80 46.00
5 CAVALIER MICKY FINN Miss Katie Bleloch 4 0 38.6 0 0 0.00 9.20 47.80
6 MOANGARRIFF DUKE Miss Jess Corser 2 0 35.2 4 0 0.00 8.80 48.00
7 CRISTAL FONTAINE Mrs Kitty King 2 0 30.9 4 0 0.00 14.80 49.70
8 SPRINGPOWER Mrs Sarah Cohen 2 0 30.7 0 0 0.00 19.20 49.90
9 CARRIGSEAN TIGERSEYE Miss Heidi Coy 0 0 34.8 4 0 0.00 11.60 50.40
10 HARELAW WIZARD Mr Ben Hobday 0 0 38.4 8 0 0.00 7.60 54.00
11 DREAMLINER Mr Oliver Townend 0 0 30.9 8 0 0.00 15.20 54.10
12 CMS GOOGLE Miss Kristina Hall-Jackson 2 0 34.1 0 0 0.00 20.00 54.10
13 DACAPO Miss Laura Collett 0 0 33.2 4 0 0.00 21.60 58.80
14 JOHN THE BULL Miss Susie Berry 0 0 34.3 4 0 0.00 24.00 62.30
15 TIM DE LA LANDE Mr Umberto Riva 0 0 39.8 4 0 0.00 19.20 63.00
16 SPORTSFIELD ADVENTURE Miss Jessica Watts 0 0 40.2 8 0 0.00 15.20 63.40
17 CALLING CARD Mrs. Piggy March 0 0 33.2 4 0 0.00 26.80 64.00
18 CAESAR II Miss Sophie Platt 0 0 36.1 16 0 0.00 12.00 64.10
19 COOLEY TIMEPIECE Mrs Katherine Hague 0 0 35.5 4 2 0.00 23.20 64.70
21 YOUVE GOT THE LUX Mr Hayden Hankey 0 0 35.9 12 0 0.00 19.20 67.10
22 CRYPTONITE Miss Emily Parker 0 0 35.7 12 0 0.00 26.40 74.10
23 SCOOP DE FERBET Miss Philippa Cross 0 0 33.6 12 0 0.00 31.60 77.20
24 MR FAHRENHEIT III Mr Simon Grieve 0 0 35.9 16 0 0.00 30.00 81.90
25 ONE OF A KIND II Mr James Avery 2 0 37.1 0 0 0.00 46.00 83.10
W KANANASKIS Mr Richard Coney 0 0 29.3 0 0 W
W BILLY MCFEE Miss Leilia Paske 0 0 34.1 W 0 W
W DIABOLIQUE Miss Therese Viklund 0 0 32.3 W 0 W
W CUPIDO IV Mr James Adams 0 0 W
W OVER THE MOON VI Mr Scott Wallace 0 0 W
W BLOOM DES HAUTS CRETS Mr Andrew Hoy 0 0 W
W NIGHT TIDE II Mrs Clea Phillipps 0 0 W
W WANSKJAERS CARLSSON Mr Niall Fergusson 0 0 W
W CALL ME COOLEY Miss Molly Faulkner 0 0 W
W COOLEY ENNO Mr Ben Way 0 0 34.1 W 0 W
W PAGANINI Mr Chris J Hall 0 0 W
Optimum XC Time - 5.05
ON - Section J
Pos Horse Rider Pts FP D DEM DEC SJ SJT XCJ XCT Total
1 EASTERN GOLD II Miss Alex Postolowsky 6 0 28 0 0 0.00 0.00 28.00
2 INNISLUSKY PADDY Mr Oliver Townend 5 0 26.3 0 0 0.00 2.80 29.10
3 GRAFICS Mr Richard P Jones 4 0 30.3 0 0 0.00 0.00 30.30
4 SPRING AMBITION Miss Rosalind Canter 3 0 32 0 0 0.00 0.00 32.00
5 BALLYMOON DIAMOND Mrs Carolyne Ryan-Bell 2 0 32.5 0 0 0.00 0.00 32.50
6 ENERGIEK N Miss Louise Cupitt 1 0 33.5 0 0 0.00 0.80 34.30
7 FERNHILL SMART CHOICE Miss Susie Berry 0 0 30.5 4 0 0.00 0.00 34.50
8 HORACE SLUGHORN Miss Nici Wilson 1 0 32.5 0 0 0.00 4.00 36.50
9 COOLEY CRAWFORD Mr Wills Oakden 1 0 32.3 0 0 0.00 5.60 37.90
10 CUFFLINK Miss Eliza Stoddart 0 0 30 8 0 0.00 2.00 40.00
11 RICKY ROLLER Mrs Lesley Barwise-munro 1 0 38.5 0 0 0.00 2.40 40.90
12 SHANNONDALE NADIA Miss Rosalind Canter 0 0 30.8 4 0 0.00 6.80 41.60
13 CAFRE FIRST MELODY Miss Serena Kullich 1 0 36.8 0 0 0.00 5.20 42.00
14 LINTON II Miss Jodie Cantrill 1 0 34.5 0 0 0.00 7.60 42.10
15 BULANO Miss Katie Bleloch 1 0 32.8 0 0 0.00 11.20 44.00
16 SHADOW LAD Mr Douglas Crawford 0 0 34.8 4 0 0.00 7.60 46.40
17 COVER GIRL COOLEY Miss Emily Parker 1 0 32.5 0 0 0.00 17.20 49.70
18 WAINTHROPP Mr Shaun Murray 0 0 32.8 0 0 20.00 12.80 65.60
W RIVER LAW Mr Richard P Jones 0 0 W
W CALL ME DASSETT Mrs Kate Rocher-Smith 0 0 W
W STONEDGE Miss Natalie Biggin 0 0 35.5 8 0 W
W A SUNNY BAY Miss Elicia Miller 0 0 30.5 4 0 W
E COMARCOS PRIMERO NACIADO Miss Sophie Richards 0 0 37.5 E 0 E
W SHADOW GARCIA Mr Johnny Hornby 0 0 W
W HYACINT DHI Miss Alice Haynes 0 0 W
Optimum XC Time - 5.05
ON - Section K
Pos Horse Rider Pts FP D DEM DEC SJ SJT XCJ XCT Total
1 IZILOT DHI Miss Rosalind Canter 6 0 25.5 0 0 0.00 0.00 25.50
2 PAINTED MOON II Miss India Jane Nichols 5 0 28.5 0 0 0.00 0.00 28.50
3 IN THE DARCO Miss Serena Kullich 4 0 30 0 0 0.00 1.60 31.60
4 VINEGAR HILL Mrs Carolyne Ryan-Bell 3 0 31 0 0 0.00 2.40 33.40
5 OLYMPIC COOL Ms Tara Clements 2 0 32.8 0 0 0.00 0.80 33.60
6 TALE OF TWO SHIVERS Miss Olivia Graham 1 0 34.3 0 0 0.00 0.00 34.30
7 COMMANCHERO Miss Daisy Cross 1 0 33.8 0 0 0.00 0.80 34.60
8 GRANTSTOWN HARRY Miss Olivia Morison 1 0 35.3 0 0 0.00 0.00 35.30
9 BROWNSTOWN REMI Miss Stephanie Stammschroer 0 0 33.3 4 0 0.00 1.20 38.50
10 DASSETT ZOOLANDER Mr Freddie Fawcett 0 0 35.3 4 0 0.00 0.00 39.30
11 STILO SPRINGTIME Miss Rebecca Vale-Cook 1 0 36.8 0 0 0.00 4.40 41.20
12 COCK A DOODLE DOO Miss Willa Newton 0 0 30 8 0 0.00 3.60 41.60
13 FERNHILL PLAYBOY Miss Ella Woodhead 0 0 34.3 4 0 0.00 4.80 43.10
14 SHES A LADY Miss Emily Wheelhouse 1 0 36 0 0 0.00 8.40 44.40
15 TREMLETT Miss Kate Poole 0 0 34.5 4 0 0.00 6.40 44.90
16 COOLEY CARNEYHAUGH Miss Emily Parker 0 0 31.5 8 0 0.00 16.00 55.50
17 DOVEVALE LAWMAN Mr Matthew Heath 0 0 31.8 12 0 0.00 14.00 57.80
18 GEORGIO D OVER Z Miss Josie Smailes 0 0 34.8 12 0 0.00 17.60 64.40
19 ALL OR NOTHING II Mr Yu Xuan Su 0 0 30.8 8 0 20.00 26.00 84.80
20 SLANEY CRUISE Miss Kristina Hall-Jackson 0 0 31 0 0 40.00 26.40 97.40
21 JACOMAR BOY Mrs Sophie Hearle 0 0 33 0 0 60.00 22.00 115.00
W RODNIKOVA DREAM Mr Richard P Jones 0 0 W
W MONBEG MAXIMUS Miss Alice Haynes 0 0 W
E CG MASTER LUX Miss Camilla Smith 0 0 36.8 0 0 E
W KONAN VAN DE VOSSENDRIES Mr Gavin Makinson 0 0 W
Optimum XC Time - 5.05
ONu18 - Section I
Pos Horse Rider Pts FP D DEM DEC SJ SJT XCJ XCT Total
1 PENNINEVIEW SILVER CONCORDE Miss Issie Thompson 6 0 31.8 0 0 0.00 0.00 31.80
2 MASTER PING Mr Archie Smith-maxwell 5 0 28 0 0 0.00 5.60 33.60
3 KILIMAZING TOPAZ Miss Jemima Fawcett 4 0 34.3 0 0 0.00 0.00 34.30
4 COTTERSTOWN MAGIC Miss Jemima Snipe 3 0 29 0 0 0.00 6.00 35.00
5 RINCOOLA ROLO Miss Tara Murphy 2 0 30.8 4 0 0.00 2.00 36.80
7 MISS MAYBELL Miss Alanis Milner-Moore 1 0 32 0 0 0.00 7.20 39.20
8 HAKUNA MATATA VDZ Miss Florence White 0 0 25.3 4 0 0.00 10.00 39.30
9 GUIDARO Miss Stephanie Sacks 0 0 31.5 4 0 0.00 4.00 39.50
11 CDS ROCK AWAY BEACH Miss Xanthe De Wesselow 1 0 33 0 0 0.00 7.60 40.60
12 WICKLOW INTO ORBIT Miss Lucy Richards 1 0 34.3 0 0 0.00 6.80 41.10
13 DERRYS LADY LOU Miss Lily Mawby 0 0 37.3 4 0 0.00 0.00 41.30
14 CIANS BOY Miss Amy Ross 0 0 37.3 4 0 0.00 0.00 41.30
17 COOLEY BLACK MAGIC Miss Alice Freeman 0 0 36.3 4 0 0.00 4.00 44.30
18 SCEILIG CONCORDIO Mr Rowan Laird 0 0 35.5 4 0 0.00 6.00 45.50
19 WESTON ONE VISION Miss Gracie Lovett Brunt 0 0 37.5 8 0 0.00 2.40 47.90
23 CHACOA ROULETTE Miss Eleanor Binns 0 0 32.5 8 0 0.00 14.80 55.30
24 BRACKENSPA BRAMBLE Miss Imogen Sutcliffe 0 0 34.5 16 0 0.00 5.60 56.10
25 ANTRIM OCTOBER Miss Rachel Williamson 0 0 41.5 12 0 0.00 3.60 57.10
W MORELANDS CASANOVA Miss Emily Finston 0 0 W
W GRAFELLES Miss Emily Finston 0 0 W
W APOLLOS COPYWRIGHT Miss Ella Hammond 0 0 W
Optimum XC Time - 5.05
PT - Section L
Pos Horse Rider Pts FP D DEM DEC SJ SJT XCJ XCT Total
1 INDEPENDENT JOHNNY Miss Jaymee Savill 6 0 27.5 0 0 0.00 0.00 27.50
2 KNOCKMULLEN FLYER Miss Jaymee Savill 5 0 29.5 0 0 0.00 0.00 29.50
3 MIDNIGHT DANCER II Mr Finn Healy 4 0 32 0 0 0.00 2.80 34.80
4 DUNLUCE ROLLING THUNDER Mr Freddie Cooper 3 0 28.5 8 0 0.00 0.40 36.90
5 DAYDREAM FOURTEEN Miss Grace Donnor 2 0 32 0 0 0.00 5.20 37.20
6 TOP THE CLASS Miss Anna Price 1 0 32.8 0 0 0.00 5.20 38.00
7 KINGSTON DAVID Miss Olive Nicholls 1 0 33.3 0 0 0.00 4.80 38.10
8 MOHILL GYPSY Mr Archie Tulloch 1 0 30.3 0 0 0.00 10.80 41.10
9 DUN ARD GOLDILOCKS Miss Willow Hayes 0 0 32.5 4 0 0.00 6.80 43.30
10 NIGHT FURY Miss Erin Jennings 1 0 32.5 0 0 0.00 10.80 43.30
11 GO H ALAINN Miss Sarah Farnsworth 0 0 35.8 4 0 0.00 4.80 44.60
12 THE TEXAS RANGER Miss Beatrice Montgomerie 1 0 36.3 0 0 0.00 9.20 45.50
13 COOLE LADY Ms Isla Gordon 0 0 31.5 4 0 0.00 10.00 45.50
14 TYNAN MIST Miss Amelia Ludiman 0 0 30.5 8 0 0.00 7.20 45.70
15 LARA V Miss Tara Kay 1 0 38.5 0 0 0.00 8.80 47.30
16 EASTER VII Miss Freya Kendrew 0 0 37.3 4 0 0.00 8.00 49.30
17 DUNNY ONE Miss Ottilie Salwey 0 0 32.8 8 0 0.00 9.60 50.40
18 MONROE LAD Miss Lily Beckley 1 0 42.5 0 0 0.00 8.00 50.50
19 DARWIN IV Miss Lucy Baguley 0 0 37.8 4 0 0.00 10.80 52.60
20 LEAGAUN WILD BOY Miss Grace Donnor 1 0 34.3 0 0 0.00 18.80 53.10
21 FALMORE ROCKY Miss Alice Robinson 0 0 45 4 0 0.00 6.40 55.40
22 UPTONS DELI CAROUSEL Miss Ottilie Salwey 0 0 38 4 0 0.00 20.40 62.40
23 NOBLE SUPERMAN Miss Elizabeth Barratt 0 0 34.5 16 0 0.00 18.80 69.30
24 TULLIBARDS SIXTH SENSE AC Miss Leila Ruane 1 0 34.5 0 0 0.00 39.20 73.70
25 CORBALLY BEAUTY Miss Sarah Farnsworth 0 0 37.3 0 0 20.00 20.80 78.10
26 LISLAIRD BARNEY Miss Emilia Andrade-brown 0 0 32.5 16 0 40.00 26.40 114.90
W CARRAROE GREY ROAD Miss Hannah Bird 0 0 28.8 8 0 W
E BURESIDE SUNRISE Miss Lily Spruce 0 0 33.5 4 0 E E E
W SHADOW BUMBLEBEE Miss Zoe Allen 0 0 W
W RED DANDY Miss Holly Clarke 0 0 W
E BROCKINGTON JESSIE HALL Miss Hannah Bird 0 0 36.5 4 0 E E E
R BLACK JACKO Miss Anna Price 0 0 29.5 4 0 R R R
W RENKUM BOMBADIER Miss Gemma Watts 0 0 W
- Section
Pos Horse Rider Pts FP D DEM DEC SJ SJT XCJ XCT Total
1 MAKIN A STORM Miss Rosalind Canter 0 16 28.8 0 0 0.00 0.40 29.20
1 MAX E MILLION Miss Georgie Frow 6 0 31.3 0 0 0.00 0.00 31.30
2 LIONHEART Miss Amy i Roberts 0 0 26 0 0 0.00 2.00 28.00
2 AKOLIEN Mr Archie Smith-maxwell 0 0 22.8 0 0 0.00 0.40 23.20
2 CETRICK Miss Caroline Basnett 0 14 28.5 0 0 0.00 0.00 28.50
2 GUN LAW Mr Ben Way 0 14 30.3 0 0 0.00 0.00 30.30
3 QUBA Miss Sarah Emily Howlett 0 12 28 4 0 0.00 0.00 32.00
3 MDSANDYHILL ZORRO Miss Imogen Murray 4 0 28.5 0 0 0.00 4.00 32.50
4 CODEBREAKER Miss Eliza Stoddart 3 0 26.3 4 0 0.00 1.20 31.50
4 WIZARDS SPIRIT Mr Matthew Heath 3 0 31.8 0 0 0.00 0.00 31.80
4 GLOBAL AMARETTO Miss Charlotte Agnew 0 10 28.3 4 0 0.00 0.00 32.30
4 RNH VINCENT JUNIOR Miss Jessica Baugh 0 0 31.8 0 0 0.00 1.60 33.40
4 AL PACINO Q Miss Cathrine Taylor 0 10 30 0 0 0.00 0.00 30.00
4 TRENT RED MEXICO Miss Kate Broatch 0 10 30.8 0 0 0.00 0.00 30.80
5 ANNSFORT QUALITY Mr Joe Wise 0 0 30.3 0 0 0.00 2.00 32.30
5 PENPONT SHOWGIRL Miss Sophie Platt 0 8 33 0 0 0.00 0.00 33.00
5 SWISS MAID Miss Sara Chittleburgh 2 0 24.8 8 0 0.00 0.00 32.80
6 RIVER VIEW CALVIN CANDY Mrs Katie Magee 0 6 31.3 0 0 0.00 0.00 31.30
6 SAVANNAH XIV Miss Ella Carr - Smith 1 0 33.5 4 0 0.00 0.00 37.50
6 CHARLIE CHARMER Miss Orla Mcevoy 1 0 34.3 0 0 0.00 0.40 34.70
7 FINANCIAL EXPRESS Mr Richard P Jones 0 4 27.3 4 0 0.00 0.40 31.70
7 SIR LEHMANN 2 Miss Isabel White 0 4 29 4 0 0.00 0.00 33.00
7 GLAMOUR GIRL Mr Oliver Townend 0 0 30.5 4 0 0.00 0.00 34.50
8 DHERMES DU NIRO Miss Emily Prangnell 0 0 30.8 0 0 0.00 1.60 32.40
8 WALTER TATE Miss Amy Osborne 0 4 33 4 0 0.00 0.00 37.00
8 KILCANDRA CAPITOL Miss Susie Berry 0 0 30.3 4 0 0.00 0.40 34.70
9 FERNHILL MR BRIGHTSIDE Mr Johnny Hornby 1 0 36.3 0 0 0.00 0.00 36.30
9 DIGGER JONES Mr Alexander Tordoff 0 0 25.8 8 0 0.00 4.80 38.60
9 BILLY BUCK Miss Izzy Taylor 0 0 28.8 4 0 0.00 2.00 34.80
9 POPPYFIELDS PEBBLES Miss Chloe Astill 1 0 33 0 0 0.00 10.80 43.80
9 SI SENORA Miss Laura Hayden 0 4 29.5 4 0 0.00 0.00 33.50
10 HAWK EYE Mrs Nicola Wilson 0 0 31.3 4 0 0.00 0.00 35.30
10 QUIDAM SALIET Miss Louise Arnold 0 0 36 8 0 0.00 0.00 44.00
10 ZIPPED UP Mr Thomas Tulloch 0 0 31 4 0 0.00 2.40 37.40
10 POETRY IN MOTION II Miss Florence White 0 0 30.8 8 0 0.00 1.60 40.40
11 UNSHINE Mr James Cuthbert 0 2 32.8 0 0 0.00 9.20 42.00
11 DHI BY DESIGN Miss Daisy Cross 0 2 33.8 0 0 0.00 0.40 34.20
11 PSH OASIS Miss Aimee Penny 0 0 35 8 0 0.00 6.00 49.00
11 CARSONSTOWN ATHENA Miss Daisy Proctor 0 0 32.7 8 0 0.00 2.80 43.50
11 CROSSTOWN SIR LANCELOT Mr Will Murray 0 0 36.4 4 0 20.00 22.40 82.80
11 EXPERT Miss Samantha Jimmison 1 0 31.8 0 0 0.00 7.60 39.40
11 A SPARKLING BELLINI Miss Kirsty Buchanan 0 0 28.8 4 0 0.00 3.20 36.00
12 EV PURE GOLD Mrs Julie Lawson 0 2 34.3 0 0 0.00 4.00 38.30
12 SPOT ON HARRISON Miss Jessica Sutton 0 0 31.3 4 0 0.00 0.00 35.30
12 AMBASSADORS CHOICE Miss Izzy Taylor 0 0 26.5 8 0 0.00 2.00 36.50
12 HAMIRO Miss Charlotte Agnew 1 0 31.5 0 0 0.00 11.20 42.70
12 PEMBROKE MAYFLOWER Miss Rebecca Crosbie-starling 0 0 35.3 4 0 0.00 2.80 42.10
12 KOKO VD ZOUTE STABLES Ms Katy Williams 0 0 31 4 0 0.00 0.00 35.00
13 STANHOPES TRAVELLING MAN Miss Ellie Clarke 0 0 27.5 12 0 0.00 0.00 39.50
13 ENDORSEMENT Miss Daisy Liddle 0 0 35 4 0 0.00 13.20 52.20
13 TROUBLE AND STRIFE Mrs Susanna Morris 0 0 31.3 4 0 0.00 3.20 38.50
13 CONCLUSIVE Miss Katy Mousdale 0 0 28.5 4 0 0.00 2.80 35.30
13 ELITE RIVIES CHEAT Miss Jodie Seddon 1 0 35 0 0 0.00 7.60 42.60
14 JACK DANIELS L Z Mrs Nicola Wilson 0 0 28.8 8 0 0.00 0.00 36.80
14 ANNSFORT SIMBA Mr Ben Way 0 0 30.8 4 0 0.00 1.20 36.00
14 MX CALAMITY Mr Niall Fergusson 0 0 40.2 4 1 0.00 21.60 66.80
14 MASHOOR Mr Alfie Haynes 0 0 37 8 0 0.00 0.00 45.00
14 DUNBOG INTUITION Mr James Oakden 0 2 32 0 0 0.00 34.80 66.80
15 GEORGIE GIRL Miss Rio Hall 0 2 36.5 0 0 0.00 0.00 36.50
15 GLOSTER BOY Miss Jade England 0 0 29 4 0 0.00 10.40 43.40
15 MERMUS R ROYAL TOUCH Miss Kelsey Love 1 0 32 0 0 0.00 16.00 48.00
15 LORDSHIPS PARC ROYALE Miss Rosalind Canter 0 0 34 8 0 0.00 3.20 45.20
15 PIPPA DU PERRON Miss Ruth Farnsworth 0 0 34.3 4 0 0.00 0.40 38.70
15 MISS ISSYMUS Ms Jane Storey 0 0 32.8 8 0 0.00 17.20 58.00
16 LARKINS JAZZ Mr Harry Finch 0 0 32.3 12 0 0.00 0.00 44.30
16 COGNAC DES IRIS Miss Serena Kullich 0 0 35.5 8 0 0.00 15.60 59.10
17 SHADOW SHANNONDALE Mrs Emma Hobday 0 0 32.5 8 0 0.00 1.20 41.70
17 IRCO Mr James Adams 0 0 35 4 0 0.00 0.00 39.00
17 IN LIKE FLYNN Mr Andrew James 0 0 29.5 4 0 0.00 8.80 42.30
17 TIMELESS CRUSADER Mrs. Kirsty Hetherington 0 2 37.5 0 0 0.00 0.00 37.50
18 GRAF CRUSOE Mr Peter Laidlaw 0 0 34.3 4 2 0.00 3.60 43.90
18 DYSART DUNN Miss Jasmine Watson 0 0 32.5 8 0 0.00 0.40 40.90
19 TINKAS DE NIRO Mr Steven Smith 0 0 31.5 12 1 0.00 17.60 62.10
19 P G WITHERNAY Mr Christopher Whittle 0 0 32.5 4 0 0.00 12.00 48.50
19 COOLOCK EMPEROR Mr Matthew Heath 0 0 30.8 4 0 0.00 6.40 41.20
19 IRISH FAERIE MYTH Mr Steven Smith 0 0 31.3 12 0 0.00 0.80 44.10
19 STARHOLME LIMITED EDITION VII Miss Harriette Howard 0 0 30.3 12 0 0.00 1.20 43.50
20 TEMPLEBROOK BOY Mrs Brook Howells 0 0 29.3 12 0 20.00 18.00 79.30
20 DUNLECKNEY LARK Mrs Claire Phillips 0 0 33.3 8 12 0.00 14.40 67.70
20 CLADDAGH BLUE Miss Lily Mawby 0 0 29.5 4 0 0.00 14.40 47.90
20 INDICTABLE ONLY Mr Oliver Townend 0 0 32 12 0 0.00 9.60 53.60
20 CHEQUIDAM Z Miss Louise Webb 0 2 34.8 0 0 0.00 12.80 47.60
21 ANASTASIA II Miss Jess Corser 0 0 36.5 8 0 0.00 14.40 58.90
21 MASTER WICKHAM Miss Claire Lewis 0 0 36.3 12 0 0.00 1.60 49.90
21 DUNAVERTY BAY Miss Sarah Yeaman 0 0 35.5 12 0 0.00 2.00 49.50
21 TWILIGHT A Z Mr Douglas Crawford 0 0 30.3 16 0 0.00 6.00 52.30
21 LAKESHORE Miss Lottie Walsh 0 0 31.8 12 0 0.00 5.60 49.40
22 ARCTIC SNOWCAT Miss Sophie Barlow 0 0 33.8 8 0 0.00 0.00 41.80
22 BALLINAMURRA DE VALERA Mr. Philip Adkins 0 2 35.3 0 0 0.00 6.00 41.30
22 WISEGUY Miss Eleanor Binns 0 0 29 8 0 0.00 14.40 51.40
22 GASSELTERS MADS Miss Selina Bird 0 0 41.5 8 9 0.00 4.80 63.30
22 BALLY FLAPJACK Mr Thomas Tulloch 0 0 32.3 12 0 0.00 8.00 52.30
23 SHADOW MINNIE MOON Mrs Emma Hobday 0 0 36 4 1 0.00 0.80 41.80
23 NELSON DE LA POMME Mrs Katie Magee 0 2 32.5 0 0 0.00 8.80 41.30
24 COMPO II Mr Edward Bradley 0 0 33.5 24 13 0.00 0.80 71.30
24 CASSINO VALEROYALE Miss Kitty Marlow 0 0 31.8 12 0 0.00 0.00 43.80
24 ACUTE ANGLE Mr Robin Fortune 0 0 43 12 0 0.00 0.00 55.00
24 BALLINGOWAN CLOUD NINE Miss Lucy Steel 0 0 34.3 20 0 0.00 6.00 60.30
24 DONATO II Mr Morgan Wyatt 0 0 43.3 12 0 0.00 25.20 80.50
24 GAMBLER IV Mr Andrew James 0 0 39.5 0 0 20.00 22.80 82.30
25 KILLAHURLER CONNECT Miss Imogen Sutcliffe 0 0 35 8 0 0.00 0.00 43.00
26 CORDERRY CRACKLE Miss Amelia Tarling 0 0 36.8 0 0 20.00 1.60 58.40
26 LUDORETTES BULLION Mr Sam Bray 0 0 28.5 0 0 20.00 25.60 74.10
27 LINCOURT PROMISE Miss Megan Anderson 0 0 40 8 0 0.00 0.00 48.00
27 SBH BIG WALL Miss Izzy Taylor 0 0 27.5 4 0 20.00 10.40 61.90
27 DIAMOND ROLLAR Miss Rosie Marsh 0 0 41.8 0 0 20.00 0.00 61.80
28 BALLYBREAGH QUARTZ Miss Niki De Macedo 0 0 34.8 8 0 0.00 5.60 48.40
28 AVALON SUNSET B Mr Simon Grieve 0 0 31 4 0 20.00 9.20 64.20
29 PSH JAKE Mr Sebastian Roldan Olivera 0 2 40 0 0 0.00 9.20 49.20
30 CAPITAL INVESTMENT Mrs Lucinda Atkinson 0 0 29 8 0 20.00 22.80 79.80
30 PSH DREAMTIME Mr Sebastian Roldan Olivera 0 0 37.5 16 0 20.00 22.80 96.30
31 ARDFIELD LORD Miss Orla Stott 0 0 36.3 4 0 20.00 24.00 84.30
32 MISS BRODIE Miss Kelly Brown 0 0 44.8 4 0 0.00 6.00 54.80
32 BRITANNIA’S STAR Miss Pippa Dixon 0 0 33.8 4 0 40.00 22.40 100.20
34 ON POINT Mrs Claire Phillips 0 0 32.5 12 0 0.00 24.00 68.50
35 IRISH SYNERGY HERO Miss Charlotte Agnew 0 0 34.3 4 0 20.00 13.20 71.50
36 RYEHILL PRINCESS Mrs Sarah Turner 0 0 28.5 8 0 20.00 20.00 76.50
HC CARLINGFORD BALLYBAY Mr Ben Spraggon 0 0 38.3 8 0 0 0 46.30
HC GEORGIA RAIN Miss Fleur Lemke 0 0 32.3 4 0 0 0 36.30
HC CHASMARELLA Miss Lucinda Crawford 0 0 W
HC SINTERKLAAS Z Miss Charlotte East 0 0 29.5 0 0 0 0 43.90
HC DONJA Miss Kara Kimber 0 0 37.5 8 0 0 0 59.90
HC MARCHWOOD Mrs. Piggy March 0 0 25.8 0 0 0 0 39.80
HC HINDOCTRO Miss Charlotte East 0 0 29.3 0 0 0 0 29.70
HC GREDINGTON MAILTHYME Mr Arthur Duffort 0 0 34.8 0 0 0 0 50.40
HC BEJEWEL Miss Molly Oman 0 0 38.5 0 0 0 0 41.70
HC HOMME D'HOTOT M Mrs Aoife Clark 0 0 29.8 0 0 0 0 33.40
HC MULLANACROSS RUA Mr Ben Spraggon 0 0 35.3 4 0 20 20 69.70
W COOLEY POT OF GOLD Mr Wills Oakden 0 0 33.5 W 0 W
W DREAM LEGENDE Miss Juulia Savonlahti 0 0 W
W HHS DASSETT CLASS Mrs Kate Rocher-Smith 0 0 W
W DOCTOR OF DIPLOMACY Miss Harriette Howard 0 0 W
W CALLOWFEENISH JIMMY Miss Tara Kay 0 0 W
W MILNERS PREMIERE LADY Mr Adrian Buzzard 0 0 37 20 2 W
W JOZIKARA Miss Emily Cariad Nicol 0 0 W
W BRITANNIAS PRIDE Miss Emily Cariad Nicol 0 0 W
E DREWMAIN STAR ATTRACTION Miss Jessica Walton 0 0 30.8 0 0 E E E
E GO WITH THE FLO VII Ms Kerry Simson 0 0 33.5 12 0 E E E
W SHANNONDALE GOLD RUSH Miss Lucy Stimson 0 0 W
E RAINBOWS GOLD Miss Sarah Stork 0 0 38 E 0 E
R BRIAR ROSE Ms Marianne Stringfellow 0 0 40 0 0 R R R
W BLUEFORD ADVENTURE Miss Tiffany Eggleston 0 0 W
W WHEELAVIM Mrs Samantha Ward 0 0 36.3 W 0 W
W JOLIE LARK Miss Lucy Grindal 0 0 33.3 12 4 W
W IM THE REAL MCCOY Miss Kathryn Woolley 0 0 35.5 12 0 W
W NGONG VALLEY Miss Harriet Wright 0 0 W
W CAPUCHIN CASANOVA Miss Lucy Exley 0 0 W
W BLACK JACK V Ms Katie Brickman 0 0 W
W CLASS BOOZE CRUISE Miss Jess Corser 0 0 W
W GRC BILLY Miss Jess Corser 0 0 32.8 12 0 W
E ARD DASSETT SPECTRE Miss Gini Hope 0 0 34.8 8 0 E E E
W TOLANTYBE Z Miss Caroline Basnett 0 0 W
E EXPLOSION VMH Mrs Shelley Goodwin 0 0 31.5 4 0 E
W MANFRIDAY Mr Adam Morgan 0 0 W
W WINSTON CURTIS Miss Rachel Clark 0 0 37.3 16 14 W
E NOTNOWSAM Miss Stephanie Stammschroer 0 0 32.3 E 0 E
W DROMBANE DASSETT Mrs Kate Rocher-Smith 0 0 W
W CARNSDALE COSMOPOLITAN Miss Beatle Payne 0 0 W
W SANDLANDS BREWSTER ROOSTER Mrs Nicola Cornforth 0 0 34.3 W
W COMMANCHE CREST Mr Darrell Brook 0 0 W

Key

Column Headings

Pts
points
FP
foundation points
D
dressage penalties
DEM
dressage error marks
DEC
dressage errors of course
SJ
show jumping penalties
SJT
Show Jumping Time Penalties
XCJ
cross country jumping penalities
XCT
cross country time penalties

Completion Codes

Where the horse was not placed, a code is shown as follows…

HC
over-graded
NS
no-show
E
eliminated
W
withdrawn
D
disqualified
R
retired

For eliminations, this may be followed by an elimination code…

CR
compulsory retirement
F1
failed at first trot up
F2
failed at second trot up
UR
rider unseated
HF
horse fall
FF
horse fall that broke a frangible fence
TH
trapped horse
R3
three refusals in show jumping, or at same fence in cross-country
R4
four refusals overall in cross-country
AR
Accumulated Refusals

Downgraded horses

(DG)
After the horse name indicates horse has been downgraded