Results
Event name: POPLAR PARK (1) Date: Mar 9-10 2019 Location: Poplar Park Equestrian Centre, Woodbridge, Hollesley, Suffolk, United Kingdom
Optimum XC Time - 04.49
BE100 - Section H
Pos Horse Rider Pts FP D DEM DEC SJ SJT XCJ XCT Total
1 ELDYNO Mrs Caroline Bridge 0 16 19.3 0 0 0 0 0.00 3.20 22.50
2 BANSHA VENDI Mrs Biddy Brasted-watts 0 14 26.3 0 0 0 0 0.00 0.00 26.30
3 SKELIG MHOR AKA RUBY Mrs Caroline Day 0 12 29.8 0 0 0 0 0.00 0.80 30.60
4 MARTINS IRISH EDDIE Mr Ollie Martin 0 10 31.5 0 0 0 0 0.00 0.00 31.50
5 KILCANDRA RAMBO RAY Mrs Justine Fordham 0 8 32 0 0 0 0 0.00 0.00 32.00
6 VINTAGE GRAFFITI Miss Alice Hallows 0 0 28.3 0 0 4 0 0.00 0.00 32.30
7 SECOND VISION Mrs Claire Dodson 0 2 26.8 0 0 0 0 0.00 6.40 33.20
8 MISTER RAFFLES Miss Philippa Cross 0 0 27 0 0 4 0 0.00 2.40 33.40
9 INESTA Mr Barry Meningen 0 2 35 0 0 0 0 0.00 0.00 35.00
10 HARESTONE Miss Jasmine Wilks 0 2 35.3 0 0 0 0 0.00 0.00 35.30
11 STOCKADE Miss Claire Fielding 0 2 33 0 0 0 0 0.00 2.80 35.80
12 J16 MILLSTREET Miss Ivy Fisher 0 2 32.3 0 0 0 0 0.00 5.20 37.50
13 STONEHAVENS ORESTUS Mrs Laura Erith 0 0 34.5 0 0 4 0 0.00 0.00 38.50
14 GENERAL JOEY Mrs Janice Macleod 0 2 27.3 0 0 0 0 0.00 13.20 40.50
15 OBSIDIAN Mrs. Emma Louise Read 0 0 32 0 0 4 0 0.00 5.20 41.20
16 ARABIAN LEADER Mrs Aly Dower 0 0 33.8 0 0 8 0 0.00 1.20 43.00
17 PRINCESS OONZIGH Miss Maria Sheldrake 0 2 31.5 0 0 0 0 0.00 14.40 45.90
18 MGH ESKIMO JOE Miss Amelia August 0 0 37 0 0 12 0 0.00 3.20 52.20
19 SLIEVE RUSHEN FRANK Miss Alice Haynes 0 0 33 0 0 0 0 20.00 0.00 53.00
NS COOLEY DELTA Miss Sophie Hyde 0 0 NS 0 0 NS NS NS NS NS
HC OYSTER GLORY Mr Tom D Crisp 0 0 29 0 0 0 0 20 20 HC
HC TOP TOTTIE CE Mr Paddy Mountford 0 0 34.8 0 0 0 0 0 0 HC
HC DONNA HALCYON Mr Tom D Crisp 0 0 26 0 0 0 0 0 0 HC
Optimum XC Time - 04.49
BE100 - Section P
Pos Horse Rider Pts FP D DEM DEC SJ SJT XCJ XCT Total
1 CHURCHSIDE REFLECTION Mrs Joanne Watts 0 16 26.8 0 0 0 0 0.00 0.00 26.80
2 FENOMEEN L Mrs Caroline Day 0 14 25.3 0 0 0 0 0.00 2.00 27.30
3 FERDY III Miss Carrie Eve 0 12 28.5 0 0 0 0 0.00 0.00 28.50
4 WILLY BE DUN Mrs Sacha Hourigan 0 10 30 0 0 0 0 0.00 0.00 30.00
5 MAID OF HONOUR Miss Jo Chipperfield 0 2 30.5 0 0 0 0 0.00 0.00 30.50
6 SURPRISE SURPRISE Miss Eliza Tribe 0 2 32.8 0 0 0 0 0.00 0.00 32.80
7 BIDDESDEN POSEIDON Mrs Caroline Casburn 0 2 33.5 0 0 0 0 0.00 0.00 33.50
8 CLONBOO SUNNY Miss Annabel Doyle 0 0 29 0 0 4 0 0.00 0.80 33.80
9 COURT CONTESSA Miss Louise Clover 0 0 31 0 0 4 0 0.00 0.00 35.00
10 MOLLY COOL Mrs Grace Starling-Smith 0 2 36 0 0 0 0 0.00 6.80 42.80
11 CHARLIE SADLER Mr Simon Martin 0 0 38.5 0 0 4 0 0.00 1.60 44.10
12 GORTMORRIS DUN Miss Scarlett Ryder 0 0 33 0 0 16 0 0.00 0.00 49.00
13 MARNUMS ROUGH DIAMOND Mrs Karla Parsons 0 0 35 0 0 8 0 0.00 6.40 49.40
R MISS COUGAR K GIRL Mr Anthony Clark 0 0 32.8 0 0 0 0 R R R
R MR BING BONG Mr Anthony Clark 0 0 32.3 0 0 0 0 R R R
E BALIQUIN Miss Stacey L Shimmons 0 0 E 0 0 E E E E E
E AR BAD BOY D ALLEZ Mr Callum Banfield 0 0 46 0 0 4 0 E E E AR
W GINIO Mrs Amy Brownlee 0 0 W 0 0 W W W W W
W PEBBLY GRAND AFFAIR Mrs Alyson Parker 0 0 W 0 0 W W W W W
E AR AURORA III Mr George Hilton-jones 0 0 38 0 0 0 0 E E E AR
R FAIRWOOD MAX Miss Kelly Salisbury 0 0 28 0 0 4 0 R R R
W COOLEY PERFORMANCE Miss Piggy French 0 0 W 0 0 W W W W W
Optimum XC Time - 04.49
BE100 - Section Q
Pos Horse Rider Pts FP D DEM DEC SJ SJT XCJ XCT Total
1 WILLY LIMERICK Mr James Pratt 0 16 28.3 0 0 0 0 0.00 0.00 28.30
2 RAPID GLOBAL VB Mr George Hilton-jones 0 14 29.3 0 0 0 0 0.00 0.00 29.30
3 KINGSLEYPARK PEARL Miss Charlotte Cutler 0 12 30.3 0 0 0 0 0.00 0.00 30.30
4 BERTIE PARK Mrs Hannah Sutton 0 10 31.5 0 0 0 0 0.00 0.00 31.50
6 CLASSIC CASPER Mr Anthony Clark 0 2 34 0 0 0 0 0.00 0.00 34.00
7 WINDLE SWALLOW Miss Thea Hall 0 2 34.5 0 0 0 0 0.00 0.00 34.50
8 POTTERS GRENADIER Mrs Sophie Heatley 0 0 31.5 0 0 4 0 0.00 0.00 35.50
9 GOLDENHEART FINLAY Mrs Sacha Hourigan 0 0 32 0 0 4 0 0.00 0.00 36.00
10 OBAMA JD Miss Georgina Kidner 0 2 36.3 0 0 0 0 0.00 0.00 36.30
11 TYDDYNCOCHYN GALAHAD Miss Rhiannon Trenton 0 0 34.5 0 0 4 0 0.00 0.00 38.50
12 MONEYLAGAN GOLD Miss Emily Clover 0 2 39.3 0 0 0 0 0.00 0.00 39.30
13 LYNWOOD FREE TIME Miss Jasmine Holmes 0 2 38.8 0 0 0 0 0.00 1.20 40.00
14 HIGH LILY Miss Tatiana Beskhmelnitskaya 0 0 35.3 0 0 4 0 0.00 5.20 44.50
15 RENO NEVADA Miss Olivia Rose Aulton 0 0 34.3 0 0 0 0 20.00 6.80 61.10
16 HORSEHEATHDIAMONDNIGHTMARE Miss Laura Jayne Casbolt 0 0 34.5 0 0 8 0 40.00 26.80 109.30
W MAGGIES HOPE Mrs Kate Low 0 0 W 0 0 W W W W W
W IGEL Miss Piggy French 0 0 W 0 0 W W W W W
W COOLEY GOODWOOD Miss Piggy French 0 0 W 0 0 W W W W W
W REARCROSS QUALITY TIME Mrs Lucy Haycock 0 0 W 0 0 W W W W W
E AR CANDYMEN 2 Miss Alina Gudat 0 0 32.8 0 0 4 0 E E E AR
Optimum XC Time - 04.49
BE100Open - Section R
Pos Horse Rider Pts FP D DEM DEC SJ SJT XCJ XCT Total
1 AVOCA OXO Miss Jenny James 0 16 29.8 0 0 0 0 0.00 0.40 30.20
2 CONSTANCE O COOL Miss Georgia Rhiannon 0 14 30.3 0 0 0 0 0.00 0.00 30.30
3 KING KONG KENNY Miss Lara Jackson 0 12 32 0 0 0 0 0.00 0.00 32.00
4 DIAMOND II Miss Rebecca Spalding 0 10 32 0 0 4 0 0.00 0.00 36.00
5 BALLYFORE OH MAN Miss Lucinda Behrens 0 8 36.8 0 0 0 0 0.00 0.00 36.80
6 CATCH ME IF YOU CAN Mr Jack Tebbutt 0 0 34.5 0 0 4 0 0.00 0.00 38.50
7 WINCHESTER V Mrs Hannah Galley 0 2 38.8 0 0 0 0 0.00 0.00 38.80
8 QUIQUI DEGRINVIL Miss Eleanor Callaghan 0 0 36.3 0 0 4 0 0.00 0.00 40.30
9 THE MEELICK HAKUNA MATATA Miss Verity Becker 0 0 32.5 0 0 8 0 0.00 0.00 40.50
10 ORBITALL Miss Sophie Plummer-jones 0 0 33.5 0 0 8 0 0.00 0.00 41.50
11 CLEVERY PRINCE Miss Carrie Eve 0 2 42.3 0 0 0 0 0.00 0.00 42.30
12 COOLEY KING COBRA Miss Chloe Livesey 0 0 38.5 0 0 4 0 0.00 0.00 42.50
13 COOLEY Q Miss Cordelia Barlow 0 0 35.8 0 0 4 0 0.00 2.80 42.60
14 MUCHADOABOUTNOTHING Mr Casey Mckenna 0 0 39.5 0 0 4 0 0.00 0.00 43.50
15 APRIL MOONDANCER Miss Becky Graves 0 2 42.8 0 0 0 0 0.00 3.20 46.00
16 GLOBAL EL TANIRETTO DHI Mrs Tiffany Morgan-evans 0 0 37.5 0 0 4 0 0.00 8.80 50.30
17 COOLEY HAWK Miss Megan Devonport 0 2 43 0 0 0 0 0.00 10.80 53.80
18 DAREDEVIL BOY Miss Charlotte Bruton 0 0 38.3 0 0 4 0 0.00 14.00 56.30
19 BOBBY JACK Miss Katie Jackson 0 0 41 0 0 0 0 20.00 4.40 65.40
R SILVER SKYMASTER Miss Jordana Marston 0 0 36.8 0 0 R R R R R
W HASTY IMP Miss Darcy Zander 0 0 W 0 0 W W W W W
W LIVELL Miss Darcy Zander 0 0 W 0 0 W W W W W
W SHANNONDALE OSO Miss Sophie Hyde 0 0 W 0 0 W W W W W
E R3 TYRONE BALLYRIDGE Miss Rose Carnegie 0 0 34.3 0 0 0 0 E E E R3
Optimum XC Time - 04.49
BE100Ou18 - Section O
Pos Horse Rider Pts FP D DEM DEC SJ SJT XCJ XCT Total
1 HEAVEN U VAN HET JUXSCHOT Miss Florrie Grigg-pettitt 0 16 29.3 0 0 0 0 0.00 0.40 29.70
2 KNAVE OF GOLDEN HEARTS Miss Rosie Ringer 0 14 30.8 0 0 0 0 0.00 0.00 30.80
3 FOXDON HALF PINT Miss Olivia Hall 0 12 32 0 0 0 0 0.00 0.00 32.00
4 RCA ROMEO Miss Lucy Shrimpton 0 10 32.5 0 0 0 0 0.00 0.00 32.50
5 CASHELBAY JJ Miss Susie Eddis 0 8 33 0 0 0 0 0.00 0.00 33.00
6 STRACATHRO STEADFAST KNIGHT Miss Sophie Turner 0 6 33.3 0 0 0 0 0.00 0.00 33.30
7 SF DETROIT Miss Daisy Bathe 0 4 32.3 0 0 0 0 0.00 1.60 33.90
8 ZALINERO Miss Mary Ashby 0 4 34 0 0 0 0 0.00 0.00 34.00
9 KILLEEN OISIN Miss Alexia Mackley 0 4 34.3 0 0 0 0 0.00 0.00 34.30
10 MY WEE SHOOGLE Miss Emma d'Angibau 0 2 34.5 0 0 0 0 0.00 0.00 34.50
11 MALIN SPIKE Miss Eve Duberly 0 2 34 0 0 0 0 0.00 0.80 34.80
12 BULLARDS MULLINGAR Miss Charlotte Mair 0 2 35.5 0 0 0 0 0.00 0.00 35.50
13 MOSSTOWN TOBY Miss Emma d'Angibau 0 2 36.5 0 0 0 0 0.00 0.00 36.50
14 MONROE LAD Miss Lily Beckley 0 2 36.8 0 0 0 0 0.00 0.00 36.80
15 SHANNA DUN AN OIR STAR LITE Miss Francesca Housden 0 0 33 0 0 4 0 0.00 0.80 37.80
16 CLOUD NINE II Miss Grace Donnor 0 0 35 0 0 4 0 0.00 0.00 39.00
17 BALLY MAYO Miss Ella Wharton 0 0 35.3 0 0 4 0 0.00 0.00 39.30
18 SHANNONDALE ARDEO POP Miss Alice Watt 0 0 33.3 0 0 4 0 0.00 2.00 39.30
19 LISKILLEN PRINCE Miss Gracie Tyte 0 0 33 0 0 4 0 0.00 2.40 39.40
20 PADDY Miss Kitty Marlow 0 2 39.5 0 0 0 0 0.00 0.00 39.50
21 DAYDREAM FOURTEEN Miss Grace Donnor 0 0 35.5 0 0 4 0 0.00 0.00 39.50
22 ROSWAT RANGER Miss Tara Murphy 0 0 31.8 0 0 8 0 0.00 1.20 41.00
23 PETLIN JESSICA Miss Maggie Tyrrell 0 0 34.3 0 0 8 0 0.00 0.00 42.30
24 MIDNIGHT WARRIOR Miss Rosie Ringer 0 0 35 0 0 4 0 0.00 3.60 42.60
25 AHALTIVE SURPRISE Miss Grace Hull 0 2 43 0 0 0 0 0.00 0.00 43.00
26 BALLYKNOCK BOY Miss Lily Beckley 0 0 39 0 0 4 0 0.00 0.00 43.00
27 BURESIDE SUNRISE Miss Lily Spruce 0 0 37.5 0 0 4 0 0.00 3.20 44.70
28 ISINGTON RED FAERIE Miss Phoebe Prideaux 0 0 36.8 0 0 8 0 0.00 0.00 44.80
29 GAINSTOWN HEATHER Miss Grace Parrish 0 2 42 0 0 0 0 0.00 2.80 44.80
30 AVALON IV Mr Oliver Kidner 0 0 41 0 0 4 0 0.00 0.00 45.00
31 FREDDY X Mr Oliver Kidner 0 0 42.3 0 0 4 0 0.00 0.00 46.30
32 SUN WILD LIFE Miss Scarlett Bracey 0 0 32.8 0 0 8 0 0.00 6.80 47.60
33 FREE BEE Miss Daisy Minter 0 0 37 0 0 4 1 0.00 10.00 52.00
NS LEAGAUN WILD BOY Miss Gini Hope 0 0 NS 0 0 NS NS NS NS NS
E UR COPSHAWHOLM ALPINE WIZARD Miss Molly Whiteford 0 0 41.8 0 0 E E E E E UR
E UR LORE OF THE RIVER Miss Eliza Fox-pitt 0 0 39.8 0 0 4 0 E E E UR
W WYE VALLEY FABRISTEARD Miss Sally Hancock 0 0 35.5 0 0 0 0 W W W
E UR EMMAS JOY Mr George Hull 0 0 31.8 0 0 0 0 E E E UR
W HSB HARRIET Miss Aimee Pomfret 0 0 46.5 0 0 0 0 W W W
Optimum XC Time - 05.07
BE80(T) - Section E
Pos Horse Rider Pts FP D DEM DEC SJ SJT XCJ XCT Total
2 THE ROYAL GUEST Miss Charlotte Uden 0 0 31.5 0 0 0 0 0.00 2.00 33.50
3 BOOTY BOOTS Miss Georgie Featherstone 0 0 34.8 0 0 0 0 0.00 0.00 34.80
4 PUT THE KETTLE ON Miss Poppy Mcdonald 0 0 32.5 0 0 0 0 0.00 2.80 35.30
5 LETTERLOUGH KING HECTOR Mrs Sarah Bellamy 0 0 35.3 0 0 0 0 0.00 0.80 36.10
6 WHODARESWINS Mrs Grace Gerry 0 0 28.8 0 0 8 0 0.00 0.00 36.80
7 ARTIC DIAMOND HAUL Miss Jessica Murray 0 0 33.3 0 0 0 0 0.00 3.60 36.90
8 DELIGHTFUL MR CLOVER Miss Katherine Stewart 0 0 27.3 0 0 0 0 0.00 9.60 36.90
9 MARLIN DIAMOND STARBURST Miss Shannon Stratton 0 0 30.3 0 0 0 0 0.00 6.80 37.10
10 BALOUBET ARTIST Miss Dawn Bloyce 0 0 35.3 0 0 0 0 0.00 2.00 37.30
11 MOUNT CONERO Mrs Hetty Keyes 0 0 37.5 0 0 0 0 0.00 0.00 37.50
12 ADAMANTINE DIAMOND FIRE Ms Anna Telford 0 0 36 2 0 0 0 0.00 6.00 42.00
13 CENTAURI DIAMOND STAR Mrs Susi Stacey 0 0 39.3 0 0 4 0 0.00 2.00 45.30
14 LE COOL Mrs Lucy Brockway-smith 0 0 39.5 0 0 8 0 0.00 0.00 47.50
15 BURJ HATTA Miss Rachel Casbon 0 0 37.3 0 0 8 0 0.00 3.20 48.50
16 PUZZLES DELIGHT II Mrs Sally Hayes 0 0 46 0 0 0 0 0.00 4.00 50.00
17 LISCANNOR PRINCE Mr Robbie Bell 0 0 34 0 0 8 0 0.00 8.40 50.40
18 ABBOTTS VALE REMUS Mrs Jenna Davies 0 0 22.5 0 0 0 0 20.00 9.20 51.70
19 SPORTSFIELD RIO GRANDE Miss Charlotte Butler 0 0 44.8 0 0 8 0 0.00 4.00 56.80
20 NIGHTS ECHO Miss Julie Warmington 0 0 44.8 0 0 0 0 0.00 12.80 57.60
21 MY GLENEVEN Mrs Anita Lenton 0 0 38.5 0 0 0 0 20.00 2.00 60.50
22 COOLMOUNTAIN APOLLO Mr Ben Gower 0 0 45.5 0 0 4 0 0.00 24.00 73.50
23 VIVRE LA REVE Miss Natalie Pettitt 0 0 41.3 0 0 4 0 20.00 21.60 86.90
24 VIENTO TG Miss Amy Checksfield 0 0 40.8 0 0 12 0 20.00 16.40 89.20
E AR MEYRICK Miss Vicky Watts 0 0 28.8 0 0 8 0 E E E AR
W ROSIE O GRADY Mrs Christie Eaton-evans 0 0 W 0 0 W W W W W
E UR TEMPLE LASCAR Mr John Spear 0 0 47.5 0 0 E E E E E UR
R GOLDEN TIMES Mrs Amy Brownlee 0 0 37.8 0 0 0 0 R R R
Optimum XC Time - 05.07
BE80(T) - Section F
Pos Horse Rider Pts FP D DEM DEC SJ SJT XCJ XCT Total
1 LISSAN HEIDI Miss Lauren Brant 0 0 29.5 0 0 0 0 0.00 0.00 29.50
2 GLENCRAIG Mrs Jennifer Pitman 0 0 31.5 0 0 0 0 0.00 0.80 32.30
3 CAMPION CAPELLA Miss Emily Uden 0 0 28.3 0 0 0 0 0.00 4.00 32.30
4 OBI DAZZLED Miss Franki Jarvis 0 0 33.5 0 0 0 0 0.00 0.00 33.50
5 FORTH MOUNTAIN Miss Meg Adams 0 0 34 0 0 0 0 0.00 0.00 34.00
6 RYANS CONKER Mrs Kirsty Watts 0 0 35.8 0 0 0 0 0.00 0.00 35.80
7 SHINGLETONS CUTHBERT Miss Georgina Webster 0 0 35.8 0 0 0 0 0.00 0.00 35.80
8 GRANNUS TOP DOLLAR Mr Toby Bancroft 0 0 31.5 0 0 0 0 0.00 4.80 36.30
9 CLYDE CHEEKY CHARLIE Mrs Sarah-jane Rouse 0 0 35.3 0 0 0 0 0.00 1.60 36.90
10 CHURCHSIDE MARBLE Mrs Clare Kontofrios 0 0 34.5 0 0 0 0 0.00 2.80 37.30
11 AMOUR BUG Miss Michelle Lowe 0 0 37.8 0 0 0 0 0.00 0.00 37.80
12 CALERUX STARLIGHT Mrs Emma Coone 0 0 40 0 0 0 0 0.00 0.00 40.00
13 FERRERO ROCHER Miss Wendy Neath 0 0 36 0 0 4 0 0.00 0.00 40.00
14 KILLEENYARDA CHARLIE Mrs Carol Bardwell 0 0 33 0 0 8 0 0.00 1.20 42.20
15 ILLUSTRIOUS ILLUSION Mrs Grace Gerry 0 0 35.5 0 0 0 0 0.00 14.40 49.90
16 CROSSDRUM FLYER Mrs Valery Paley 0 0 36 0 0 0 0 0.00 17.20 53.20
17 PAVLUSHKA Miss Molly Mead 0 0 36.5 0 0 0 0 20.00 0.00 56.50
18 FOXGLEN JASPER Mrs Claire Atherton 0 0 29.3 0 0 4 0 0.00 30.80 64.10
19 MANSTY DAFYDD Miss Grace Whiteford 0 0 39.3 0 0 0 0 20.00 9.60 68.90
20 SLEEPLESS IN SEATTLE Miss Darcy Wray 0 0 51.8 0 0 4 0 20.00 2.80 78.60
21 RHOMANTIC Miss Suzanne Ashwell 0 0 30 0 0 4 0 20.00 25.60 79.60
22 ATTYMAC Mr Thomas Gower 0 0 38.8 0 0 4 6 40.00 22.00 110.80
23 FIELD FARE Miss Patricia Goodwin 0 0 38.3 0 0 4 0 60.00 12.40 114.70
E AR BANAGHER LADY CASCADE Miss Cherish O Gorman 0 0 45 0 0 0 0 E E E AR
W LOLA LADY Miss Dawn Bloyce 0 0 W 0 0 W W W W W
W SIDNIFIGANT Mrs Katharine Connell 0 0 29.8 0 0 0 0 W W W
E R3 CONDORMAN Ms Anna Telford 0 0 37.5 0 0 8 0 E E E R3
NS THE ARTISTS LADY Ms Adele Fowler 0 0 NS 0 0 NS NS NS NS NS
Optimum XC Time - 05.07
BE80(T) - Section G
Pos Horse Rider Pts FP D DEM DEC SJ SJT XCJ XCT Total
1 PICANINI RUNAKO Miss Terri Bates 0 0 26.8 0 0 0 0 0.00 0.00 26.80
2 DANESFORT BOY Miss Sophie Mann 0 0 29 0 0 0 0 0.00 0.00 29.00
3 PUDDINGBAG LANE Ms Celia Stone 0 0 31.5 0 0 0 0 0.00 0.00 31.50
4 POCKET OF SILVER Miss Serena Allery 0 0 33 0 0 0 0 0.00 0.00 33.00
5 MR BEAUJANGLES Mrs Susan Tomalin 0 0 28.8 0 0 4 0 0.00 1.60 34.40
6 SKY JACK Miss Abi Jacobs 0 0 29.5 0 0 4 0 0.00 2.00 35.50
7 CULMORE ROSIE Mrs Caroline Day 0 0 31.8 0 0 4 0 0.00 0.00 35.80
8 HEARNESBROOK MYSTIC SHADOW Mrs Anne Corke 0 0 36 0 0 0 0 0.00 0.00 36.00
9 KANAE RAE OF LIGHT Miss Joanne Foley 0 0 37.5 0 0 0 0 0.00 0.00 37.50
10 FREDDIE II Miss Ellie Cox 0 0 33.8 0 0 4 0 0.00 0.00 37.80
11 WISDOM IV Miss Charlotte Farrow 0 0 34.8 0 0 0 0 0.00 3.60 38.40
12 NARRAMORE OLIVER Miss Hettie Meadows 0 0 34 0 0 0 0 0.00 5.60 39.60
13 CONFETTI Mrs Louise Wells 0 0 35 0 0 0 0 0.00 4.80 39.80
14 IRISH THISTLE Mrs Adele Cutler 0 0 32.8 0 0 0 0 0.00 7.20 40.00
15 ALKATRAZ ESCAPE Miss Laura Toller 0 0 33.5 0 0 0 0 0.00 8.40 41.90
16 JUST A LAD II Mrs Janet Hyde 0 0 34.5 0 0 0 0 0.00 8.40 42.90
17 BUNOWEN REBEL Miss Poppy Grant 0 0 43.8 0 0 0 0 0.00 0.00 43.80
18 QUEEN MAEVE Miss Molly Mead 0 0 36.8 0 0 4 0 0.00 9.60 50.40
19 COMMANCHE FINALE Miss Heather Mussett 0 0 33.5 0 0 8 0 20.00 2.00 63.50
20 MENLOUGH HERO Miss Lucia Perillo 0 0 36.3 0 0 0 0 20.00 8.80 65.10
21 ALASHANTI Miss Hannah Williamson 0 0 31 0 0 12 24 0.00 0.00 67.00
22 MOVIN ON Miss Jessica Cooke 0 0 31.8 0 0 0 0 20.00 16.40 68.20
23 ENDEAVOUR VI Miss Kelly Gorman 0 0 36.5 0 0 4 0 20.00 23.60 84.10
24 DEEP BLUE SEA Miss Adelle Madgwick 0 0 34 0 0 8 12 20.00 40.00 114.00
E R3 HALCYON PERIDOT Miss Freya Mason 0 0 30.3 0 0 4 0 E E E R3
W DIAMOND JUBILEE III II Mrs Grace Gerry 0 0 W 0 0 W W W W W
E UR BARON III Miss Georgiana Bellenger 0 0 40.8 0 0 12 0 E E E UR
Optimum XC Time - 05.01
BE90 - Section A
Pos Horse Rider Pts FP D DEM DEC SJ SJT XCJ XCT Total
1 QUITE A COMPLIMENT Miss Isabella Stagg 0 8 20.3 0 0 0 0 0.00 0.00 20.30
2 TOUGH CUSTOMER Mrs Lisa Clarke-Spence 0 7 22 0 0 0 0 0.00 0.00 22.00
3 CENTRE STAGE Miss Jemima Upton 0 6 25.8 0 0 0 0 0.00 0.00 25.80
4 CARRICK TOOMES AMBASSADOR Miss Alex Greatorex 0 5 21 0 0 4 0 0.00 2.00 27.00
5 LISSAVORRA DOC Miss Franki Jarvis 0 4 28.3 0 0 0 0 0.00 0.00 28.30
6 TWICE AS NICE IV Mrs Sacha Hourigan 0 3 33.5 0 0 0 0 0.00 0.00 33.50
7 JILLY QUE Miss Lucy Brice 0 2 33.5 0 0 0 0 0.00 0.00 33.50
8 SEA VIVAZ Mrs Mary Maitland 0 2 32.5 0 0 0 0 0.00 1.20 33.70
9 THE CAPTAIN Mr Toby Bancroft 0 1 33.8 0 0 0 0 0.00 0.00 33.80
10 CHURCHSIDE GARNET Miss Daisy Murray 0 1 31.5 0 0 0 0 0.00 2.40 33.90
11 QUBA Miss Sarah Emily Howlett 0 0 30.5 0 0 4 0 0.00 0.00 34.50
12 BONAFIDE ALLUSION Miss Claire Fielding 0 1 31.8 0 0 0 0 0.00 3.20 35.00
13 ALBECYN VICE VERSA Miss Emily Wakeling 0 1 33 2 0 0 0 0.00 2.80 35.80
14 SPRING VAYU Ms Jayne Cummins 0 1 37 0 0 0 0 0.00 0.00 37.00
15 GLOVES MIRAH Miss Zara Clark-Jones 0 0 34 0 0 4 0 0.00 0.00 38.00
16 CARRA BLACK KNIGHT Mr Joseph Barber 0 1 38 0 0 0 0 0.00 0.00 38.00
17 CARRA LAD Miss Isabelle Lane 0 0 34 0 0 4 0 0.00 0.00 38.00
18 WORLD HORSE WELFARE NORFOLK SWING Miss Stella Burbidge 0 1 38.3 0 0 0 0 0.00 0.00 38.30
19 IRISH BY NAME Ms Charlotte Willss 0 1 34.5 0 0 0 0 0.00 4.00 38.50
20 HOLLYPARK SYRIUS Miss Vicki-May Northover 0 1 40.8 0 0 0 0 0.00 2.00 42.80
21 MISS MOLE III Mrs Liz Brown 0 1 46.8 0 0 0 0 0.00 0.80 47.60
22 DRS MAY FLOWER Mr Christoph Klinger 0 0 37.5 0 0 0 0 20.00 0.40 57.90
23 COUSHLA Miss Catherine Hanlon 0 0 42.5 0 0 4 0 0.00 12.80 59.30
24 DANCING TINARANA Miss Flossie Myers 0 0 41.3 0 0 0 0 20.00 0.00 61.30
25 CORRIN BUD Mrs Lyndsay Salmon 0 0 33 0 0 4 0 20.00 4.80 61.80
26 KANAE LEGACY Mrs Michelle Wilson 0 0 41 0 0 0 0 20.00 10.40 71.40
27 KILDAVIN DINKY Miss Emma Welbourne 0 0 44.5 0 0 0 0 20.00 11.20 75.70
E HF FLORENCE COURT Miss Rachel Elliott 0 0 24 0 0 8 13 E E E HF
E CHICHA II Miss Nicole Cruse 0 0 40 0 0 0 0 E E E
E UR CASSINO VALEROYALE Miss Kitty Marlow 0 0 31.8 0 0 E E E E E UR
E MINORTRANSGRESSION Miss Anna Martin 0 0 E 0 0 E E E E E
W PRINCE OF DONARD Miss Sophie Philpot 0 0 W 0 0 W W W W W
E BALLINAMURRA JOE Miss Nicola Ford 0 0 33.3 0 0 4 0 E E E
E AR EASY VZ Miss Ruth Hole 0 0 23.5 0 0 4 0 E E E AR
Optimum XC Time - 05.01
BE90 - Section B
Pos Horse Rider Pts FP D DEM DEC SJ SJT XCJ XCT Total
1 BEYOND ARGUMENT Mrs Debbie Edmundson 0 8 23.5 0 0 0 0 0.00 0.00 23.50
2 CASTLE HOUSE GEM Miss Kelsey Love 0 7 23 0 0 4 0 0.00 0.40 27.40
3 ZACHIE Miss Zara Staples 0 6 29.5 0 0 0 0 0.00 0.00 29.50
4 CAPARD LADY Miss Georgina Webster 0 5 30.3 0 0 0 0 0.00 0.00 30.30
5 JOOLES Miss Violet Congdon 0 4 28 0 0 0 0 0.00 2.40 30.40
6 JIMS PATCH Miss Esther Anderson 0 3 31.3 0 0 0 0 0.00 0.00 31.30
7 TOPWOOD MERLIN Miss Julie Horton 0 2 27.8 0 0 4 0 0.00 0.00 31.80
8 ICENI GRATINA Mrs Emily Adcock 0 2 29.5 0 0 4 0 0.00 0.00 33.50
9 GILLSWAY A TOUCH OF CLASS Miss Laura Jayne Casbolt 0 1 32.8 0 0 0 0 0.00 1.20 34.00
10 STAMBROOK MASTERCARD Miss Jane Hood 0 1 34.5 0 0 0 0 0.00 0.00 34.50
11 MUCKRIM EVAN Miss Ivy Fisher 0 1 34.8 0 0 0 0 0.00 0.00 34.80
12 SUSIES DIAMOND Ms Nicole Sheldrake 0 1 32 0 0 0 0 0.00 2.80 34.80
13 ZEUS VII Miss Jasmine Wilks 0 1 31 0 0 0 0 0.00 4.00 35.00
14 DONT BE A CHARLIE Miss Katie Grove 0 0 33 0 0 4 0 0.00 0.40 37.40
15 WUNDA C Mrs Natalie Rampling 0 1 36.8 0 0 0 0 0.00 2.00 38.80
16 KILDANGAN CALYPSO Mrs Clare Dobie 0 1 36.5 0 0 0 0 0.00 2.40 38.90
17 BALLYNAGRAN RAMBLER Miss Ellie Blake 0 0 35.5 2 0 4 0 0.00 0.00 39.50
18 LEESTONE RIVIES BOY Miss Beth Mason 0 1 41.5 0 0 0 0 0.00 0.00 41.50
19 COOLEY ROYAL RICARDO Mrs Aly Dower 0 0 34.5 0 0 4 0 0.00 4.00 42.50
20 VOIGTS BAY Mrs Amber Higgins 0 0 34.5 0 0 4 0 0.00 4.40 42.90
21 SHERKIN ISLAND Miss Lily Waspe 0 1 39 0 0 0 0 0.00 4.00 43.00
22 KILCONLY COVE Miss Poppy Watson 0 0 40.8 0 0 4 0 0.00 0.00 44.80
23 D JINGO S Miss Stella Burbidge 0 0 39.3 0 0 8 0 0.00 0.00 47.30
24 THE BOATMAN Miss Jemima Upton 0 0 30 0 0 0 0 20.00 0.00 50.00
25 DOUBLE ACT IV Mrs Sacha Hourigan 0 0 28.8 0 0 0 0 20.00 2.80 51.60
26 PARKCHURCH HOLLY BERRY Mrs Amy Crosby 0 0 34.3 0 0 0 0 20.00 0.80 55.10
27 SHOWGIRL VON HARY Z Miss Maggie Tyrrell 0 0 41.3 0 0 0 0 20.00 0.00 61.30
28 KINGSMAN GREY Mrs Amanda Ainsworth 0 0 33.8 0 0 0 0 20.00 11.20 65.00
29 PARC JOEY Miss Lucinda Kidwell 0 0 39 0 0 4 0 20.00 13.20 76.20
30 TIMES UP Miss Hannah Deal 0 0 42.8 0 0 4 0 60.00 27.60 134.40
31 LANGALLER COSMIC Mrs Janice Macleod 0 0 36.3 0 0 8 5 60.00 37.60 146.90
E R3 BILLY NIC OF BELLHOUSE Mr Scott Allen 0 0 30 0 0 8 0 E E E R3
E UR KNIGHT IN SHINING ARMOUR Miss Roxanne Carter 0 0 34.3 0 0 E E E E E UR
Optimum XC Time - 05.01
BE90 - Section C
Pos Horse Rider Pts FP D DEM DEC SJ SJT XCJ XCT Total
1 GABBANA II Mrs Maria Veale 0 8 27.5 0 0 0 0 0.00 0.00 27.50
2 STONEHALL MISS RUSSEL Miss Harriet Gillam 0 7 28 0 0 0 0 0.00 0.00 28.00
3 DASH FOR CASH II Miss Daisy Murray 0 6 28.8 0 0 0 0 0.00 0.00 28.80
4 HOAX Miss Harriet Allen 0 5 28.3 0 0 0 0 0.00 0.80 29.10
5 ICH HEISSE PEANUT Mrs Michelle Brake 0 4 28 0 0 0 0 0.00 1.20 29.20
6 CASSIOPEIA Dr Polly M Taylor 0 3 30 0 0 0 0 0.00 0.00 30.00
7 QUIZICAL Z Miss Alice Hallows 0 2 30.5 0 0 0 0 0.00 0.00 30.50
8 CYNHEIDREFAWR DYLAN Miss Ada Marson 0 2 30.3 0 0 0 0 0.00 0.40 30.70
9 A LOT TO LIKE Mr Tomas Cousillas 0 1 31 0 0 0 0 0.00 0.00 31.00
10 WILL SHE BE DUN Mrs Sacha Hourigan 0 1 31.3 0 0 0 0 0.00 0.00 31.30
11 THE BROOK Ms Rhiannon Cross 0 1 32.3 0 0 0 0 0.00 0.00 32.30
12 CHILHAM TEMPLE BAR Mrs Joanne Watts 0 1 32.5 0 0 0 0 0.00 0.00 32.50
13 JOHNNY VALENTINO Miss Florence Collinson 0 1 33 0 0 0 0 0.00 0.00 33.00
14 MOONLIGHT CHARM Miss Jenny James 0 1 32.3 0 0 0 0 0.00 1.60 33.90
15 LOOKOUT LOLLYPOP Miss Annabel Finston 0 1 32.5 0 0 0 0 0.00 2.00 34.50
16 CHARLIES GIRL Mrs Caroline Day 0 0 31.8 0 0 4 0 0.00 0.00 35.80
17 MAYS LANE Mr Martin Wright 0 1 32.3 0 0 0 0 0.00 3.60 35.90
18 BUCKLAND HAZZARD Mrs Nicola Morrell 0 0 32.8 0 0 4 0 0.00 0.00 36.80
19 MOYLAW PATCHEEN Mrs Julie M Wright 0 0 29.8 0 0 8 0 0.00 0.00 37.80
20 BOSTON STORM Ms Zoe Sims 0 1 32.8 0 0 0 0 0.00 5.60 38.40
21 OSEA DIAMOND Miss Stephanie Key 0 0 34.5 0 0 4 0 0.00 0.00 38.50
22 BILLY QUICK Miss Rochelle Lee 0 1 32.5 0 0 0 0 0.00 9.60 42.10
23 CURRAGHKYLE SILVER BRUMBY Miss Jordana Marston 0 1 32 0 0 0 0 0.00 11.60 43.60
24 YOUNG GUNS Miss Rose Kimberley 0 0 31.3 0 0 8 0 0.00 5.60 44.90
25 ROSSWOOD DIXIE Miss Amelia Holt 0 0 37.8 0 0 4 0 0.00 4.00 45.80
26 RICARDOS VISION Miss Ashleigh Jepheart 0 0 31.8 0 0 0 0 20.00 0.00 51.80
27 RHUBAN PRINCE Miss Lucy Hinde 0 0 30.8 0 0 0 0 20.00 3.60 54.40
28 DAYDREAMER II Mr Garry Russell 0 0 34.5 0 0 0 0 20.00 0.00 54.50
29 CORTYNAN FERRO Miss Lily Tappin 0 0 31.5 0 0 0 0 20.00 9.20 60.70
30 FOURSTAR WOLKENDEED Miss Jo Chipperfield 0 0 33.8 0 0 0 0 20.00 7.20 61.00
31 MIH GLADIATOR Mr Ollie Martin 0 0 31.8 0 0 0 0 80.00 18.00 129.80
R SUNDERS ARTIST Mr Robert Parker 0 0 35 0 0 16 0 R R R
E AR CRANLEY BOBBY Miss Alison Munck 0 0 32.5 0 0 4 0 E E E AR
E UR TEMPLEBERRY BOY Miss Phoebe Agar 0 0 28.8 0 0 4 0 E E E UR
Optimum XC Time - 05.01
BE90Open - Section D
Pos Horse Rider Pts FP D DEM DEC SJ SJT XCJ XCT Total
1 WATCHOVER JACKANORY Miss Charlotte Pettitt 0 8 24.5 0 0 0 0 0.00 0.00 24.50
2 DARC LEGEND Mrs Joanne Watts 0 7 25.5 0 0 0 0 0.00 0.00 25.50
3 FLEMENSMIX Miss Phoebe Buckley 0 6 30 0 0 0 0 0.00 0.00 30.00
4 NEWS FOR YOU Mr Barry Meningen 0 5 30.3 0 0 0 0 0.00 0.00 30.30
5 BAZAARS GEMSTONE Miss Sophie Kelly 0 4 31.5 0 0 0 0 0.00 0.00 31.50
6 ARDKIL BOY Miss Philippa Cross 0 1 32 0 0 0 0 0.00 0.00 32.00
7 MURPHYS REWARD Miss Sophie Kelly 0 1 33.3 0 0 0 0 0.00 0.00 33.30
8 SHANNONDALE BLUE Ms Pamela Horrex 0 0 30.8 0 0 4 0 0.00 0.00 34.80
9 BOXING BLUE Miss Mabel Salter 0 0 30 0 0 4 0 0.00 0.80 34.80
10 KNOCKENPOWER REBEL Miss Lily Hill 0 1 28.8 0 0 0 0 0.00 6.40 35.20
11 GOLDEN BEECH II Miss Virginia Wells 0 1 30.5 0 0 0 0 0.00 6.40 36.90
12 DURANGO Mr Casey Mckenna 0 1 29 0 0 0 0 0.00 9.60 38.60
13 RAMIDOR Miss Rosie Munson 0 1 28.5 2 0 0 0 0.00 10.80 39.30
14 BOUNTIFUL BESS Mrs Lizzie Erian 0 0 30.3 0 0 4 0 0.00 6.80 41.10
15 WHOS NIGHTCRUISE Miss Katie Reid 0 0 34 0 0 8 0 0.00 0.00 42.00
16 LAUGHTONS SILVER FLASH Mrs Victoria Kerrison 0 0 34 0 0 8 0 0.00 2.80 44.80
17 MIDSUMMER PICNIC Mrs Jodie Baker 0 0 32 0 0 4 0 0.00 13.20 49.20
18 DATHUIL MAJOR Mr Casey Mckenna 0 0 30.5 0 0 12 0 20.00 15.20 77.70
19 KHAMSIN TEMPEST Mr Tom D Crisp 0 0 26 0 0 0 0 80.00 13.20 119.20
E AR WILLOWS SANTANA CLASSIC Mrs Michelle Brake 0 0 29.8 0 0 0 0 E E E AR
E UR DANGAN FLAME Mr Peter Felton 0 0 32.3 0 0 E E E E E UR
E AR INDIAN VAN HET MAARLO Mrs Alex Taskin 0 0 32.8 0 0 12 5 E E E AR
E UR MOCKLERSHILL MAN Miss Sophie Philpot 0 0 32.5 0 0 E E E E E UR
Optimum XC Time - 04.40
I - Section N
Pos Horse Rider Pts FP D DEM DEC SJ SJT XCJ XCT Total
1 FRANKFORT II Mr Harry Horgan 12 0 28.6 0 0 0 0 0.00 8.40 37.00
2 SCOOP DE FERBET Miss Philippa Cross 10 0 24.3 0 0 0 0 0.00 13.60 37.90
3 EL KOLIBRI Miss Constance Copestake 8 0 21.8 0 0 0 0 0.00 20.00 41.80
4 CAVALIER TRUMPS Mr Harry Horgan 2 0 33.2 0 0 0 0 0.00 10.40 43.60
5 CLONMORE LILY Miss Mary Edmundson 2 0 31.8 0 0 0 0 0.00 13.60 45.40
6 MORELANDS CELEBRATION Miss Chuffy Clarke 2 0 35.9 0 0 0 0 0.00 18.00 53.90
7 BASKIN WICKED GAME Mr Anthony Clark 2 0 34.8 0 0 0 0 0.00 21.20 56.00
8 RINGWOOD MADRAS Mr Ben Way 0 0 32.3 0 0 4 0 0.00 22.40 58.70
9 EFRAIM Mr George Hilton-jones 0 0 30.2 0 0 8 0 20.00 49.20 107.40
W ENDURO A DALRIADA Mr Ben Way 0 0 31.1 0 0 0 0 W W W
W CAPITAL T Miss Caroline March 0 0 35.5 0 0 W W W W W
Optimum XC Time - 04.45
N - Section I
Pos Horse Rider Pts FP D DEM DEC SJ SJT XCJ XCT Total
1 BANK C IV Mr Ricky Hilton 6 0 29 0 0 0 0 0.00 1.20 30.20
2 TRESAISON HALLMARK Miss Tessa Halsall 5 0 30 0 0 4 0 0.00 5.20 39.20
3 BROTHER JAMES III Miss Rose Carnegie 4 0 32.8 0 0 0 0 0.00 7.20 40.00
4 UNCHAINED MELODY Miss Emily Philp 3 0 30.3 0 0 0 0 0.00 15.20 45.50
5 CALL TO CONQUER Mr Ben Westgate 1 0 31.5 0 0 0 0 0.00 14.40 45.90
6 LIONEL II Miss Mary Edmundson 0 0 33 0 0 4 0 0.00 11.60 48.60
7 POPSTAR III Miss Lisa Pilbeam 0 0 30.5 0 0 4 0 0.00 14.40 48.90
8 KAUTO CYREO Mr Ben Leathers 1 0 34.8 0 0 0 0 0.00 16.80 51.60
9 RINGWOOD BABINSKI Mrs Anna Hilton 0 0 33.3 0 0 4 0 0.00 21.20 58.50
10 RINGWOOD KENCO Miss Lucy K Wheeler 0 0 38 0 0 8 0 0.00 14.80 60.80
11 MR FROSTY IV Miss Melanie Howard 0 0 35.3 0 0 4 0 0.00 22.00 61.30
12 AGHALAAN WEE DAN Miss Jessica Campbell 0 0 32.8 0 0 0 0 20.00 19.60 72.40
13 REDPATH STAR DANCER Mrs Caroline Day 0 0 33.3 0 0 0 0 20.00 19.20 72.50
14 HICKORY IV Miss Alicia Earee 0 0 32 0 0 0 0 20.00 23.60 75.60
15 BMD DOUGLAS Miss Rosie Bates 0 0 44.8 0 0 16 0 0.00 28.80 89.60
16 GEORGINA H Miss Joanne Foley 0 0 35.5 0 0 4 0 40.00 29.60 109.10
HC COLA III Miss Bubby Upton 0 0 24.5 0 0 0 0 W W HC
W JUST A JEWEL Mrs. Sam Sweeney 0 0 40.8 0 0 W W W W W
NS LIMESTONE ROMEO Miss Eleanor Hope 0 0 NS 0 0 NS NS NS NS NS
W CASSDINI Miss Pretoria Lee 0 0 37.5 0 0 W W W W W
Optimum XC Time - 04.45
N - Section J
Pos Horse Rider Pts FP D DEM DEC SJ SJT XCJ XCT Total
1 VITORIA DH Z Miss Greta Mason 6 0 25.5 0 0 0 0 0.00 3.20 28.70
2 BALLYBREAGH QUARTZ Mr Ben Way 5 0 24 0 0 0 0 0.00 7.20 31.20
3 PORRIDGE TOWN Miss Mary Edmundson 4 0 26.8 0 0 0 0 0.00 6.80 33.60
4 THE GAELIC CHIEFTAN Miss Abbi Stone 3 0 24.3 0 0 4 0 0.00 6.40 34.70
5 TICK TOC TIM Mr William Morton 1 0 33 0 0 0 0 0.00 3.20 36.20
6 GRC FONTAINE Mr Alfie Marshall 1 0 33.5 0 0 0 0 0.00 4.40 37.90
7 JUBILEE CRUISE Miss Emily Blew 0 0 30.3 0 0 4 0 0.00 5.20 39.50
8 I FABERGES BOY Mrs Caroline Day 0 0 26.8 0 0 4 0 0.00 14.00 44.80
9 SISTER SUE Miss Rose Carnegie 1 0 31.3 0 0 0 0 0.00 13.60 44.90
10 CON RICO Mr Ben Leathers 1 0 31.3 0 0 0 0 0.00 14.00 45.30
11 BALLADEER TOY SOLDIER Miss Tilly Holland 1 0 33.5 0 0 0 0 0.00 14.00 47.50
12 ELEKTRAS PRINCE CHARMING Mrs Anna Hilton 0 0 30.5 0 0 8 0 0.00 12.00 50.50
13 HAYLEYS GIRL Mrs Lucy King 0 0 31.3 0 0 12 0 20.00 18.40 81.70
14 DEEP JOY Mr James Smith 0 0 37 0 0 4 0 20.00 23.60 84.60
15 KILLAGS CLOVER BLADE Miss Nat Dixon 0 0 34.8 0 0 4 0 20.00 31.20 90.00
E UR KIVALDI Mr Callum Banfield 0 0 30.5 0 0 8 0 E E E UR
E UR CABDULLAH M2S Mr George Hilton-jones 0 0 28 0 0 4 0 E E E UR
W CARRY ON CAVALIER Mr Oliver Mays 0 0 32.5 0 0 W W W W W
Optimum XC Time - 04.40
OI - Section M
Pos Horse Rider Pts FP D DEM DEC SJ SJT XCJ XCT Total
1 FALLULAH Miss Emily Philp 12 0 28.6 0 0 0 0 0.00 2.00 30.60
2 MAYBACH Mrs Pippa Funnell 10 0 26.1 0 0 0 0 0.00 7.20 33.30
3 BILLY THE BIZ Mrs Pippa Funnell 8 0 25.2 0 0 0 0 0.00 9.60 34.80
4 CAMEMBERT Miss Emily Philp 6 0 32.5 0 0 0 0 0.00 7.20 39.70
5 CARLETON Mrs Jane Buchan 2 0 28 0 0 0 0 0.00 17.60 45.60
6 DENVER VI Miss Constance Copestake 2 0 28.9 0 0 0 0 0.00 18.80 47.70
7 DG MARADONA Miss Mary Edmundson 0 0 32.7 0 0 4 0 0.00 13.20 49.90
8 COLLIEN P 2 Mr Will Furlong 2 0 25.7 0 0 0 0 0.00 33.20 58.90
9 COOLEY ZEST Mr Will Furlong 2 0 30.7 0 0 0 0 0.00 30.00 60.70
10 DUMBLETON Miss Chloe Mariani 0 0 31.8 0 0 8 0 0.00 22.40 62.20
11 ROYALE BEACH Mr Will Furlong 2 0 32.3 0 0 0 0 0.00 30.00 62.30
12 CRAMBAMBOLI Mr Anthony Clark 0 0 31.8 0 0 0 0 20.00 16.00 67.80
13 ROCK A BYE BALLADEER Miss Lucinda Behrens 0 0 33 0 0 8 0 20.00 22.40 83.40
E HF MACHISMO STAR Mr Tyler Cassells 0 0 32.3 0 0 0 0 E E E HF
E UR HOT PARTY JUICE Miss Nat Dixon 0 0 29.6 0 0 0 0 E E E UR
W ROCKETMAN GD Mr Harry Horgan 0 0 W 0 0 W W W W W
W BGS STAR ATTRACTION Mr Gordon Murphy 0 0 W 0 0 W W W W W
E COOLEY LANDS Mrs Kate Walls 0 0 33.2 0 0 4 4 E E E
Optimum XC Time - 04.45
ON - Section K
Pos Horse Rider Pts FP D DEM DEC SJ SJT XCJ XCT Total
1 ENUMERO Miss Abbi Stone 6 0 23.8 0 0 0 0 0.00 0.00 23.80
2 CHINCALEASE COWBOY Miss Laura Jayne Casbolt 5 0 33.3 0 0 4 0 0.00 4.80 42.10
3 SPORTSFIELD TOP NOTCH Miss Piggy French 4 0 26.5 0 0 4 0 0.00 12.00 42.50
4 COOLEY FOR SURE Miss Greta Mason 3 0 30.5 0 0 4 0 0.00 10.40 44.90
5 KEC SALZA Mr Casey Mckenna 1 0 26.8 0 0 0 0 0.00 20.80 47.60
6 CLEARLY A COOLEY Miss Chuffy Clarke 1 0 30.8 0 0 0 0 0.00 18.80 49.60
7 DE BEERS DILLETANTE Mrs Rebecca Gibbs 1 0 31.8 0 0 0 0 0.00 18.40 50.20
8 DOOLIN DE REVE Miss Jasmine Holmes 0 0 31.5 0 0 4 0 0.00 15.20 50.70
9 PORTPHILIP DOUBLE O FOUR Mrs Rebecca Gibbs 0 0 23.5 0 0 8 0 0.00 19.20 50.70
10 ORIONS PROMISE Miss Stacey L Shimmons 1 0 38.3 0 0 0 0 0.00 12.80 51.10
11 JAMESSON II Mrs. Sam Sweeney 1 0 41.8 0 0 0 0 0.00 14.40 56.20
12 FIRST LANCER Miss Piggy French 1 0 30.8 0 0 0 0 0.00 28.80 59.60
13 RANGER WING Miss Amy Hilton 0 0 34 0 0 12 0 0.00 14.00 60.00
14 KING CREOLE VD N RANCH Miss Lucy K Wheeler 0 0 30.3 0 0 0 0 20.00 18.40 68.70
15 THE LAST STRIKER Miss Joanne Foley 0 0 47 0 0 4 0 0.00 19.60 70.60
16 FARRELLS CAVALIER Miss Nicole Gwynne 0 0 34.3 0 0 0 0 20.00 18.00 72.30
W EROS DHI Miss Bubby Upton 0 0 33.8 0 0 0 0 W W W
R TIGER MAIL Miss Phoebe Buckley 0 0 27.3 0 0 0 0 R R R
W CANNAVARO Miss Bubby Upton 0 0 36.5 0 0 0 0 W W W
Optimum XC Time - 04.45
ONu18 - Section L
Pos Horse Rider Pts FP D DEM DEC SJ SJT XCJ XCT Total
1 FERNHILL FIRST FRIEND Miss Leilia Paske 6 0 22.3 0 0 0 0 0.00 4.40 26.70
2 BILLY MCFEE Miss Leilia Paske 5 0 31.8 0 0 0 0 0.00 0.00 31.80
3 MULTI ANGELLINO Miss Tabby Wylie 4 0 32.3 0 0 4 0 0.00 0.00 36.30
4 CURRAGHCHASE SILVER Mr Jack Mariani 3 0 26.5 0 0 4 0 0.00 6.40 36.90
5 ANOTHER ISLAND Miss Daisy Minter 1 0 23 0 0 0 0 0.00 14.00 37.00
6 ZOOOK Miss Emma Philpot 1 0 33.3 0 0 0 0 0.00 4.00 37.30
7 RALLY Miss Alice Casburn 1 0 36.8 0 0 0 0 0.00 0.80 37.60
8 MR TODD VII Miss Emily Dunning 0 0 36.5 0 0 4 0 0.00 6.80 47.30
9 GRAFELLES Miss Emily Finston 0 0 29.8 0 0 12 0 0.00 6.00 47.80
10 MRS BROWNS BOY Mr Benjamin Hogarth 1 0 37.5 0 0 0 0 0.00 10.80 48.30
11 LUCKY COMEBACK Miss Georgia Rhiannon 0 0 30.5 0 0 4 0 0.00 14.40 48.90
12 CALL ME KEV Miss Katie Cameron 1 0 36 0 0 0 0 0.00 16.00 52.00
13 RECESSION Miss Charlotte Roberts 0 0 27 0 0 12 0 0.00 15.20 54.20
14 CDS ROCK AWAY BEACH Miss Xanthe De Wesselow 0 0 27 0 0 0 0 20.00 15.60 62.60
15 TRINITY O REALLY Miss Ella Dettori 0 0 29.5 0 0 0 0 20.00 25.60 75.10
16 BLACK BESS Miss Mollie Harris 0 0 25.8 0 0 0 0 20.00 30.80 76.60
E ENJOY Miss Ella Dettori 0 0 37.3 0 0 0 0 E E E
R STILLBROOK BEN Miss Lila Millard 0 0 R 0 0 R R R R R
- Section
Pos Horse Rider Pts FP D DEM DEC SJ SJT XCJ XCT Total
1 SILVERBRIDGE HOKI Mrs Caroline Bridge 0 0 27.3 0 0 0 0 0.00 0.00 27.30
5 NOWS THE TIME Miss Mary Edmundson 0 2 31.5 0 0 0 0 0.00 1.60 33.10

Key

Column Headings

Pts
points
FP
foundation points
D
dressage penalties
DEM
dressage error marks
DEC
dressage errors of course
SJ
show jumping penalties
SJT
Show Jumping Time Penalties
XCJ
cross country jumping penalities
XCT
cross country time penalties

Completion Codes

Where the horse was not placed, a code is shown as follows…

HC
over-graded
NS
no-show
E
eliminated
W
withdrawn
D
disqualified
R
retired

For eliminations, this may be followed by an elimination code…

CR
compulsory retirement
F1
failed at first trot up
F2
failed at second trot up
UR
rider unseated
HF
horse fall
FF
horse fall that broke a frangible fence
TH
trapped horse
R3
three refusals in show jumping, or at same fence in cross-country
R4
four refusals overall in cross-country
AR
Accumulated Refusals

Downgraded horses

(DG)
After the horse name indicates horse has been downgraded